گندمــــ پرس : رییس دانشگاه آزاد واحــد زابل گفت: تعدد کتابخانه ها ، سهل الوصول کردن دسترسی به آنها،  توجه به کیفیت کتاب ها و نظارت بر سلامت آنها از  مهمترین راه های کمک به پیشرفت جامعه است.     به گزارش گندمــــ پرس ،مراسم بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه شهید […]

 

گندمــــ پرس : رییس دانشگاه آزاد واحــد زابل گفت: تعدد کتابخانه ها ، سهل الوصول کردن دسترسی به آنها،  توجه به کیفیت کتاب ها و نظارت بر سلامت آنها از  مهمترین راه های کمک به پیشرفت جامعه است.

 

 

به گزارش گندمــــ پرس ،مراسم بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه شهید آیت الله مطهری این واحد دانشگاهی برگزار گردید. در این مراسم  با حضور اعضای هیئت علمی ، کارکنان و دانشجویان برگزار، و از کتابداران این واحد دانشگاهی تجلیل شد.

 

 

رئیس واحد زابل در این مراسم ضمن اشاره به  اهمیت آموزش و نیز نگارش و ارزش والای کتاب و کتابت در تفکر اسلامی اظهار داشت: میزان پیشرفت فرهنگ در هر جامعه بستگی تنگاتنگی به میزان مطالعه فردی و برخورد مناسب افراد آن جامعه با کتاب و کتابخوانی دارد.

 

 DSC00579

 

دکتر محمد مجوزی گفت: توجه به کتاب و توسعه و تعدد کتابخانه ها، سهل الوصول کردن دسترسی به  کتاب ها و کتابخانه ها، ایجاد جاذبه برای افراد جامعه به خصوص نسل جوان ، و مهم تر از همه توجه به کیفیت کتاب ها و نظارت بر سلامت آنها از راه های کمک به پیشرفت جامعه است.

 

 

این مقام مسئول با اشاره به تحول نقش سنتی کتابخانه ها به نقش نوین در ارائه خدمات به محققین، تصریح کرد:همان طوری که کتابخانه ها با گردآوری، سازماندهی و اشاعه اطلاعات نقش موثری در تحقیقات و پیشرفت کشورها ایفاد می کنند، کتابخانه ها نیز از تحقیقات و پژوهشهای بشری بی بهره نبوده و در واقع پیشرفت های همه جانبه تحقیقات بشری دستمایه ای برای رونق روزافزون کتابخانه ها بوده است.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه