گندم پرس : فرهاد شهرکی و احمد نهتانی شب گذشته با حضور در دانشگاه زابل به سوال های دانشجویان در بخش های مختلف از جمله فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پاسخ دادند. فرهاد شهرکی در پاسخ به سوال های دانشجویان در رابطه با عملکرد نهادهای فرهنگی گفت: بر اساس شواهد موجود در جامعه نهادهای فرهنگی موفق […]

گندم پرس : فرهاد شهرکی و احمد نهتانی شب گذشته با حضور در دانشگاه زابل به سوال های دانشجویان در بخش های مختلف از جمله فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پاسخ دادند.

فرهاد شهرکی در پاسخ به سوال های دانشجویان در رابطه با عملکرد نهادهای فرهنگی گفت: بر اساس شواهد موجود در جامعه نهادهای فرهنگی موفق عمل نکرده اند.

وی نبود هماهنگی و تغییرات زیاد در نهادهای فرهنگی را از دیگر مشکلات این حوزه دانست.
وی گفت: با توجه به اینکه تا کنون هیچ برنامه ای از سوی جریان های فرهنگ ساز برای استفاده از ماهیت فضای مجازی ارائه نشده است، فضای مجازی برای جوانان ایرانی اغنا کننده نیست.

شهرکی رسانه های محلی و ملی را زبان گویای جامعه دانست و افزود: رسانه ها می توانند با بیان حقایق برای حل بسیاری از مشکلات حاکم بر جامعه و نهادهای اجرایی موثر باشند بر این اساس باید برای توسعه فعالیت در این عرصه تلاش کرد.
وی پایین بودن سطح بهره وری از رسانه های دنیا و ضعف فرهنگ کتابخوانی و مطالعه آزاد در جامعه سیستان را منشا بسیاری از مشکلات منطقه عنوان کرد.

وی اظهار داشت: نبود مدیریت آب و خاک مناسب و طرح های صنعتی و معدنی از دیگر مشکلات مردم سیستان به حساب می آید که سبب بیکاری و افزایش تکدی گری در منطقه شده است که باید با ارائه برنامه درست به حل ریشه ای این مشکلات پرداخته شود.

وی با بیان اینکه اثرات برجام در کشور تاکنون مشاهده نشده است افزود: به طور قطع اقتصاد مقاومتی کشور را از بحران خارج می کند.

شهرکی ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی در سیستان را نیازمند تامین زیرساخت ها دانست.

این نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص تجارت های مرزی، چمدانی و استفاده از مزیت های مرز اظهار داشت: در ابتدای خشکسالی ۱۳ هزار نفر از مردم سیستان از مرز ارتزاق می کردند و درآمدشان در بخش های دامداری و کشاورزی هزینه می شد اما به جای استفاده از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال و غیره امروزه نکات منفی آن مورد توجه است.
وی بی دفاع ترین مرز ایران را مرز سیستان دانست و تصریح کرد: انسداد مرز سیستان با ایجاد دیوار امنیتی نشان از بی تدبیری بود.
وی پیگیری و امضای قرارداد حق آبه رودخانه هیرمند، ایجاد ردیف بودجه اقتصادی برای هامون، پیگیری مسیرهای جدید برای تامین آب و افزایش همکاری مشترک ایران و افغانستان را از جمله برنامه های خود برشمرد.

احمد نهتانی دیگر نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه زابل نیز در این نشست گفت: در کشور هیچ جایی برای انتقاد دیده نشده و با افراد نقاد برخورد می شود اما ما با منافع سیستان کار داریم و در حوزه منابع مردم این منطقه صحبت می کنیم.

وی تربیت ناصحیح فرزندان در خانواده ها را از جمله معضلات فرهنگی عنوان کرد و افزود: با وجود این مشکل ابتدا باید به مساله تربیت و بعد تعلیم در جامعه پرداخته شود.
نهتانی هزینه تبلیغات خود را ۳۰ میلیون ریال و فرهاد شهرکی ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کردند.
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل اعلام کرد در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب فارغ از هر گونه جناح بندی سیاسی برای حضور حداکثری جامعه دانشگاهی در انتخابات پیش رو و روشنگری بهتر، نشست های پرسش و پاسخ با نامزدهای دهمین دوره مجلس در این دانشگاه برگزار می شود.
برگزاری نشست های پرسش و پاسخ با نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دانشگاه زابل از ۲۹ بهمن همزمان با آغاز تبلیغات قانونی آغاز شده است.

استان سیستان و بلوچستان دارای هشت کرسی در مجلس شورای اسلامی شامل زابل (زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز) دو نماینده، زاهدان ۲ نماینده، خاش یک نفر، ایرانشهر (ایرانشهر، دلگان، فنوج و سرباز) یک نفر، سراوان(سراوان، سیب سوران و مهرستان) یک نفر و چابهار(نیکشهر، کنارک، چابهار و قصرقند) یک نفر است.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند امسال در سراسر کشور برگزار می شود.
استان سیستان و بلوچستان افزون بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که یک میلیون و ۶۸۵ هزار و ۷۶۰ نفر آنان واجد شرایط رای دادن هستند./ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه