گندم پرس:۱۹ بهمن؛از طرف مجمع عالی بسیج به پاس عدالتخواهی و ظلم ستیزی مردم؛به عنوان روز سیستان نامگذاری شده است.   سرهنگ ثمره؛فرمانده سپاه زابل با اشاره به افتخارات سیستان و ماندگاری آنها را تاریخ گفت:تاریخ سیستان گویای توحید و یکتاپرستی این سرزمین است و ما در کاوشهای شهر سوخته اثری از بت پرستی نمی […]

گندم پرس:۱۹ بهمن؛از طرف مجمع عالی بسیج به پاس عدالتخواهی و ظلم ستیزی مردم؛به عنوان روز سیستان نامگذاری شده است.
 
سرهنگ ثمره؛فرمانده سپاه زابل با اشاره به افتخارات سیستان و ماندگاری آنها را تاریخ گفت:تاریخ سیستان گویای توحید و یکتاپرستی این سرزمین است و ما در کاوشهای شهر سوخته اثری از بت پرستی نمی بینیم و در کنار آن نقش روحانیت مبارزی چون شهید حسینی طباطبایی باعث حفظ و ماندگاری روحیه ی انقلابی در مردم شده است.
 
۸۱۹۵۴۹۵۲-۷۰۵۰۵۰۰۸
 
وی بالاترین سند افتخار مردم سیستان را؛تقدیم کردن ۲۵۰۰ شهید به انقلاب اسلامی دانست و افزود:سیستان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم به حرمت وجود مردم و روحانیون مبارز؛پناهگاه اسلام بوده است.
 
حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل گفت:ما در مدرسه ی امام درس شهامت و شجاعت را فرا گرفتیم مردم این سرزمین در قیام علیه ظلم این امر را ثابت کردند.
 
IMG-20160208-WA0006
 
سردار عراقی؛جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه ضمن ابراز امیدواری از ثبت نامگذاری ۱۹ بهمن به عنوان  روز سیستان در کشور گفت:این نامگذاری باید در فرهنگ دینی و ملی کشور ثبت و ماندگار شود.
 
IMG-20160208-WA0007
 
وی گفت:سیستان از یک تمدن علمی،اجتماعی و فرهنگی برخوردار است و آزادی خواهی و عدالتخواهی این مردم در جان این سرزمین نهفته است. 
 
وی ضمن بر شمردن مولفه های انقلاب اسلامی گفت:اداره صحیح و کارآمد بودن انقلاب؛رهبری و مردم از جمله مولفه های اصلی به شمار می آیند و در کنار اینها  می توان از اختلافات قومی؛فرهنگی و اجتماعی جلوگیری کرد.
 
وی با اشاره به تاریخ سیستان افزود:۶۰  سال پیش مردم سیستان به رهبری آیت الله شریفی یک قیام عدالتخواهانه را رقم زدند و روحیه ی انقلابی و استقلال طلبی در جان مردم این سرزمین ریشه کرده است.
 
وی مشکلات معیشتی مردم را یادآور شد و گفت:دولت با زمینه سازی عدالت میتواند مردم را در بهره مندی برابر از مزایا حمایت کند.
 
عراقی بیان کرد:آموزش؛بهداشت و فرهنگ عمومی موجبات توسعه ی یک ملت را فراهم میکنند و در سایه ی امنیت ملی است که جامعه به سمت توسعه قدم بر میدارد.
 
وی در پایان با حفاظت از ارزشهای انقلاب اسلامی افزود:مردم با حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح؛سرنوشت یک ملت را تعیین میکنند

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه