تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

دلیل نبود نیروی بومی در سطوح ملی چیست!؟چه کسی و یا کسانی دلیل این نبودن هستند!؟

 • کد خبر : 48272
 • ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
دلیل نبود نیروی بومی در سطوح ملی چیست!؟چه کسی و یا کسانی دلیل این نبودن هستند!؟
براساس پژوهش ها انجام شده توسط دانشمندان از سوی آن نظریه ای مطرح گردیده است که دلیل عقب ماندگی های تاریخی منطقه نبود نیروی بومی در طراز ملی است.

براساس پژوهش ها انجام شده توسط دانشمندان از سوی آن نظریه ای مطرح گردیده است که دلیل عقب ماندگی های تاریخی منطقه نبود نیروی بومی در طراز ملی است.

براساس گفته بیان درست دانشمندان این دلیل عقب ماندگی کاملا صحیح است، اما باید این مسئله را مطرح کرد که عامل و یا عاملین این رخداد مهم چه کسی و یا چه کسانی هستند؟

گندم خبر، پیرو این نظریه تعدادی از دانش آموزان طی یک بررسی میدانی به تعدادی از دلایل بروز این معضل بزرگ دست یافتند.

بر اساس تحقیق میدانی انجام شده مشخص گردید که علت اصلی این اتفاق (عدم حضور نیروهای توانمند بومی در سطوح ملی) برخی از این دانشمندان می باشند که در ادوار مختلف به عنوان نمایندگان مردم راهی بهارستان می شوند.

بعد از راه یابی به بهارستان و تکیه بر صندلی های سبز گرم و نرم برای تداوم این حضور باید حذف و اضافه هایی را در مدیران منطقه انجام دهند تا به حساب خود بتوانند اوضاع انتخابات دوره بعد را به نفع خود مهندسی نمایند.

که این جابجایی ها هیچ یک بر اساس ضوابط انجام نمی شود و تنها انتخاب افراد برای تصدی یک مسئولیت هم سویی وی با جناب نماینده گمارنده آن می باشد که بتواند منافع منظور را تامین نماید و اگر چنین نباشد چنان ریشه آن شخص مطرح برای مسئولیت را میسوزانند که تا سالیان سال دیگر هیچ جوانه ای از وی سبز نخواهد شد.

در بین برخی نمایندگان نیز کمک به رشد آسانسوری فامیل هایشان دیده می شود به گونه ای که در ایام نمایندگی آن ها اکثر مدیریت ها به اقوام و آشنایان ایشان تعلق میگیرد و کسی دیگر بجز آنها لیاقت خدمت به مردم را ندارد.

قطعا کسی که بی ضابطه و براساس رابطه می آید زمانی که حمایت آن رابطه قطع شود به طرفه العینی از جایگاه خود سقوط خواهد کرد.

پس این دلیل را می توان به عنوان اولین علت برای عدم رشد نیروهای بومی متذکر شد.

دلیل بعدی در خصوص این معضل چشم تنگی و نگرانی ها از پیشرفت یک فرد لایق است که می ترسند اگر وی دارای کرسی مدیریت و خدمت به مردم را پیدا کند چون فردی کاردان و جهادی است این احتمال را نزد خود مطرح میکنند که ممکن است در آینده خاری شود در چشمشان پس همان اول این گزینه را به طرق مختلف حذف و شخصی که میدانند برایشان خطری ندارد جایگزین می کنند‌‌.

به نظر این تیم محقق دانش آموزی ۲ دلیل فوق الذکر از علل اصلی عدم حضور نیروهای بومی در سطوح ملی می باشد که دانشمندان به آن اشاره داشتند.

یکی از راه حل های آن را در عدم دخالت نمایندگان در انتصابات بر شمرده اند تا خادمی لایق برای نوکری ولی نعمتان انتخاب گردد.

به امید روزی که در انتخاب ها وانتصاب ها ضوابط بر روابط ترجیح داده شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=48272

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. سلام بر گندم خبری های عزیز! لطفا اسناد این پژوهش تاریخی رو منتشر کنید!!!کدوم انتصاب باطبع شما سازگارنبوده!!؟ باصراحت اعلام کنید!اینم بگید همونقدر که اینگونه انتصابات خطرناکه،خطرناک ترازاون وجود افراد جاه طلبی هست که دربه در دنبال پست مدیریتی هستن!!

 2. سلام جناب گندم خبر،میشه نیروی بومی رو تعریف کنید؟من وامثال من که متولدزاهدان هستیم و خودمون رو زاهدانی میدونیم باافتخار،اما اصالتا اهل استان دیگه ای هستیم،چرابومی حساب نمیشیم؟؟کسی که دلسوز ومسئولیت پذیرباشه،هرجاباشه کارشو درست انجام میده،این کلمه غیربومی دل آدمو میشکنه،یه سوال سیستانیهای بومی چه کارمهمی برای سیستان انجام دادن،چرادلسوز شهرشون نیستن!!!

 3. دقیقا موافقم.تومنطقه سیستان وبلوچستان پرشده ازنیروی بیرجندی وکرمانی جالبه همه ی پست های مهم هم دراختیارشون هست

 4. کاملا قبول دارم

 5. یه دلیل دیگه که خیلی مهمه و فراموش کردن
  بر هم زدن اتحاد بین سیستانی و بلوچ
  که موجب بالا اومدن افراد بی لیاقت و بدرد نخور که هیچی بارشون نیس و فقط کارشون بهم زدن اتحاد بین بچه های این استان میشن
  هیچ خاصیتی دیگه ای ندارن