دل پُـردرد رئیـس خـانه هنرمنـدان ایران از اوضـاع هـنـر و هنـرمنـدان در شهـرستانها

  • کد خبر : 29022
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱:۵۶
دل پُـردرد رئیـس خـانه هنرمنـدان ایران از اوضـاع هـنـر و هنـرمنـدان در شهـرستانها

گندمــــ پرس : همایش ملی هنر و ادب سیستان درحـالـی در خـانه هنـرمندان تهـران برگـزار میشود کـه امـروز شـاهـد برگزاری افتتاحیه این همایش بودیم .   به گــزارش گندمــــ پرس در مراسم افتتاحیـه و پس از سخـنرانـی مـدیر همایش، جناب سرسنگی رئیس خـانـه هنرمنـدان ایران پشت تریبون قرار گرفت و درحالی که دل پری از […]

گندمــــ پرس : همایش ملی هنر و ادب سیستان درحـالـی در خـانه هنـرمندان تهـران برگـزار میشود کـه امـروز شـاهـد برگزاری افتتاحیه این همایش بودیم .

 

دکتر سرسنگی

به گــزارش گندمــــ پرس در مراسم افتتاحیـه و پس از سخـنرانـی مـدیر همایش، جناب سرسنگی رئیس خـانـه هنرمنـدان ایران پشت تریبون قرار گرفت و درحالی که دل پری از اوضاع اسف بار هنرمندان شهرستانی داشت.

 

گلایه هایی که هرکدام قابل تامل و نگران کننده است ؛ در ابتدای سخنرانی تعبیر جالب و قابل توجه ایشان از سیستان به عنوان ” خطه مظلوم سیستان ” بود که مورد توجه قرار گرفت .

 

 

رئیس خانه هنرمندان ایران با بیان اینکه فرهنگ و هنر ایران بدون توجه به فرهنگ و هنر شهرستانها، جمله ای ناقص و حرفی ناتمام خواهد بود اظهار داشت :متاسفانه باید اذعان کنیم که در سالیان گـذشته عمده توجه و امکـانات به مسائل فرهنگـی در پایتخت و چند کلانشهر متمرکز شده است و ایـن بـرای توسعه فرهنگــی ایران اسـلامی یک اشتباه استراتژیک است.

 

 

سرسنگی افــرود : خیلـی از هـنرمنـدان در شهـرستانها از ابتدایـی ترین امکـانات برای ارائـه هـنـر خــود برخـوردار نیستند.

 

وی ادامـه داد : هنرمنـدان وقتـی میبینند در یک شهرستـان توجهـی به آنها نمیشود و عمده امکانات در اختیار درصد کمی از هنرمندان میشود دچار بی انگـیزگـی میشود .

 

وی خاطـر نشان کرد: ثمره اینکار از یک سو بی انگیزگـی هنرمنـدان و از سویی دیگـر مهـاجرت آنهـا را به شهرهای بزرگـتر در پـی دارد که این خود موجب این می شود شهرستان هــا از وجـود هنرمندان تهی شـود .

 

رئیس خانه هنرمندان ایران در پایان سخنرانی ضمن اظهار امیدواری از تـداوم رونـد برگزاری اینگونه همایش ها عنوان داشت : امیدواریم با همکـاری استانداران،فـرمانداران،شهـرداران،مسئولیـن ادراره فرهـنگ و ارشاد اسـلامی و سـازمان تبلیغات اسـلامی بتوانیم شرایطـی را فـراهم کنیم کـه هنرمندان در هر استان و شهرستانی دارای سرپناه و خانه هنرمندان شوند و احساس حمایت کنند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29022
  • دیدگاه‌ها برای دل پُـردرد رئیـس خـانه هنرمنـدان ایران از اوضـاع هـنـر و هنـرمنـدان در شهـرستانها بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.