تاریخ : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023

دلنوشته ای با عنوان امتحان سخت برای مردم سیستانی

 • کد خبر : 20056
 • ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۴

شهرگندمــــ : قدر داشته هایتان را بدانید که من ندانستم , این اولین جمله ارسالی از سوی شخصی بود که در یک سانحه رانندگی اتفاقات تلخ و ناگواری را تجربه کرده است , آنچه مطالعه میفرمائید گوشه ای از درد دل این مرد دلشکسته سیستانی میباشد :   بنده محمود، آ. در حادثه تصادفی که […]

شهرگندمــــ : قدر داشته هایتان را بدانید که من ندانستم , این اولین جمله ارسالی از سوی شخصی بود که در یک سانحه رانندگی اتفاقات تلخ و ناگواری را تجربه کرده است , آنچه مطالعه میفرمائید گوشه ای از درد دل این مرد دلشکسته سیستانی میباشد :

 

logo

بنده محمود، آ. در حادثه تصادفی که در تابستان 1393 در سفر زیارتی به مشهد و در محور تربت صورت گرفت، فرزند دلبندم و خواهرزاده عزیزم را از دست دادم. من راننده آن ماشین بودم و هیچ وقت خودم را نخواهم بخشید.
آنچه می خواهم بگویم این است که این امتحان یا اتفاق برایم بسیار سخت بود و من در این امتحان موفق نشدم. انشا ا … این چنین اتفاقاتی برای هیچ کدام از انسانهای روی زمین نیافتد و قدر فرزندان، والدین، همه آنهایی که اطرافمان هستند و نفس هایی که میکشیم را بدانیم.

امتحان سخت
بارالها: چه گناهی مرتکب من گشتم، که عذابی بر من این چنین نازل شد.

با دلی شاد به سوی حرمش می رفتم، غافل از گردش آن روز و عذابش بودم. همه شاد و خندان، توشه راه را بستیم. سوی مقصد ، سوی مشهد رفتیم.

ناگهان وارد شد آن عذاب سهمگین ، از خودم هیچ نفهمیدم من، کاش می مردم و نمی دیدم من، کاش می مردم، گوش نمی کردم من، آن صدای ناله، آن صدای گریه، آن شب وحشتناک شب تاریکم بود، بوم وحشت آن شب بر لب بومم بود.

ای خدا تنهایم، این عذاب وجدان، ای خدا میدانم تا ابد می ماند، حسرت آن لحظه در دلم می ماند. کاش می مردم در جوار آنها، این عذاب وجدان بی وجود آنها، تا ابد می ماند در دل و در جانم.

ای خدا جغد شوم وحشتناک ، بر سر راه من نشست. کمرم را آن شوم، وسط زندگی شکست. جای خالی آن گل پر نمی شود هرگز، غصه های این دلم هرگز، کم نمی شود هرگز، غصه های من کوهی ست، دردهای من رودی ست. قلب من می سوزد، تا ابد خواهد سوخت، بابت آن صحنه چشم هایم خواهد سوخت. ای خدا کاش که من می مردم، خواهرم همچنان می نگرد و دلم آن لحظه واقعا می شکند. ای خدا چه گناهی کردم که چنین می سوزم، ظاهرم هست خدا، باطنم همچنان می سوزد. باطنم مرده خدا، گل من رفته خدا، آن پسر، گل پسرم بود خدا، همه حاصل و کار و ثمرم بود خدا، کوله بارم غم شد، خانه ام ویران شد، روز من هم شب شد، گل من پرپر شد، دل من پر غم شد، کاش آن بوم بر سر راه من نبود، کاش در تقدیر این چنین سرنوشت من نبود.

روزهای خوب من گذشت ، کمرم بهر این زندگی شکست. ای خدا تقدیر چیست؟ چیدن گل در خواب ای خدا تعبیر چیست؟ ای خدا پر و بال من شکست، آن دو بال خوب پرواز من شکست. ای خدا قلب من نوا دارد، مثل سنگی ست، غصه ها دارد. غصه های این دلم کوه است، سرنوشت من خدا شوم است. ای خدا مرا ببخش، امتحان سختی بود، اولین امتحان من هم بود، در توان من نبود. کاش امتحانم آسان بود، امتحان زندگی سخت است،

یادداشتی بر اساس یک واقعیت : محمود .آ

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=20056

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 15در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۵
 1. سلام
  امتحانات زندگی سخت است ولی مهم این است که سربلند بیرون بیاییم و از درگاه خداوند نامید نشویم
  غم آخرتان باشد.

 2. بسیار سخت و غم انگیز است انشاالله که همیشه سالم باشی محمود جان وخدا بهت صبر بدهد

 3. باسلام خدمت شما برادر خوبم،خیلی سخت است…خداوند سبحان به شما وخانواده محترمتان صبر عنایت فرمایند…

 4. خداوند دلتان را ارام و نعمت فراموش کردن اون وقایع را به شما عطا فرماید.سعی کن به اون موضوع فکر نکنی و خودت را سرزنش نکن تقدیر چنین بوده. وقتی بیکار هستی با گفتن صلوات به خودت ارامش بده

 5. ای دنیا
  خنده ام می گیرد از تقلاهایت
  که چگونه در پی آنی که زمینم بزنی!
  ای دنیای پر از سراب این را بدان :
  اگر تمام غم هایت را بر دلم فرو ریزی،
  هرگز در مقابلت کمر خم نخواهم کرد.
  اگر تمام دردها و رنج هایت را بر سرم آوری،
  هرگز در مقابلت زانو نمی زنم.
  اگر تمام سختی ها را زمینه راهم کنی،
  هرگز زندگی را در مقابلت نمی بازم.
  اصلا هر چه خواهی کن،
  هر چه خواهی باش
  ولی همیشه این را بدان
  من ، خدا را دارم.
  برادر خوب و مهربانم بگذار مردم هر چی می خواهند فریاد زنند..خدا خودش شاهد و ناظر است..

 6. باسلام
  ما انسانها آفریده شدیم تا با تجربیات سخت پخته شویم.ما برای امتحان آفریده شدیم.هر کسی برای امتحانی از سوی خدا برگزیده می شود.حکمتش را خدا می داند.صبرش را هم باید از خدا بخواهیم وبس…

 7. سخت است غم از دست دادن فرزند ،غم آخرتون باشه و خدا بهت صبر بده قسمت بوده این اتفاق بیفته هرچی خدا بخوادهمون میشه

 8. باسلام خدمت شما برادر بزرگوار ،خداوند متعال می فرمایند: (إن الله مع الصابرین)خداوند انشالله به شما صبر جمیل برای این مصیبت عظمی عنایت کند.برادر محترم نگران بزرگی مصیبتتان نباشید چرا که هر چه مصیبت عظیمتر باشد ثواب صبر بر آن بیشتر خواهد بود.

 9. خدا بهت صبر بده

 10. زهجران تو پرپر می زند دل زدلتنگی به هر در می زند دل
  چو بلبل در فراق رویت ای گل به دیوار قفس سر می زند دل
  آقا محمود اندوه بی پایان ما از این واقعه دردنک قابل وصف نیست ، خداوند متعال به شما و خانواده محترمتان صبر عطا فرمایند…

 11. باسلام خدمت برادرگرامی:
  دردهافراموش میشود
  ولی
  همدردهاهرگز……

 12. لقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی کَبَدٍ” هر آینه آدمى را در سختى و رنج آفریده‏ ایم .
  نگاه بینداز بر انسان که با رنج در خانه ای تنگ و تنها پا به جهان می گشاید و با رنج در خانه ای تنگ و تنها رخت از این جهان برمیبندد چه سخت روزگاری دارد مادامیکه که هستی و نیستی اش با رنج همگام است چه پنداری از روزهای خوش است برایش.
  بدونید که این حادثه جز برای اثبات بزرگیتان نیست.

 13. سوال شد کربلا را چگونه دیدی .فرمودند انچه در کربلا دیدم زیبایی بود. حضرت زینب س . برادر من این عذاب نیست که این همه نالیده ای بلکه امتحان خداوندی است تا استقامت مارا بسنجد خداوند به شما صبر عنایت نماید .

 14. یه همدرد میگه. زندگی حکمت اوست چند برگی را تو ورق خواهی زد.مابقی را قسمت/ همشهری عزیز خدا بهت صبر جمیل بده .

 15. در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی