شهرگندمــــ : قدر داشته هایتان را بدانید که من ندانستم , این اولین جمله ارسالی از سوی شخصی بود که در یک سانحه رانندگی اتفاقات تلخ و ناگواری را تجربه کرده است , آنچه مطالعه میفرمائید گوشه ای از درد دل این مرد دلشکسته سیستانی میباشد :   بنده محمود، آ. در حادثه تصادفی که […]

شهرگندمــــ : قدر داشته هایتان را بدانید که من ندانستم , این اولین جمله ارسالی از سوی شخصی بود که در یک سانحه رانندگی اتفاقات تلخ و ناگواری را تجربه کرده است , آنچه مطالعه میفرمائید گوشه ای از درد دل این مرد دلشکسته سیستانی میباشد :

 

logo

بنده محمود، آ. در حادثه تصادفی که در تابستان 1393 در سفر زیارتی به مشهد و در محور تربت صورت گرفت، فرزند دلبندم و خواهرزاده عزیزم را از دست دادم. من راننده آن ماشین بودم و هیچ وقت خودم را نخواهم بخشید.
آنچه می خواهم بگویم این است که این امتحان یا اتفاق برایم بسیار سخت بود و من در این امتحان موفق نشدم. انشا ا … این چنین اتفاقاتی برای هیچ کدام از انسانهای روی زمین نیافتد و قدر فرزندان، والدین، همه آنهایی که اطرافمان هستند و نفس هایی که میکشیم را بدانیم.

امتحان سخت
بارالها: چه گناهی مرتکب من گشتم، که عذابی بر من این چنین نازل شد.

با دلی شاد به سوی حرمش می رفتم، غافل از گردش آن روز و عذابش بودم. همه شاد و خندان، توشه راه را بستیم. سوی مقصد ، سوی مشهد رفتیم.

ناگهان وارد شد آن عذاب سهمگین ، از خودم هیچ نفهمیدم من، کاش می مردم و نمی دیدم من، کاش می مردم، گوش نمی کردم من، آن صدای ناله، آن صدای گریه، آن شب وحشتناک شب تاریکم بود، بوم وحشت آن شب بر لب بومم بود.

ای خدا تنهایم، این عذاب وجدان، ای خدا میدانم تا ابد می ماند، حسرت آن لحظه در دلم می ماند. کاش می مردم در جوار آنها، این عذاب وجدان بی وجود آنها، تا ابد می ماند در دل و در جانم.

ای خدا جغد شوم وحشتناک ، بر سر راه من نشست. کمرم را آن شوم، وسط زندگی شکست. جای خالی آن گل پر نمی شود هرگز، غصه های این دلم هرگز، کم نمی شود هرگز، غصه های من کوهی ست، دردهای من رودی ست. قلب من می سوزد، تا ابد خواهد سوخت، بابت آن صحنه چشم هایم خواهد سوخت. ای خدا کاش که من می مردم، خواهرم همچنان می نگرد و دلم آن لحظه واقعا می شکند. ای خدا چه گناهی کردم که چنین می سوزم، ظاهرم هست خدا، باطنم همچنان می سوزد. باطنم مرده خدا، گل من رفته خدا، آن پسر، گل پسرم بود خدا، همه حاصل و کار و ثمرم بود خدا، کوله بارم غم شد، خانه ام ویران شد، روز من هم شب شد، گل من پرپر شد، دل من پر غم شد، کاش آن بوم بر سر راه من نبود، کاش در تقدیر این چنین سرنوشت من نبود.

روزهای خوب من گذشت ، کمرم بهر این زندگی شکست. ای خدا تقدیر چیست؟ چیدن گل در خواب ای خدا تعبیر چیست؟ ای خدا پر و بال من شکست، آن دو بال خوب پرواز من شکست. ای خدا قلب من نوا دارد، مثل سنگی ست، غصه ها دارد. غصه های این دلم کوه است، سرنوشت من خدا شوم است. ای خدا مرا ببخش، امتحان سختی بود، اولین امتحان من هم بود، در توان من نبود. کاش امتحانم آسان بود، امتحان زندگی سخت است،

یادداشتی بر اساس یک واقعیت : محمود .آ

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه