تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

دعوت امام جمعه شهرعلی اکبر ازخانم ابتکارجهت حضور دریک روز طوفانی درسیستان

  • کد خبر : 35001
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
دعوت امام جمعه شهرعلی اکبر ازخانم ابتکارجهت حضور دریک روز طوفانی درسیستان

 گندم خبر(پرس):نماز جمعه ی امروز شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزّز شهر علی اکبر برگزار گردید. حجت الاسلام اشرفیان در ابتدای خطبه دوم ضمن تبریک سال روز تولد رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای، صحت و سلامتی و طول عمر بابرکت ایشان را از خداوند خواستند. ایشان در […]

 گندم خبر(پرس):نماز جمعه ی امروز شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزّز شهر علی اکبر برگزار گردید.
حجت الاسلام اشرفیان در ابتدای خطبه دوم ضمن تبریک سال روز تولد رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای، صحت و سلامتی و طول عمر بابرکت ایشان را از خداوند خواستند.
ایشان در ادامه ضمن اظهار خرسندی از تصویب یک فوریت طرح منطقه آزاد سیستان در مجلس شورای اسلامی و تبریک به مردم منطقه، بیان داشتند: این طرح با تلاش همه نمایندگان محترم استان و مسئولین اجرایی استان و به ویژه استاندار محترم و نمایندگان مردم سیستان توانست رأی لازم را به دست آورد؛لذا خواهش می کنم از همه مسئولین استانی که در همه برنامه ها از همدیگر حمایت کنند و تجربیات و دانش خود را در اختیار هم بگذارید تا شاهد رونق و رشد پهناورترین ومحروم ترین استان باشیم.
 
ایشان با توجه به روز بهزیستی و تامین اجتماعی ضمن تبریک و تقدیر از پرسنل زحمت کش این دو نهاد، از سازمان بهزیستی دو خواسته داشتند: ۱. رسیدگی به زنان بی سرپرست. ۲. در بخش فرهنگی: بازپروری معتادان و سامان دهی متکدیان سطح شهر. 
 
وی در ادامه با اشاره به کنفرانسی که در هفته گذشته در فرانسه باحمایت عربستان و تجمع منافقین طرد شده برگزار شد اطهار داشتند: در این کنفرانس که به میزبانی رژیم مفلوک فرانسه برگزار شد، در ماه های اخیر سعی کرد خودش را قربانی تروریسم قلمداد و مظلوم نمایی کند؛  اما این بار هم صحنه گردان حمایت از تروریست های منافق را باز کرد. اما آن چیزی که در این نمایش برای همه بهت آور بود علنی شدن روابط پنهانی رژیم هایی بود که تا این اواخر سعی می کردند ارتباط خود با تروریست های منافق را پنهان کنند. در این کنفرانس نمایندگانی از آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی و رژیم های مفلوک عرب حضورداشتند. در این صحنه های به یادماندنی، غرب و به ویژه فرانسه و کشورهای مرتجع عرب به خصوص آل سعود رسوا ثابت کردند که هم چنان درجبهه حامیان تروریست هستند. ایشان در ادامه گفتند: ما ازمسئولین محترم دولت به ویژه وزارت خارجه می خواهیم در برابر این توطئه وخیانت به ملت ما برخورد قاطع و عبرت آموزی بدهند. آیا حداقل نباید سفیر آنها احضار و روابط ما با فرانسه قطع می شد؟ مسئولین وزارت خارجه جواب محکمی به عربستان و فرانسه بدهند. هشدارمی دهیم به آل سعود که دست از این خباثت ها بردارد و از سرنوشت صدام که باحمایت کشورهای زیادی دست به جنایت و قتل عام مردم مامی زد، عبرت بگیرد. فرانسه باید منتظر عواقب تروریست پروری درکشورش باشد. حادثه تروریستی اخیر که دامن گیر مردم بی گناه شد، حاصل سیاست های غلط دولت فرانسه است.
 
وی با توجه به اولین سالگرد توافقنامه هسته ای  بیان کردند: حدود یک سال از توافقنامه برجام می گذرد.باید عملکرد و تاثیر برجام را مرور کنیم. قرار بود آمریکاییها تحریم ها را لغو کنند، سنگ اندازی نکنند و در برنامه های موشکی و دفاعی ایران دخالت نکنند. تیم مذاکره کننده ما بعد از ۲۲ ماه مذاکره توانست حقوق ملت ایران را برای دنیا اثبات کند و باید از زحمات آنها تقدیر و تشکرکنیم؛ اما مخاطب ما طرف های مذاکره کننده مقابل است که به تعهداتشان عمل نکردند. امروز حجت برهمه کسانی که ادعا می کردند مشکلات ما با مذاکره با کشورهای غربی حل خواهد شد، تمام است. در این یک سال ایمان ما به فرمایش مقام معظم رهبری نسبت به خوش بین نبودن به آمریکا و تاکید براقتصاد مقاومتی بیشتر می شود.
 
حجت الاسلام اشرفیان در پایان خطبه ها با توجه به شرایط جوی دو سه روز اخیر خاطر نشان کردند:  شروع بادهای موسمی منطقه سیستان مشکلات زیادی برای مردم به وجودآورد و حدود ۱۹۰۰ نفر به دلیل مشکلات تنفسی، قلبی، چشمی و بیماری های دیگر راهی بیمارستان شدند. حوادث ترافیکی به وجود آمد؛ باعث قطع برق و افتادن تیرهای برق منطقه شد. دراینجا تقدیر و تشکرمی کنم ازعزیزان نیروهای امداد که دراین ایام آماده باش هستند.به ویژه پرسنل اداره برق که برای حل مشکلات برق مردم واتصال برق درنقاط مختلف حضورفعال داشتند.
 
اما از مسئولین محترم اجرایی و نمایندگان عزیز می خواهیم فکری به حال آلوده ترین شهر جهان بکنند. باید چه اتفاقی بیفتد که حساسیت و بحرانی بودن منطقه مشخص بشود.۲۰ برابر از حد بحرانی گذشته؛ یعنی مردم دارند زنده زنده با تنفس در این هوا خودکشی می کنند.
 
فکر ریشه ای برای حل این مشکل بکنند. منبع این خاکها از کجاست؟ از اراضی خشک و یا قسمت هایی از تالاب و رودخانه های که خشکیده. مالچ پاشی مراکز شنهای روان،  درختکاری در کل حوزه سیستان راهکارهای اصلی درحل این مشکل هستند.
 
ما از خانم ابتکار می خواهیم در این روزها با این شرایط بیایند و سیستان را از نزدیک ببینند، نه فقط موقعی که مشتی آب به سمت تالاب رها می شود.
ایشان در پایان سخنان خود ضمن تشکر از ستاد مدیریت بحران، از دست اندرکاران و نمایندگان محترم خواستند با دعوت از همه مسئولین و صاحب نظران فعلی و گذشته دنبال راه حل اساسی باشند
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=35001

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. در غرب کشور که داعش مسئول ریز گردها هست ، در منطقه سیستان چی خانم ابتکار

  2. افرین بر پرسنل زحمتکش اداره برق زابل که در شرایط بحرانی و طوفان با تمام امکانات حضور فعال داشتند که حتی این حضور فعال انان از دید امام جمعه محترم شهر علی اکبر پنهان نمانده حتما مردم نیز از ادارت فعال راضی خواهند بود. امیدوارم همیشه موفق باشند.