گندمـــــ پرس : فرماندار زابل گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی در سیستان، برای آموزش مهارت به جوانان و علاقه‌مندان در همه مشاغل از جمله آموزش فرش هماهنگ باشند.     به گــــزارش گندمـــــ پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان هوشنگ ناظری در دیدار با رئیس مرکز ملی فرش […]

گندمـــــ پرس : فرماندار زابل گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی در سیستان، برای آموزش مهارت به جوانان و علاقه‌مندان در همه مشاغل از جمله آموزش فرش هماهنگ باشند.

 

 

به گــــزارش گندمـــــ پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان هوشنگ ناظری در دیدار با رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: در شرایطی که سیستان دچار بحران شده به دنبال سیستان بدون هیرمند هستیم و فرش دستباف سیستان در صورت رونق گرفتن می‌تواند همانند دهه 40 که منطقه دچار خشکسالی شد، سیستان را از بحران نجات دهد.

 

 

 

وی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی باید در سیستان، با یکدیگر به جهت آموزش مهارت به جوانان و علاقه‌مندان در همه مشاغل و از جمله فرش هماهنگ باشند.

 

 

ناظری خاطرنشان کرد: در خصوص فرش و صنایع وابسته به آن در منطقه سیستان با کمک دستگاه‌های مرتبط طرح‌هایی را در نظر گرفته‌ایم که در حال شکل‌گیری است.

 

 

فرماندار شهرستان زابل اعلام داشت: فرش سیستان باید احیا شود تا این هنر صنعت منطقه از بین نرود و روی اصالت فرش سیستان و هم بازاریابی برای این محصول به قالیبافان کمک کنیم و در این رابطه باید برنامه‌ریزی شود.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه