گندم پرس : ضعف های انتخاباتی مردم؛باعث عقب ماندگی سیستان میشود.   عباس میرحسینی،نماینده سابق مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ی اختصاصی خود با گندم پرس به دستاوردهای انتخاباتی اشاره کرد.       -شما در چه دوره هایی نماینده مردم زابل بوده اید؟   من در دوره های چهارم و پنجم […]

گندم پرس : ضعف های انتخاباتی مردم؛باعث عقب ماندگی سیستان میشود.
 
عباس میرحسینی،نماینده سابق مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ی اختصاصی خود با گندم پرس به دستاوردهای انتخاباتی اشاره کرد.
 
 
میرحسینی
 
-شما در چه دوره هایی نماینده مردم زابل بوده اید؟
 
من در دوره های چهارم و پنجم به مدت 8 سال به عنوان نماینده مردم زابل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خدمت کرده ام .
 
-چه عاملی باعث موفقیت شما در بین نمایندگان سیستان شد؟
 
همیشه این امر مد نظر بوده است که با حفظ اعتقادات ارزشی اسلام؛برای مردم،به دور از صحنه سازی خدمت کنیم.
 
-آیا در طول دوران نمایندگی خود،امکان همنشینی و همفکری با مردم وجود داشت؟
 
بله ما در طول هشت سال نشت های متعددی با عامه ی مردم و مسوولان جهت پیگیری مشکلات شهر و مردم برگزار کردیم و این امر باعث شد به خواسته های مردم نزدیک شویم.
 
-چه اقداماتی در دوران نمایندگی تان کلید خورد؟
 
میتوان پاسخ قانع کننده ای برای این سوال داد؛اگر بخواهیم به چند مورد اشاره کنیم میتوان به تبدیل آموزشکده به دانشگاه مستقل زابل،توزیع برق سراسری در شهر و روستاها،بهره برادری از 400 کیلومتر راه و جاده روستایی،تاسیس و بهبود شبکه فاضلاب شهری و تاسیس کارخانه آرد زابل اشاره کرد.
 
-چه چیزی باعث میشد طرح های زود به ثمر برسد؟
 
اولویت ما برای طرح ها ؛پیگیری و تامین اعتبار بود که در یک دوره زمانی کوتاه انجام میشد و پافشاری بر تامین اعتبار از سوی ما باعث میشد فرصت هایی طلایی برای شهر و توسع ی آن ایجاد شود.
 
-زابل امروز و زابل دوره ی نمایندگی خود را چطور ارزیابی میکنید؟
 
یک تشابه بین این دو مقطع زمانی در زابل وجود داشت و آن مهاجرت مردم و کاهش تمید به زندگی در سیستان بود،در دوران نمایندگی خودم به یاد دارم مردم به دلیل مشکلات معیشتی و …خانه های خود را به فروش گذاشته و مهاجرت در پیش بود اما تفاوت این دو دوره در بازارچه های مرزی آن دوره بود که حیات دوباره ای به مردم بخشید و با امید بیشتری ماندگار شدند.
 
-پیشینه ی طرح منطقه آزاد سیستان به چه زمانی باز می گردد؟؟
 
من در دوران نمایندگی خود با امضای 178 نماینده این طرح را مطرح کردم اما با توجه به پایان دوره نمایندگی پیگیری آن به دوره های بعدی موکول شد.
 
 
میرحسینی
 
-سیستان امروز چگونه آباد میشود؟؟
 
مردم سیستان باید اولویت انتخاب خود را مدیریت و مسوولیت پذیری بدانند و با همدلی سیستان را دوباره سیراب کنند تلاش من در دوران نمایندگی خود؛این بود که از موضع مردم فاصله نگرفتم و با انطباق یافتن با محیط  سیستان؛خواسته ها ،تنگناها و فرصت ها را شناسایی و پیگیری کردم.
 
-سخن پایانی:
 
دولت ها باید مدیریت منابع داشته باشند و فاصله ی بین کلنگ زنی تا بهره برداری از طرح ها به حداقل برسد چرا که اگر اینگونه نباشد باعث هدر رفتن اعتبارات میشود و طرح ها هیچگاه به سرانجام نمیرسد
 
 
میرحسینی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه