گندم پرس : ندای هیرمندL پایانه مرزی میلک در سال های اخیر در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه روابط تجاری با کشور افغانستان نقش بسزایی داشته است و تاکنون توانسته در تحقق اقتصادی کشور همچون توسعه تجارت غیر نفتی گام های موثری بردارد. در سال گذشته ۶۶,۵۰۰ دستگاه کامیون از مرز میلک تردد نموده اند که […]

گندم پرس : ندای هیرمندL پایانه مرزی میلک در سال های اخیر در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه روابط تجاری با کشور افغانستان نقش بسزایی داشته است و تاکنون توانسته در تحقق اقتصادی کشور همچون توسعه تجارت غیر نفتی گام های موثری بردارد.

1
در سال گذشته ۶۶,۵۰۰ دستگاه کامیون از مرز میلک تردد نموده اند که حاصل تردد این میزان کامیون ،جابجایی ۱,۵۷۶,۳۸۳ تن کالا که اعم از صادراتی و ترانزیتی بوده است .
در سال گذشته بیش از ۵۷۳,۰۰۰ تن کالا با ارزش دلاری بالغ بر ۲میلیارد دلار توسط ۲۶,۹۷۰ دستگاه کامیون به کشور افغانستان ترانزیت شده است ،عمده کالاهایی ترانزیتی شامل لوازم اتومبیل ،گازوئیل ، انواع لاستیک ،باطری ماشین ،پارچه ،پتو ،چای ، روغن خوراکی و روغن موتور می باشد.

2
ترانزیت کالا اکثرا از کشورهای چین ،هنوستان،امارات، کره جنوبی ،آلمان ،ترکیه، فرانسه و تایلند از مرز میلک به کشور افغانستان صورت می گیرد ؛عمده کالاهای صادراتی شامل گازوئیل، بنزین ،لبنیات، بیسکوییت،تیرآهن ،مشتقات نفتی،نایلون ،روغن موتور ،کاشی و خرما می باشد.
رشد یک درصدی ورود و خروج مسافر نیز طی یکسال گذشته از مرز میلک قابل ذکر است بطوریکه در سال ۹۳ تعداد ۲۱۰,۹۸۳ نفر مسافر از مرز میلک تردد نموده اند.همچنین پایانه مرزی میلک توانسته موجبات اشتغال ۱۰۰۰ نفر از روستاییان مرزنشین شهرستان هیرمند را فراهم آورد.

 
 
 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه