تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

دریا،آفتاب وبادبایداز جمله اولویت های پژوهش در استان باشد

  • کد خبر : 31039
  • ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱:۲۸
دریا،آفتاب وبادبایداز جمله اولویت های پژوهش در استان باشد

گندم پرس:مهندس هاشمی در جلسه شورای پژوهش استان بر تغییر و ارتقاء فرهنگ پژوهش در جامعه و سپس تعیین اولویتهای پژوهشی در استان تأکید کرد . به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه شورای پژوهش استان با حضور استاندار و اعضای ذیربط در محل استانداری برگزار شد . استاندار در این جلسه ارتقاء فرهنگ پژوهش در […]

گندم پرس:مهندس هاشمی در جلسه شورای پژوهش استان بر تغییر و ارتقاء فرهنگ پژوهش در جامعه و سپس تعیین اولویتهای پژوهشی در استان تأکید کرد .

به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه شورای پژوهش استان با حضور استاندار و اعضای ذیربط در محل استانداری برگزار شد .

استاندار در این جلسه ارتقاء فرهنگ پژوهش در استان را توسط دستگاههای متولی خواستار شد و افزود : این تغییر باید در جهتی باشد که برآیند آن تغییر در فرهنگ مصرف باشد .

مهندس هاشمی خاطر نشان کرد : با نگاهی به تمدن گذشته در جای جای ایران ، دستاوردهای افتخار آمیز گذشته را به یاد می آوریم اما افتخار کردن به گذشته روشن تنها موجب بالندگی نیست چراکه با امکانات دنیای امروز و سطح دانش باید در شرایط حاضر نیز بهتر از گذشته عمل کنیم .

وی گفت : دانشگاهها باید حامی پژوهشگر باشند و تمام ظرفیت خود را برای حمایت و پروراندن دانشجویانی که توانایی پژوهش دارند بکار گیرند .
مهندس هاشمی همچنین خواستار تشکیل بانک پژوهشی با همکاری سایر مراکز آموزش عالی استان شد .
استاندار بر صرفه جویی در دستگاههای اجرایی و استفاده از منابع حاصل از صرفه جویی در مسیر پژوهش تأکید کرد.

این مقام عالی همچنین بر تهیه سند آمایش علم و فناوری بر پایه سند آمایش استان تأکید کرد و افزود : تهیه سند آمایش علم و فناوری برای حرکت در مسیری هدفمند لازم است .

استاندار ضمن توصیه به کاربردی کردن پژوهش تصریح کرد :شناسایی نیاز صنعت و اشتغال استان و همچنین دستیابی به بازارهای مصرف افغانستان و پاکستان و پژوهش در زمینه استعدادهای استان چون دریا ، آفتاب و باد باید از جمله اولویت های پژوهش در استان باشد .

وی اختصاص منابع پژوهشی را درسایر ردیف ها در دستگاههای اجرایی ممنوع اعلام کرد و افزود : ۱ درصد از اعتبارات دستگاههای اجرایی به طرحهای پژوهشی اختصاص دارد که دستگاههای اجرایی با مواجهه با کمبود منابع اعتباری ، ۱% اعتبار پژوهشی را نیز در ردیف های دیگر هزینه می کنند که از این پس این اعتبار در صورت ارائه طرح پژوهشی از سوی هر دستگاه تخصیص خواهد یافت .

دکتر اربابی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری نیز در این جلسه گزارشی از فعالیتهای هفته پژوهش ارائه داد . وی اظهار داشت : در هفته پژوهش ۳ کمیته علمی ، اجرایی و اطلاع رسانی برای برگزاری هرچه بهتر برنامه ها فعال شد . همچنین از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی استان در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان برپا شد .
اربابی افزود : در نمایشگاه امسال و سال گذشته به گونه ای برنامه ای ریزی شد که پژوهشگران آزاد نیز توانستند دستاوردهای خود را در نمایشگاه عرضه کنند .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31039
  • دیدگاه‌ها برای دریا،آفتاب وبادبایداز جمله اولویت های پژوهش در استان باشد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.