تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

درخواست و گلایه کشاورزان روستای گل آباد زابل از مسئولین جهاد کشاورزی

 • کد خبر : 17455
 • ۰۶ آذر ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۹
درخواست و گلایه کشاورزان روستای گل آباد زابل از مسئولین جهاد کشاورزی

شهرگندمـــ : آنچه مطالعه میفرمائید توسط کشاورزان ذینفع روستای گل آباد بخش مرکزی زابل و توابع برای ما ارسال شده است , مسئولینی که دراین یادداشت مورد خطاب قرارگرفته اند میتوانند با ارسال جوابیه به این یادداشت پاسخ دهند. متن یادداشت بدین شرح می باشد : امروز سه شنبه – ۱۳۹۳/۹/۴ حدودساعت ۱۲ ظهراتفاق افتاده […]

شهرگندمـــ : آنچه مطالعه میفرمائید توسط کشاورزان ذینفع روستای گل آباد بخش مرکزی زابل و توابع برای ما ارسال شده است , مسئولینی که دراین یادداشت مورد خطاب قرارگرفته اند میتوانند با ارسال جوابیه به این یادداشت پاسخ دهند.

IMG-20141125-WA0012

متن یادداشت بدین شرح می باشد :

امروز سه شنبه – ۱۳۹۳/۹/۴ حدودساعت ۱۲ ظهراتفاق افتاده اشاره ای کوتاه می کنم قضاوت با شما بزرگواران.

همانطور که همه می دانیم جهاد کشاورزی با همکاری سایر نهاد های مسئول انهار کشاورزان را قبل از شروع فصل کاشت لایه روبی می نماید که جای تشکر وقدر دانی دارد.

یکی از این انهار در مجاورت روستای گل آباد از توابع بخش مرکزی بنجار می باشد باتوجه به اینکه این نهر چند سال است که  لایروبی آن به تاخیر افتاده امسال با تلاش و پی گیری کشاورزان موفق به مجوز دریافت بیل مکانیکی ازمرکز بخش(بنجار)در روز دوشنبه- ۱۳۹۳/۹/۳ جهت لایه روبی نهر شده اند، باوجود عدم لایروبی چند ساله کار لایه روبی یک روزه و حتی دو روزه محقق نخواهد شد جالب است بدانید به دستور مدیریت خدمات کشاورزی (بنجار) از ادامه لایه روبی نهر مذکور امتناع ، کار نیمه تمام و بیل میکانیکی به محل دیگری ماموریت پیدا می کند .

قبل از اینکه این اتفاق بیفتد تلاش ها و خواهش های زیادی توسط کشاورزان در بخش ، شهرستان زابل و حتی با رئیس دفتر مدیر کل محترم جهاد کشاورزی صورت گرفته اما آنچه به جایی نرسید فریاد کشاورزان عزیز بود که مظلومانه به چشم خویش شاهد ترک بیل مکانیکی از لایه روبی نهر خود بودند.

به راستی چه کسی باید جوابگو باشد اگر اعتبارات در این مورد محدود و جوابگو نیست باید به شایستگی کارشناسی شود اگر مدیریت در توزیع عادلانه خدمات در بین کشاورزان صبور و مقاوم ضعیف عمل می کند چهره های خدوم پرتلاش زیادی هستند , اگر وقت کم و دیگر کشاورزان می بایست از آن بهره مند شوند باید طوری برنامه ریزی شود که به نحو مطلوب همه ی کشاورزان سخت کوش و عزیز از برکات بهره مند شود , به دلیل عدم مدیریت اگر بین کشاورزان که لحظه شمار رفتن بیل مکانیکی برسر نهر خود بودند با کشاورزانی که بیل مکانیکی در حال لایه روبی نهرشان بود در گیری رخ می داد چه کسی مسئول بود و هزارن سوال دیگر….

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=17455

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 15در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۵
 1. سلام باتوجه به مشکلات عدیده کشاورزان منطقه سیستان شایسته است که مسولان کشاورزی درانجام امورات آنهادلسوزانه برنامه ریزی کنندوقوع چنین اتفاقاتی نشان ازبی تدبیری وعدم برنامه ریزی آنهادرامر کشاورزی میباشد که خودباعث شرمندگیست

 2. سلام ضمن تشکر از مدیر سایت وزین شهر گندم از انعکاس مشکلات کشاورزان مطمئنا،مطرح کردن اینگونه اخبار سبب خواهد شد تا مسئولان امر ودر راس آنها استاندار محترم به عنوان اولین مسئول اجرایی دولت در استان از نحوه عملکرد مسئولان پایین دست اطلاع پیدا کنند. امید دارییم مسئولانه باموضوع برخورد شود.گرچه بعید است این اتفاق بفتد.

 3. سلام ضمن تشکرازانعکاس خبرباتوجه به مشکلات کشاورزان اینگونه اتفاقات ازناحیه مسولان پذیرفتنی نیست

 4. سلام به خوبی همه میدانیم که مردم سیستان به ویژه کشاورزان عزیزمشکلات فراوانی راباخوشکسالیهای پی درپی باصبوری تحمل میکنند وبرخی به دلیل این مشکلات مهاجرت کردند مسولان بایدتمام تلاششان این باشد تاجهت ماندگاری مردم خصوصا قشرکشاورزازهیچ کوششی دریغ نکنندچنانچه اگرمسولی درمسولیتی که به اوسپرده شده تحت هرشرایطی کوتاهی کندبه شدت باید بااوبرخورد شودتازمینهای خدمت برای کشاورزان عزیزمان درسیستان فراهم گردد

 5. سلام در ابتدا باید تشکر کرد از تلاش مدیر سایت شهر گندم وتیم پرتلاششان جهت زحمت اانتشار اخبار حصوصا این قسمت که متعلق به برخی از کشاورزان زحمتکش وبدون ادعا می باشد. دوستان به خوبی نظر دادند بنده نیز همسو با آنها عرض می کنم که وجود خشکسالیهای سالهای گذشته در سیستان بر هیچ کس پوشیده نیست این رو هم خوب مد نظر داریم که کشاورزان سیستان به چه مشکلاتی دست وپنجه نرم می کنند یکی از خدمات دولت کریمه نظام مقدس جمهوری اسلامی که نگاه ویژه ای به این قشر رنجدیده دارد ردیف جداگانه اعتبار جهت لایه روبی انهار کشاورزان است که به الحمدالله توانسته گام های موثری جهت احیا کشاورزی منطقهسیستان برداشته شود که جا دارد از همه دست اندرکاران این طرح تشکر نماییم اما اینکه بعضا مشاهده شود این اقدام توسط برخی مسئولان جهاد توزیع خدمت در بحث لایه رویه روبی انهار کشاورزان بطور شایسته مدیریت نشود یا بین کشاورزان تیعیض قائل شوند و همه از آن بهره مند نشوند خود جای سوال دارد که باید علاوه بر ارشاد مدیران اقدامات لازم جهت استفاده همه کشاورزان به مرحله اجرا درآید تا کار کاشت محصولات همانطور که در متن خبر ارسالی به آن اشاره شده بودبه مشکل برخورد نکنند. گویا کشاورزان عزیز جهت ادامه لایه روبی نهر ونیمه کاره نشدن نهر کشاورزیشان تلاش های زیادی نموده بودند اما گویا کار نیمه تمام رها شده که بر مسئولان مربوطه فرض است موضوع را بطور جد بررسی ونیجه آن را جهت روشن شدن اذهان عمومی در همین سایت منتشر نمایند.

 6. سلام بنده نیزازانعکاس این خبرسپاسگزارم جایی بسی تاسف است بجای اینکه مرهمی به دل کشاورزان عزیزوسخت کوش گذاشته شود این چنین برخوردهادورازقشرجهادکران جهادکشاورزی که تمام تلاششان خدمت به مردم است ولذاشایسته است برخوردجدی باعامل بوجودآورنده این مسعله انجام شود

 7. سلام دلسوزان، از اینکه از من که سالهاست شرمنده کشاورزانی هستم که خشک وبی اب هستم تصویر گرفته وآن را به دوربین حقیقت سپردید ممنون هستم چرا که شاید چشم بینای عزیز مسئولی ببیند و اقدامی برای باقیمانده نهر کشاورزان انجام دهد. گرچه شرمنده هستم که نمی توانم امسال نیز یار ومددکار کشاورزان به دلیل هجمه درختان وفرسایش خاک باشم باز هم از شما ممنونم.

 8. باسلام. لطفا قبل از اتهام زدن به ادارات از خدمات ارایه شده اطلاع کامل حاصل و سپس قضاوت و تفسیر بفرمایید.

  • سلام اگر بجز این است که کشاورزان محترم فرموده اند بفرمائید تا به اطلاع عموم برسد در ثانی آنچه درعکسها پیداست گواهی ادعای این عزیزان است

 9. سلام باتوجه به مشکل برخی از کشاورزان وانتشار آن در سایت شهر گندم بالاخره مشخص نشد آیا مشکل این عزیزان مرتفع شده یا خیر ولذاشایسته است مسئولان امر از نتیجه اقدامات به عمل آمده گزارشی اعلام کنند عدم بی توجهی یعنی اینکه نسبت به مشکلات کشاورزان عزیز وبزرگوار این قشر سخت کوش وپر تلش جامعه بی توجهی می شود که این دور شان وجایگاه جهاد گران عزیزما می باشد.

 10. سلام بنده همم با فردی که به نام نتیجه نظرشان را اعلام کردند موافقم ومنتظر اعلام نتیجه از برادران مسئول هستیم.

 11. به نام خدا
  با سلام
  آیا مشکل کشاورزان عزیز حل شده است یا خیر . ما منتظر اعلام نتیجه از طرف برادران مسئول هستیم .

 12. سلام اینجور برخوردباکشاورزان ازطرف مسولان جهادکشاورزی پذیرفتنی نیست. چرا…

 13. سلام، سخنی با جهادگران پرتلاش،عزیزان زحمات شما بر هیچ کس پوشیده نیست وما سپاسگذار هستیم، اما بزرگواران اینجا همه از نتیجه اقدامات انجام شدمشکل پیشامده برخی از کشاورزان می گویند ولی از شما حرکتی که نشان از حل مشکل آن دسته از کشاورزان عزیز که با آن مواجه گردیده اند دیده نمی شود؟