دایک مرزی در ۵۰ نقطه درون تالاب هامون برداشته می شود

  • کد خبر : 32822
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۸
دایک مرزی در ۵۰ نقطه درون تالاب هامون برداشته می شود

گندم پرس: محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: دایک مرزی درون تالاب هامون در ۵۰ نقطه و با فاصله ۲۵ کیلومتر برداشته می شود. محمودی گفت: در جلسه ای با حضور معاون امنیتی _ انتظامی وزارت کشور و دبیر کارگروه ویژه مرزی شورای امنیت کشور و همچنین حضور معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت […]

گندم پرس: محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: دایک مرزی درون تالاب هامون در ۵۰ نقطه و با فاصله ۲۵ کیلومتر برداشته می شود.

محمودی گفت: در جلسه ای با حضور معاون امنیتی _ انتظامی وزارت کشور و دبیر کارگروه ویژه مرزی شورای امنیت کشور و همچنین حضور معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و پس از بحث و گفتگو های فراوان در خصوص وضعیت تالاب هامون و استفاده از راه کارهای جایگزین در موضوع کنترل امنیت منطقه، مقرر گردید دایک مرزی درون تالاب هامون در ۵۰ نقطه و تا فاصله ۲۵ کیلومتر برداشته شود.
 
محمودی افزود: برداشته شدن دایک مرزی در ۵۰ نقطه مورد نظر و تا فاصله ۲۵ کیلومتر بیانگر نگاه مثبت وزارت کشور و مسئولین دولت در خصوص اهمیت مسائل محیط زیستی بخصوص احیای تالاب هامون و همچنین برقراری نظم و امنیت پایدار می باشد.
 
وی بیان کرد: با برداشته شدن دایک مرزی موجود در بستر تالاب هامون موانعی که ممکن است مانع ورود آب به تالاب هامون شود در نقاط مورد نظرحذف می شوند.
 
محمودی ادامه داد: حذف دایک مرزی، تهیه برنامه جامع مدیریت یکپارچه تالاب هامون، ثبت تالاب در سازمان جهانی یونسکو بعنوان ذخیره گاه زیست کره، مطالعات علمی و میدانی، لایروبیهای مسیرهای منتهی تالاب و دهها برنامه و اقدام دیگر را میسر و در کنار مدیریت درست منابع آبی موجود در چاه نیمه ها راه را برای احیای تالاب هامون هموار ساخته است./روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32822
  • دیدگاه‌ها برای دایک مرزی در ۵۰ نقطه درون تالاب هامون برداشته می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.