گندمـــ پرس : دامداران سیستانی در این سالهای خشکسالی با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم میکنند و میطلبد که مسئولین امر از آنان حمایت کنند , اما متاسفانه گاها دیده میشود که نه تنها حمایتی صورت نمی گیرد که بلکه با عملکردها موجبات بروز مشکلاتی نیز برای آنان میشویم. به گزارش گندمـــ پرس پس […]

گندمـــ پرس : دامداران سیستانی در این سالهای خشکسالی با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم میکنند و میطلبد که مسئولین امر از آنان حمایت کنند , اما متاسفانه گاها دیده میشود که نه تنها حمایتی صورت نمی گیرد که بلکه با عملکردها موجبات بروز مشکلاتی نیز برای آنان میشویم.

به گزارش گندمـــ پرس پس از اعلام مشکل مبنی برخرید زیر قیمت شیر ازدامداران , حال متاسفانه مشکلی دیگر نیز که ناشی از ناهماهنگی دستگاههای زیربط درامور دام و دامداران میباشد , این عزیزان را گرفتار و سردرگم کرده است.

 

url

 

موضوع از این قرار است که طی بازدید معاون استاندار جناب مهندس مالکی از برخی واحدهای دامداری به آنان قول داده شد که مجوز جهت خروج دام از سیستان به سمت دیگر شهرهای کشور داده شود تا به این طریق از آنان حمایت لازم صورت گیرد.

حال اما نه تنها مجوز جهت خروج دام به آنان داده نشده , بلکه دامداران عمده برای کشتار دام بومی (گاو سیستانی) درکشتارگاه زابل نیز باید مجوزهای را از جهاد کشاورزی و دامپزشکی اخذ نمایند.

دام سیستانی از دیرباز اغلبا دامی وحشی بوده و پلاک کوبی که به نشانه بازدید و شناسنامه دار بودن دام انجام میشود برای اینگونه دامها اینکار سخت و گاها امکان پذیر نیست .

درهمین راستا مامورین جهاد کشاورزی به برخی ازدامداریها مراجعه و بعلت همین موضوع موفق به پلاک کوبی تمامی دامهای بومی آنان نشده اند , حال اما دامداران مذکور جهت کشتار دام خود در کشتارگاه زابل با مشکل مواجه شده اند.

بنظر میرسد دامپزشکی , جهاد کشاورزی و دیگر نهادهای مسئول دراین مساله هماهنگی بیشتری با یکدیگر داشته باشند  تا دامدارانی که با دهها مشکل کوچک و بزرگ دست و پنجه نرم میکنند , از این مساله رهایی یابند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه