تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022

دادستان زابل: با جدیت پیگیر پرونده گروگانگیری کودک 9 ساله سیستانی هستیم+ بازداشت دو متهم

 • کد خبر : 26210
 • ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
دادستان زابل: با جدیت پیگیر پرونده گروگانگیری کودک 9 ساله سیستانی هستیم+ بازداشت دو متهم

  خبر اسارت و شکنجه نوجوان سیستانی در بسیاری از وبسایتهای رسمی کشور بازتاب گسترده ای داشت و تمامی کسانی که این خبر را دنبال کرده اند نیز بر برخورد جدی با عاملین این جنایت هولناک اصرار دارند تا درس عبرتی شود برای سایرینی که چنین افکار شومی در سر دارند. دادستان زابل در این […]

_______20140111_1646593349  خبر اسارت و شکنجه نوجوان سیستانی در بسیاری از وبسایتهای رسمی کشور بازتاب گسترده ای داشت و تمامی کسانی که این خبر را دنبال کرده اند نیز بر برخورد جدی با عاملین این جنایت هولناک اصرار دارند تا درس عبرتی شود برای سایرینی که چنین افکار شومی در سر دارند.

دادستان زابل در این رابطه گفت : با جدیت تمام پیگیریم تا عاملین گروگان‌گیری کودک 9 ساله سیستانی دستگیر و به سزای عمل ننگین و غیر انسانی شان برسند.

به گزارش گندمــ پرس ابوالفضل نجفی دادستان زابل  در گفت و گو ایسنا ، با بیان این مطلب که انگیزه آدم ربایان مالی بوده و از آنجایی که تاکنون چنین موردی از شکنجه کودک اتفاق نیفتاده، این گروگان‌گیری بازتاب و تبعات بدی بدنبال داشته است، تصریح کرد: دادستانی با جدیت تمام پیگیر این موضوع است و دستور اکید به منظور شناسایی عوامل گروگان‌گیری به نیروهای انتظامی و امنیتی داده شده است که تا کنون دو مظنون دستگیر شده اند و تحقیقات دراین زمینه همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سئوال که باتوجه به تهدایدات تلفنی و درخواست پول که باسیمکارتهای مختلف صورت پذیرفته چه اقداماتی به منظور ردیابی، تاکنون انجام شده، گفت: در این زمینه نیز دستورات لازم صادر شده اما با توجه به اینکه ردیابی و بررسی شماره های افغانی بوسیله اپراتورهای کشورافغانستان صورت می گیرد این امر اگر چه قدری مشکل می باشد اما به جد پیگیر این قضیه هستیم.

دادستان زابل در ادامه افزود: درخصوص ردیابی هویت تماس گیرندگان و استفاده کنندگان از این خطوط نیز دستورات لازم صادر شده و امیدواریم به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

نجفی ادامه داد: نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی همچنان بدنبال شناسایی و دستگیری عاملین گروگان‌گیری هستند.

وی ادامه داد: دستگاه قضا به شدت با عوامل مخل امنیت در منطقه برخورد خواهد کرد و مجازات عوامل این گروگان‌گیری به گونه ای خواهد بود تا درس عبرتی شود برای کسانی که خدای نکرده قصد اخلال در امنیت عمومی جامعه را دارند.

IMG-20150720-WA0005

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26210

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 10در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۰
 1. برای شفایت دعا می کنیم وازتو معذرت می خواهیم که جز این کاری از ما ساخته نیست امید داریم عاملان این جنایت بزودی دستگیر شوند وبه سزای عمل خود برسند.یا علی

 2. متشکرخسته نباشید

 3. از جناب دادستان محترم میخواستم بپرسم آیا آماری از تعداد آدمربایی ها طی اسنسالها در سیستان دارند ؟
  و اگر دارند تعداد این آدمرباییها چه تعداد است ؟
  ممنون

 4. متاسفانه خبر دادن که فوت کرده این طفل خدا رحمتش کنه

 5. آقای دادستان …………………………………… ……………………………………………………………………………………………متوجه سنگینی شرح وظایف خویش باشید؟!!!

 6. خیلی خیلی دردناک بود من که لحظه ای از ذهنم نمیره خدا مسببینشو لعنت کنه و به پدرو مادرش صبر بده.

 7. آقای گندم پرس عزیز من که خدای نکرده ناحق نگفته بودم! فکر کردم شاید لازم باشد زهر تلخ حقیقت باعث روشنی جاده پرخطر مسئولیت عزیزان شود.

  • درود برشما , بحق و بجا فرمودید , معذوریت ما رو ببخشید ان شالله وقتی دیگر

 8. جناب آقای دادستان زحمت نکشید…
  مهدی پر کشید…

 9. جناب نجفی دادستان محترم زابل ،تاجای که بنده از شما شناخت دارم با اقتدار ودر چارچوب قانون حرکت می نمدید.حال مردم سیستان از شما انتظار دوچندان دارد آنهم به دلیل اینکه این جایگاه که شما بر مسندش نشستید قبلا شهید عدالت جناب نوری (روحش شاد)حضور داشته وما هم از شما ادامه راه ایشان را باتمام قدرت می خواهیم..خدا یارتان