خبر اسارت و شکنجه نوجوان سیستانی در بسیاری از وبسایتهای رسمی کشور بازتاب گسترده ای داشت و تمامی کسانی که این خبر را دنبال کرده اند نیز بر برخورد جدی با عاملین این جنایت هولناک اصرار دارند تا درس عبرتی شود برای سایرینی که چنین افکار شومی در سر دارند. دادستان زابل در این […]

_______20140111_1646593349  خبر اسارت و شکنجه نوجوان سیستانی در بسیاری از وبسایتهای رسمی کشور بازتاب گسترده ای داشت و تمامی کسانی که این خبر را دنبال کرده اند نیز بر برخورد جدی با عاملین این جنایت هولناک اصرار دارند تا درس عبرتی شود برای سایرینی که چنین افکار شومی در سر دارند.

دادستان زابل در این رابطه گفت : با جدیت تمام پیگیریم تا عاملین گروگان‌گیری کودک 9 ساله سیستانی دستگیر و به سزای عمل ننگین و غیر انسانی شان برسند.

به گزارش گندمــ پرس ابوالفضل نجفی دادستان زابل  در گفت و گو ایسنا ، با بیان این مطلب که انگیزه آدم ربایان مالی بوده و از آنجایی که تاکنون چنین موردی از شکنجه کودک اتفاق نیفتاده، این گروگان‌گیری بازتاب و تبعات بدی بدنبال داشته است، تصریح کرد: دادستانی با جدیت تمام پیگیر این موضوع است و دستور اکید به منظور شناسایی عوامل گروگان‌گیری به نیروهای انتظامی و امنیتی داده شده است که تا کنون دو مظنون دستگیر شده اند و تحقیقات دراین زمینه همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سئوال که باتوجه به تهدایدات تلفنی و درخواست پول که باسیمکارتهای مختلف صورت پذیرفته چه اقداماتی به منظور ردیابی، تاکنون انجام شده، گفت: در این زمینه نیز دستورات لازم صادر شده اما با توجه به اینکه ردیابی و بررسی شماره های افغانی بوسیله اپراتورهای کشورافغانستان صورت می گیرد این امر اگر چه قدری مشکل می باشد اما به جد پیگیر این قضیه هستیم.

دادستان زابل در ادامه افزود: درخصوص ردیابی هویت تماس گیرندگان و استفاده کنندگان از این خطوط نیز دستورات لازم صادر شده و امیدواریم به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

نجفی ادامه داد: نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی همچنان بدنبال شناسایی و دستگیری عاملین گروگان‌گیری هستند.

وی ادامه داد: دستگاه قضا به شدت با عوامل مخل امنیت در منطقه برخورد خواهد کرد و مجازات عوامل این گروگان‌گیری به گونه ای خواهد بود تا درس عبرتی شود برای کسانی که خدای نکرده قصد اخلال در امنیت عمومی جامعه را دارند.

IMG-20150720-WA0005

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه