خوشه چین این هفته تقدیم میگردد به حضـور گـرم شما همراهان همیشگی.   ۱ – بی پاسخ ترین سوال هفته ( تصویب بودجه 1100 میلیاردی دریاچه ارومیه ) خبر مربوط به بودجه دریاچه ارومیه نشان از کم کاری واضح مدیران استانی درخصوص تالاب بین المللی هامون , بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور دارد , چگونه […]

20140111_164659334931خوشه چین این هفته تقدیم میگردد به حضـور گـرم شما همراهان همیشگی.

 

۱ – بی پاسخ ترین سوال هفته ( تصویب بودجه 1100 میلیاردی دریاچه ارومیه )

خبر مربوط به بودجه دریاچه ارومیه نشان از کم کاری واضح مدیران استانی درخصوص تالاب بین المللی هامون , بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور دارد , چگونه می توان باور کرد که بحث احیای دریاچه ارومیه و تالاب بین المللی هامون در یک ستاد , مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد اما درنهایت دراین حد به تالاب هامون بی مهری و بی توجهی صورت گیرد؟ و درمقابل به دریاچه ارومیه بودجه ای ۱1۰۰ میلیاردی تعلق گیرد ؟

hamoon3

 

 

 

2ـ تلخ ترین و پربازدید ترین خبر هفته  : ( در پی درگذشت نوجوان 9 ساله مهدی هراتی)

در گذشت نوجوان ۹ ساله سیستانی که به مدت شصت روز در اسارت افراد ناشناس قرار داشته و به بدترین شکل ممکن نیز شکنجه شده است و در نهایت وقتی که موفق به اخاذی از خانواده وی نشده اند , وی را نیمه جان و برهنه در خیابانی از زابل رها کرده و متواری شده اند؛این مصیبت را به طایفه هراتی تسلیت عرض می کنیم.

mehdai_

 

 

 

3- پاسخ گوی هفته (مدیرکل هلال احمر استان)

پس از انتشار خبر مربوط به درخواست پاسخگویی از مسئولین منابع طبیعی و هلال احمر استان درخصوص هزینه کرد بودجه های تخصیص یافته از سوی ستاد بحران استان , روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان , مسئولانه در پی پاسخگویی برآمده و گزارشی از عملکرد و نحوه هزینه کرد این جمعیت ارسال و توضیح داده اند که این جمعیت پیش از دریافت این بودجه نیز آمادگی کامل جهت مقابله با طوفان و ریزگرد را داشته و در حال حاضر نیز تمامی اقلام مورد نیاز مردم در ایام طوفان و ریزگرد , از جمله ماسک و سبدهای غذایی خریداری و در انبارها موجود می باشد و طی اعلام فرمانداریهای هر شهرستان , توزیع آن درمناطق صورت خواهد گرفت.

 

 

 

4. تشکر هفته ( از خانم آذر مبارکی )

بانوی خیر یی که با همت مضاعف خود طی یک اقدام بی‌نظیر به ۱۱۵ چادر عشایر در هامون، نور و روشنایی هدیه و لبخند رضایت را بر لب‌های کودکان این منطقه جاری کرده است.

13940505000665_PhotoL

 

 

 

5. اتفاق هفته (تغییر مـدیریت گندمــــ پرس)

طی تصمیم اتخاذ شده از سوی اعضای هیات تحریریه سایت گندمـ پرس , زین پس سایت گندمــ پرس بامدیریت جدید و بدون حضور یونس ده مرده به کار خود ادامه خواهد داد.

بنا براین گزارش , شب گذشته جلسه ماهانه اعضای هیات تحریریه گندمــــ پرس برگزار و در پایان این جلسه مقرر شد , درحکایت سوم گندمـــ پرسی ها سید محمدکاظم حسینی طباطبایی بعنوان مدیر مسئول, جایگزین یونس ده مرده شود.

 

 

gandompres

 

 

 

 

6. تصویر هفته (سه نماینده سیستانی مجلس نهم در یک قاب)

 IMG-20150727-WA0007

 

 

 

7- شعر هفته ( طیبه نهبندانی)

طیبه نهبندانی

دوست دارم بروم داغ به باران بزنم
نفسی گرم به دستان زمستان بزنم
دوست دارم غزلم پر شود از اسم تو و
این غزل را به تن کاغذ عریان بزنم
کاش می شد وسط بیت خودم توبه کنم
در کویر تنت آسوده به طوفان بزنم
خسته ام از همه ی آینه ها‌،تنها کاش
سنگ تکفیر به پیشانی شیطان بزنم
بغض ها فرصت درمان مرا می گیرند
تا به کی درد تو بر ریشه ی درمان بزنم
روزگارم شده همچون ته سیگاری،باز
دوست دارم به جهانم پک پایان بزنم

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه