گندمــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تشکیل کارگروه هامون گفت: این کارگروه، یک سال است که تشکیل شده و لیست بلندبالایی عضو آن هستند، امـا باید خروجی کار را مشخص کنند؛ ما در منطقه خروجی ندیده‌ایم.     به گزارش گندمـــــ پرس؛ حلیمه عـالی تصریح کرد: وقتی علنا […]

گندمــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تشکیل کارگروه هامون گفت: این کارگروه، یک سال است که تشکیل شده و لیست بلندبالایی عضو آن هستند، امـا باید خروجی کار را مشخص کنند؛ ما در منطقه خروجی ندیده‌ایم.  

 

به گزارش گندمـــــ پرس؛ حلیمه عـالی تصریح کرد: وقتی علنا به مسئولین کشوری گزارش نادرست می‌دهند، اعتماد مردم کم شده است. من معاون وزیر جهاد کشاورزی را به هـامون بردم و گفتم هامون پرآبی که می‌گویند کجاست؟ کف هامون خشک است.

 

او ادامـه داد: می‌گویند هــامون پرآب بوده و این بی‌آبی به دلیل دایک‌های مرزی بوده؛ دایک‌های مرزی تقریبا از هشت سال پیش احداث شده درصورتی که هامون 18 سال است که خشک شده‌؛ در همان زمان هم خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست بوده است. باید برای هامون فکری کنند. امیدوارم این کارگروه خروجی داشته باشد و بازهم سیاسی‌کاری نباشد.

 

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسشی درباره دعوت از نمایندگان استان به کارگروه گفت: ما را دعوت نکردند. علی‌رغم این که همه می‌دانستند رئیس سازمان محیط زیست قرار است به منطقه برود و ما هم از جاهای دیگر خبردار شده‌ بودیم، به ما نگفتند. ساعت 9 و نیم شب وسط هفته کاری مجلس با من تماس گرفتند که فردا جلسه کـارگروه است. شما که می‌دانستید مجلس هفته بعد تعطیل است چرا از قبل طوری برنامه‌ریزی نکردید که من نماینده برای آن روز برنامه نگذارم.

 

عالی تصریح کرد: ما باید ببینیم هزینه‌ای که از بیت‌المال صرف می‌شود چه خروجی دارد؟ این همه برنامه‌ریزی شده اما کدام یک اجرا شده است؟ خیلی از کارها را روی کاغذ می‌نویسند ولی ما اجرا می‌خواهیم. آیا پژوهشکده‌های مختلف گفته‌اند که کدام گونه گیاهی را در منطقه بکاریم که نیاز آبی کمتری داشته باشد و منطقه را از لحاظ حرکت شن‌های روان پایدار نگه دارد؟

 

نماینده مردم زابل همچنین اظهار کرد: این درخواست را دادیم که اعتبارات تالاب هامون در سیستان هزینه شود و با عملکرد صحیح، امید به زندگی در سیستان را در مردم ایجاد کنند./ایسنا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه