تاریخ : شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023

خـروجی کــارگــروه هــامون باید مشخـص شــود

 • کد خبر : 28932
 • ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۷
خـروجی کــارگــروه هــامون باید مشخـص شــود

گندمــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تشکیل کارگروه هامون گفت: این کارگروه، یک سال است که تشکیل شده و لیست بلندبالایی عضو آن هستند، امـا باید خروجی کار را مشخص کنند؛ ما در منطقه خروجی ندیده‌ایم.     به گزارش گندمـــــ پرس؛ حلیمه عـالی تصریح کرد: وقتی علنا […]

گندمــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تشکیل کارگروه هامون گفت: این کارگروه، یک سال است که تشکیل شده و لیست بلندبالایی عضو آن هستند، امـا باید خروجی کار را مشخص کنند؛ ما در منطقه خروجی ندیده‌ایم.  

 

به گزارش گندمـــــ پرس؛ حلیمه عـالی تصریح کرد: وقتی علنا به مسئولین کشوری گزارش نادرست می‌دهند، اعتماد مردم کم شده است. من معاون وزیر جهاد کشاورزی را به هـامون بردم و گفتم هامون پرآبی که می‌گویند کجاست؟ کف هامون خشک است.

 

او ادامـه داد: می‌گویند هــامون پرآب بوده و این بی‌آبی به دلیل دایک‌های مرزی بوده؛ دایک‌های مرزی تقریبا از هشت سال پیش احداث شده درصورتی که هامون 18 سال است که خشک شده‌؛ در همان زمان هم خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست بوده است. باید برای هامون فکری کنند. امیدوارم این کارگروه خروجی داشته باشد و بازهم سیاسی‌کاری نباشد.

 

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسشی درباره دعوت از نمایندگان استان به کارگروه گفت: ما را دعوت نکردند. علی‌رغم این که همه می‌دانستند رئیس سازمان محیط زیست قرار است به منطقه برود و ما هم از جاهای دیگر خبردار شده‌ بودیم، به ما نگفتند. ساعت 9 و نیم شب وسط هفته کاری مجلس با من تماس گرفتند که فردا جلسه کـارگروه است. شما که می‌دانستید مجلس هفته بعد تعطیل است چرا از قبل طوری برنامه‌ریزی نکردید که من نماینده برای آن روز برنامه نگذارم.

 

عالی تصریح کرد: ما باید ببینیم هزینه‌ای که از بیت‌المال صرف می‌شود چه خروجی دارد؟ این همه برنامه‌ریزی شده اما کدام یک اجرا شده است؟ خیلی از کارها را روی کاغذ می‌نویسند ولی ما اجرا می‌خواهیم. آیا پژوهشکده‌های مختلف گفته‌اند که کدام گونه گیاهی را در منطقه بکاریم که نیاز آبی کمتری داشته باشد و منطقه را از لحاظ حرکت شن‌های روان پایدار نگه دارد؟

 

نماینده مردم زابل همچنین اظهار کرد: این درخواست را دادیم که اعتبارات تالاب هامون در سیستان هزینه شود و با عملکرد صحیح، امید به زندگی در سیستان را در مردم ایجاد کنند./ایسنا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=28932

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. من ترکم.در شهر شما زندگی میکنم.واقعا بهتون افتخار میکنم چه صبری دارید با این اوضاع

 2. بسم الله.همه یه هو پیدا میشن

 3. بله قرار بود ما کاغذ بازی نداشته باشیم زمانی که خانم عاای نماینده محترم سیستان دلش این اندازه از دولتمردان پر است مردم که گناهی ندارند چون قرار بر عملی کاری بود نه کاغذ بازی و سیستان را کاغذ بازیها نابود کرد و مسولین فقط جنبه قانونی را روی کاغذ به قول خانم عالی اجرا می کنند اما خروجی ندارد و عملی در کار نیست چون اگر غیر از ابن بود بعد از چندین سال وعده و وعید دادن هنور منازل و خانه ها زیر ماسه بادیها پنهان نبود و مردم زابل را رها نمی کردیم دولتمردان انشا الله به قولشان طبق انچه روی کاغذ میاورند عمل کنند چون ما شهدای سیستان را ببینیم میرحسینی ها ،هراتی ها،و خیلی ها که سهم سیستان را بیشتر از بقیه استانها در این مورد به خود وا داشته.

 4. در استاندارهای ایزو یک نکته بسیار با اهمیت وجود دارد (بازبینی نتائج و اصلاح روشها)
  ناظرین بر اجرا برنامه ها را چگونه تشویق کنیم گزارشی از بررسی هایشان را در اختیار رسانه ها قرار دهند نباید انکه طرح می دهد خود اجرا خود نظارت وداوری کند اگر پیشینیان هوشمندمان امروز بودند ما نخستین طرد شدگان توسط انها بدلیل عملکرد بدمان بودیم

 5. تو رو خدا.من که باور نمیکنم.اینا تا حالا …..الان …..

 6. زابل هیچ وقت پیشرفت نمیکنه چون اگر مردم هم بخوان نمیشه مطمین باشید زابل 100 سال دیگه هم همینطوریه زابل باید بشه شهر سوخته 2 کسی به فکر زابل نیست نماینده ها هم هر چی بگن فایده نداره تا خود مردم نخوان از دولت فایده نداره دلمون خوشه تو زابل زندگی میکنیم هممون مرده مترحک هستیم فقط واسه عده خاصی سکوی پرش شده زابل برای پیشرفت برای اینده خودشون تمام لندو از زابل

 7. زابل، نمایندگان پیگیری نداره همین خانم دکتر تا ……………….. به فکر منطقه نیست.

 8. ,پس کی مقصره

 9. خانم عالی
  لطفا بفرمایید : وعده هایی که موقع انتخابات فرمودید : نتیجه شان چی شد؟
  1- سیستان قطب نازایی کشور
  2- ممانعت از تردد کامیونهای افغانی جهت ترانزیت
  3- تامین علوفه رایگان برای دام ها
  خروجی چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///؟؟؟؟

 10. خروجی کارگروه1- مشخص کردن توپوگرافی دریاچه کارتاریخی 2-هدایت آب درمسیر های تعیین شده برای اولین بار

 11. خرات تو ورچه رک صحبت کن