تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

خظبه های نماز جمعه زابل به امامت حجت الاسلام وحیدی راد

  • کد خبر : 22675
  • ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۰:۲۶
خظبه های نماز جمعه زابل به امامت حجت الاسلام وحیدی راد

گندمـــ پرس : حجت الاسلام محمود وحیدی راد امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه های اولین نماز جمعه در سال 1394 در مصلی المهدی(عج) زابل اظهار داشت: برکت به معنای ثبات و استقرار است به معنی آنچیزی که پایدار باشد. به گزارش گندمــ پرس به نقل از وبسایت دفتر امام جمعه زابل , وحیدی […]

گندمـــ پرس : حجت الاسلام محمود وحیدی راد امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه های اولین نماز جمعه در سال 1394 در مصلی المهدی(عج) زابل اظهار داشت: برکت به معنای ثبات و استقرار است به معنی آنچیزی که پایدار باشد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از وبسایت دفتر امام جمعه زابل , وحیدی راد افزود: برکت یک مفهوم وسیع و عمومی و دائمی دارد آنطوری نیست که بگوییم برکت مختص به یک قوم و یک طایفه است تمام کسانی که بدنبال رعایت موازین شرعی و دستورات الهی هستند قطها در زندگی شان برکت خواهند داشت.

امام جمعه موقت زابل ادامه داد: خانواده هایی هستند که وضعیت مالی خوبی دارند اما اهل نماز نیستند،از نظر ثروت بد نیستند و ثروت خوبی دارند و در مقابل یک عده هستند که اهل ایمان و خداپرستی و تقوا اما در زندگی با مشکلات سختی روبرو هستند و از رفاه و ثروت خبری نیست.

وی بیان نمود: کسانی که خوشی و سعادت را دنبال این می بینند که ثروت داشته باشند خودشان در اشتباه هستند اما اگر هدف ثروت باشد هدف دنیا باشد جز بدبختی چیز دیگری نیست .

خطیب نماز جمعه زابل افزود: یک موقع ثروت وسیله ای می شود که از آن استفاده کنیم برای رسیدن به هدف ،هدفی که رضایت خداست.

حجت الاسلام وحیدی ادامه داد: الان ایام عید نوروز و دید و بازدید است، افراد نیازمندی وجود دارد و از طرف دیگر آگر فردی ثروت دارد بیاید یک طوری به آن فرد نیازمند کمک کند، خوب این می شود وسیله.

وی تصریح نمود: یک موقع هدف تمام هم و غمش تمام تلاشش رسیدن به ثروت است اگر دنبال این باشیم سخت در اشتباهیم چه بسا که انسانهای که ثروت دارند، آرامش ندارند، ثروت مایه خوشبختی نیست مگر آنکه ما بتوانیم از آن ثروت برای رسیدن به خدا و تقرب الی الله استفاده کنیم.

امام جمعه موقت زابل ادامه داد: کسانیکه فقط ادعای دینداری دارند، اهل دینداری نیستند چرا که اسلام دعوت به دینداری، پاکدامنی و تقوایی می کند.

وحیدی راد گفت: خیلی از جوامع علم دارند اما از علمشان در رابطه با از بین بردن بشریت استفاده می کنند، بحث هسته ای را بسیاری از کشورها دارند،بمب ها و سلاح های هسته ای دارند از علم در این راه استفاده کردند.

وی متذکر شد: انسانها اگر بخواهند در راه از بین بردن بشریت از علم استفاده کنند اسلام از آن استفاده نمی کند، اسلام یک چیزی می گوید بعضی از جوامع خلاف آن عمل می کنند.

امام جمعه موقت زابل در خطبه دوم نماز بار دیگر نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش نمود و افزود: اگر انسان خدای ناکرده سراغ گناه برود اگر مسلح به تقوا باشد قطعا این تقوا او را حفظ خواهد کرد و از گناه دوری خواهد نمود.

خطیب نماز جمعه زابل گفت: سالی که با نام فاطمه(س) شروع شده است،ان شالله بتوانیم تمام سال و طول عمر خود را فاطمی زندگی کنیم و فاطمی هم از دنیا برویم.

وی ادامه داد: نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری بنام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی است و ایشان با هدف این نام را بر امسال نامگذاری کردند و ما باید دنبال عمل کردن فرمایش ایشان و تحقق شعار سال باشیم.

وحیدی راد اظهار کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بیان نمودند که قطعا زمانی این نامگذاری تحقق پیدا خواهد کرد که هر دو کفه این شعار یعنی هم ملت بزرگ، عزیز و با همت ایران و همچنین هم دولت خدمتگزار به یکدیگر اعتماد صمیمانه و با هم همکاری داشته باشند.

این مسئول گفت: زمانی این فرمایش مقام معظم رهبری عملی می شود که ملت پشتیبان دولت باشد، دولت دلسوز ملت باشد و به فکر حل مشکلات این ملت باشد.

امام جمعه موقت زابل بیان نمود: دولت و ملت به تنهایی نمی توانند کاری انجام دهند، دولت و ملت باید دست به دست هم دهند تا از این  مشکلاتی که در جامعه است نجات پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: دشمن یعنی امریکا، اروپاییان و امثالهم هستند اینها بدنبال حرف خودشان هستند و دلسوز ما نیستند و می خواهند از ایران بدنبال اهداف خود استفاده کنند و مذاکرات را طول می دهند و زمزمه می کنند اگر مذاکرات موفق نشد حمله می کنیم اینها ترفندهای سیاسی است و جرات این را ندارند ملتی که هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشت و ملتی که شهادت برایش افتخار است از این حرفهای دشمن واهمه ای ندارد.

حجت الاسلام وحیدی راد بیان کرد: تحریمها را می گویند زیاد می کنیم خوب بکنید شما از ابتدای این انقلاب این کار را کرده اید و در هر برهه از زمانی که به اهداف خود نمی رسیدید فشارها را زیاد می کردید، فکر نکنید که اگر تحریمها را بیشتر بکنید ملت ایران برود ذلیل امریکا بشود قطعا این کار را نمی کند.

وی تاکید نمود: ملت ایران ملتی فهیم، آگاه و بصیر و ملتی است که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری است و اقتصاد مقاومتی راهکار بسیار مهمی است اگر تمام درهای دنیا هم به روی ما بسته شود، نمی میریم، آنچه که کشور ما تولید می کند را استفاده می کنیم و شرکتهای ما علاقمند می شود و بیشتر تولید می کند و بنگاههای زود بازده ایجاد کنیم و حتی در خانه های خودمان یکسری کارهایی را انجام دهیم و این کمک به دولت است.

امام جمعه موقت زابل افزود: دشمن می خواهد ایران دست از اصول خود بردارد یعنی مذاکره در تمام جوانب، یعنی اگر در هسته ای موفق شدیم بروند دنبال چیز دیگر مثلا بدنبال حقوق بشر، مقام معظم رهبری فرمودند، ما فقط در بحث هسته ای مذاکره داریم و لاغیر، نه در مسایل دیگر و نه در مسایل منطقه ای و امثال این. دشمن از بیداری اسلامی می ترسد و از اینکه حرکات انقلابی در دنیا ایجاد شده می ترسد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22675
  • دیدگاه‌ها برای خظبه های نماز جمعه زابل به امامت حجت الاسلام وحیدی راد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.