تاریخ : یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023

خطیب موقت نماز جمعه زابل :مسجد تجلی گاه وحدت جامعه اسلامی و محل پیوند دین با سیاست است

  • کد خبر : 27273
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
خطیب موقت نماز جمعه زابل :مسجد تجلی گاه وحدت جامعه اسلامی و محل پیوند دین با سیاست است

گندمــــ پرس : خطبه های نماز جمعه این هفته زابل به امامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین عباسعلی نورا خطیب موقت نماز جمعه زابل در محل مصلی المهدی زابل برگزار گردید. مختصری از خطبه اول: خداوند در قرآن می فرماید: آن چیزی که به نفع شما مردم است آن هست که اهل تقوا باشید و […]

گندمــــ پرس : خطبه های نماز جمعه این هفته زابل به امامت حضرت حجه الاسلام و المسلمین عباسعلی نورا خطیب موقت نماز جمعه زابل در محل مصلی المهدی زابل برگزار گردید.

مختصری از خطبه اول:

خداوند در قرآن می فرماید: آن چیزی که به نفع شما مردم است آن هست که اهل تقوا باشید و در زندگیتان مراعات تقوا را بکنید. در زندگی که خدا برای ما قرار داده عمل انسان آثاری دارد، هم در دنیا و هم در آخرت واین از اعتقادات ماست. و در قیامت نتیجه و آثار اعمال انسان نمایان خواهد شد.

اگر اهل توبه و مغفرت خواستن بودید ثمره ای دارد برایتان. هم خداوند را غافر و آمرزنده برای گناهانتان می بینید وهم رحمتش را بر شما نازل خواهد کرد.هر عمل خوبی هم آثار خوبی دارد هم در دنیا و هم در آخرت.

خطبه دوم:

به گزارش گندمــــ پرس به نقل از وبسایت دفتر امام جمعه زابل ، حجت الاسلام عباسعلی نورا خطیب موقت نماز جمعه زابل با اشاره به 30 مرداد سالروز آتش زدن مسجد الاقصی به دست صهیونست ها و روز مسجد گفت: مسجد جایگاه والایی در مکتب اسلام دارد.و تجلی گاه وحدت جامعه اسلامی است. مسجد جایگاه حفاظت سلامت و دین مردم است،محل پیوند دین و سیاست است.

وی در ادامه گفت: امروز شاهدیم که برخی گروهکهای تکفیری به نام اسلام و درسایه اسلام و با نیت تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی جنایاتی را مرتکب می شوند. بعضی گروهکهای تکفیری مساجد مسلمانان را آتش می زنند. اینگونه جنایات این گروهکها چهره نامسلمانی آنان را در نزد مسلمانان روشن تر می کند.

حجت الاسلام نورا در ادامه سخنانش افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند: امروز مسئله فلسطین فریضه ای برای همه مسلمانان است. اگر جامعه اسلامی و لتی اسلامی به تسخیر غیر مسلمان دریاید بر همه جوامع اسلامی واجب است تا یاریش کنند.اما متاسفانه امروزه شاهدیم برخی جوامع اسلامی نسبت به این مسائل خاموش هستند.

وی در ادامه با اشاره به شنبه 31 مرداد روز صنعت دفاعی بیان داشت: از زحمات مهندسین و متخصصین در صنعت دفاعی و نظامی کشور تشکر می کنیم و از آنها میخواهیم تا به هیچ وجه اجازه ندهند به بهانه بازرسی دشمن به کشر ما نفوذ پیدا کند. بهانه نظارت کردن به مسائل دفاعی کشور همان مسئله ایست که استکبار به آن نیاز دارد تا باعث تضعیف کشور از لحاظ نظامی و دفاعی شود.

وی در ادامه با اشاره به دوشنبه 2 شهریور آغاز هفته دولت گفت:مردم ما قطعا از دولتمردانشان در همه عرصه ها حمایت کرده و انتظاراتی را هم دارند که از جمله آن می توان به این موارد اشاره نمود:

مسئولین ما باید مبانی اسلامی را در سطح جامعه و کشور اجرا کنند.

دولتمردان باید توجه بیشتری به فرهنگ جامعه داشته باشند.

در بحث مبارزه با انواع فسادهای اخلاقی، اقتصادی و … تلاش بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام نورا در ادامه با اشاره به روز کارمند گفت: امام راحل فرمودند: اگر امروزه کسی در اداره ای مشغول خدمت به نظام است در مسیرش سست کار بکند، این عین ضد نظام بودن و دشمنی برای نظام اسلامی است.

وی در پایان سخنانش خطاب به مسئولان منطقه سیستان گفت: مسئولان بحث آبرسانی به مزارع سیستان را بیشتر پیگیری کنند. این طرح سبب ایجاد اشتغال و همچنین ایجاد روحیه امید در مردم خواهد شد. ان شا الله با پتانسیل هایی که منطقه سیستان دارد هرچه زودتر شاهد رشد این منطقه باشیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27273
  • دیدگاه‌ها برای خطیب موقت نماز جمعه زابل :مسجد تجلی گاه وحدت جامعه اسلامی و محل پیوند دین با سیاست است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.