شهرگندمـــ : حجت الاسلام کیخا خطیب این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رععایت تقوای الهی بیان داشت: حجت الاسلام کیخا در ادامه با اشاره به اینکه سیستان  سرزمین تمدن و فرهنگ، ادب و شعر  و علم و فناوری است اظهار داشت: در سیستان سرمایه گداری کنید، چرا که این سرمایه گذاری صدقه […]

شهرگندمـــ : حجت الاسلام کیخا خطیب این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رععایت تقوای الهی بیان داشت:

حجت الاسلام کیخا در ادامه با اشاره به اینکه سیستان  سرزمین تمدن و فرهنگ، ادب و شعر  و علم و فناوری است اظهار داشت: در سیستان سرمایه گداری کنید، چرا که این سرمایه گذاری صدقه جاریه است.کارخانجات تولیدی را ایجاد کنید.

 برای اشتغال جوانان با استعداد این مرزو بوم قدمی بردارید. این سرزمین در بعد اقتصاد و فرهنگ دارای قابلیت های زیادی است. سرمایه هایتان را در سرزمین مادریتان بیاورید و سیستان را به اوج اعتلا و پیشرفت برسانید.

 

image_show.image_show2kh-is-163

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های دوم بار دیگر ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی گفت: همیشه در سخن گفتن و اعمال  و رفتارمان رضای خداوند را مد نظر داشته باشیم.

حجت الاسلام کیخا ضمن اشاره به  یکشنبه 19 بهمن، روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این روز سالروز اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی آنان با حضرت امام خمینی(ره) در سال 57 است.

که این نقطه آغازین تحقق شعار ” ارتش برای مردم و مردم برای ارتش” بود.

امسال برای اولین بار همایش روز سیستان را در 19 بهمن داریم که به یاد 19 بهمن به رهبری آیت الله مرحوم شریفی است . که ان شا الله با حضورمان بر شکوه و عظمت این مراسم بیفزاییم.

کیخا در ادامه با اشاره به 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: سرانجام در 22 بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و نظام طاغوتی شاهنشاهی سقوط کرد و مردم مظلوم و ستمدیده که عزت و شرفشان را به تاراج برده می دیدند، طعم شیرین استقلال و آزادی را چشیدند.

تئوری ولایت فقیه به عنوان مدل حکومتی جامع ترین و کامل ترین نوع مدل حکومتی د رعصر غیبت و عصر انتظار حضرت ولی عصر ارواحنا فداه است.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه افزود: اگر تمام عالم با هم متحد شوند که لطمه ای به این انقلاب اسلامی وارد کنند به مدد الهی نخواهند توانست هیچ کاری انجام دهند و کمرشان خواهد شکست.این انقلاب شرف،عزت و آقائی اش را از خداوند متعال گرفته است. چرا که ” ان العزه لله جمیعا”

36 سال است که قدرت الهی انقلاب اسلامی را می بینند. قدرت ایران اسلامی را که با دست خالی در 8 سال دفاع مقدس، بینی همه مستکبران را به خاک مالید. انقلاب اسلامی با اعتقاد و شعار” نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی” و با تکیه بر قدرت خداوند متعال و همچنین توکل بر خدا محکم ایستاده و مقاومت می کند.

وی در ادامه افزد: این مردم همان مردم سال 57 هستند و اراده های آنان محکم تر شده است. الان هم به همه مستکبرین می گوییم : تهدید و تحریم و بلوکه کردن هیچ اثری ندارد و آمریکا و ایادی آمریکا هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

مردم ما در روز 22 بهمن به نیت جهاد فی سبیل الله و دفاع از انقلاب اسلامی با حضور در راهپیمایی 22 بهمن همان شعارهای اول انقلاب را فریاد می زنند. شعارهایی که آرمان های انقلاب سلامی ما را بیان می کند. اسلامی بودن، استکبار ستیزی، مدافع مظلومین بودن و در مسیر ولایت قدم برداشتن. این ها آرمان های انقلاب اسلامی ماست.

 

سخنان استاندار در جمع نمازگزاران زابل

استاندار در ابتدا با پرداختن به بخشی از ثمرات انقلاب اسلامی برای کشور برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درود فرستاد و برای رهبر معظم انقلاب نیز ارزوی طول عمر نمود.

 

IMG-20150206-WA0058

 

انقلاب اسلامی ما انقلابیست متفاوت , جنس او از هر انقلابی متمایز است و هیچ انقلابی در جهان , چه انقلاب کبیر فرانسه و روسیه که جز انقلابات اثر گذار بودند به هیچ وجه در قد و قواره قیاس با انقلاب شکوهمند مردم ایران نیست دلیل آن هم دراین د و نقطه است که در انقلاب فرانسه روشنفکران و روسیه قشری دیگر از اقشار بودند ولی درانقلاب ایران همه اقشار نقش داشتند و به آنی که خداوند امر فرموده است روی آوردند , که سرنوشت هیچ قومی رقم نمیخورد مگر منوط به اراده آن قوم. همه اقوام در صفی واحد دراین انقلاب شرکت داشتند.

سال اول کاریم بنوعی پی بردن به قابلیت های استان بود و کشف آن که میتواند مزیت باشد و به استان قد و قواره دهد و ازاین شرایط او را خارج نماید

فرمودند اب نیست , هامون با همه وسعتش خشک است اما فکر ما فکر فعالیست , هر جریانی هر توسعه ای نه به نفت بستگی دارد نه به امکانات , آنچه میتواند موتور متحرک یک کشور باشد , و او را به پیشرفت برساند , حرکتی که در آن پیشرفت باشد آن فکر انسان است .

استاندار دربخش دیگری از سخنان خود گفت : امروز ملاحظه میفرمائید در اوج سختی , بلوکه شدن پول , سقوط قیمت نفت و غیره , ماهواره فجر امید در آسمان در حرکت است که این نشان ازقابلیت است  , هیچ وقت قطع امید از رحمت خداوندی نیستیم , امیدواریم که رحمتش با برکت نازل و جاری باشد.

برای منطقه قول داده بودیم که اتفاقاتی رخ دهد , فردا آغاز عملیات اجرایی 46 هزار هکتار آبیاری تحت فشار را شروع کنیم , ظرف بیست و پنج سال گذشته کلا 18 هزار هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده که حال ما در سیستان 46 هزار هکتار  فقط در سیستان اجرا خواهیم کرد , انهم ظرف سه سال و 500 میلیارد تومان که اعتبارش نقد است و نگرانی نداریم.

دو عدد به شما میدهم که اهمیت این طرح برشما برشما مردمان با برجستگی حمایت گردد که برخی که درمسیر رقابتند آسیب به ارزش نگاه  بلند دولت و نظام وارد نکند

کل بودجه عمرانی سال گذشته تمام استان 262 میلیارد تومان بوده , امسال بودجه استان بنده هزار میلیارد تومان میتوانم برای کل استان بکار ببرم , هزار میلیارد تخصیص بیابد یعنی بهترین شرایط بودجه ای .

بودجه 1500 میلیاردی آبرسانی لوله ای یعنی 5 برابر کل بودجه سال گذشته استان و یک ششم کل بودجه استان از سال 58 تا 92 , تقریبا ما یک ششم آنرا ظرف سه سال دراین منطقه هزینه خواهیم کرد.

نکته دیگری که به شما قول دادیم و خواهان آن هم بودیم و در سفر دکتر روحانی هم مطرح شد , و بنده در نیمروز مدتها قبل آنرا مطرح کرده بودم و قبل این هم مسبوق به سابقه نیست که مطرح شده باشد , به آرشیو مراجعه کنید که منطقه آزاد تشخیص خودم بود که نسخه نجات باشه , دیروز از دبیرخانه شورای عالی مناطق ازاد وارد منطقه شدند , به شکر خداوند کلیات ازنگاه دبیرخانه مورد تائید است .

 و امیدواریم که تا پایان این ماه به شواری عالی مناطق آزاد برود و به مجلس برود برای سیر مراحل نهاییش , طوری هم مکان یابی شده است که کل سیستان از مزیت آن بهره مند بشود.

نکته ای که جناب کیخا به ظرافت به آن پرداختند , باید برگردانیم آنانی را که فرزند این منطقه هستند و درنقطه ای دیگر ازکشور منشا اثر هستند , سرمایه خود را برگردانند مطمئن باشند سود هم همراه خواهد بود.

نکته دیگر , سعی ما براین است که یک کارخانه لاستیک با سرمایه اولیه 550 میلیارد تومان در سیستان راه اندازی شود, ده روز پیش بنده با وزیر صنعت صحبت کردم که این کارخانه در رامشار راه اندازی شود تا موجبات پیشرفت شود.

درخصوص بازارجه های مرزی هیچگونه مانعی از سوی ما وجود ندارد , تمام مرزنشینان عزیز به استثنای زابل , ما این آمادگی را داریم که وام قرض الحسنه بدهیم بدون هیچگونه کارمزدی , 5 برابر آورده جمع اهالی یک روستا , با یک طرح وام میدهیم , نباید توقع داشته باشیم که دولت راسا تولید کار کند , این نگاه دیگر در دولت قابل قبول نیست , قابلیت خودمان را هم بگذاریم و با هم جریان ایجاد کنیم و این را درخودمان میدانیم

ایشان درپایان نکاتی نیز درخصوص گاز و راه آهن ذکر فرمودند

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه