گندمــ پرس : اجرای عدالت و قضاوت آگاهانه اولویت دستگاه قضایی است و این دستگاه نگاه قومی و مذهبی ندارد. به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا آیت‌الله «عباسعلی سلیمانی» در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان با تبریک هفته‌ی قوه قضائیه اظهار کرد: دستگاه قضایی تضمین‌کننده‌ی احقاق حق و عدالت در بخش‌های مختلف جامعه است. […]

گندمــ پرس : اجرای عدالت و قضاوت آگاهانه اولویت دستگاه قضایی است و این دستگاه نگاه قومی و مذهبی ندارد.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایسنا آیت‌الله «عباسعلی سلیمانی» در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان با تبریک هفته‌ی قوه قضائیه اظهار کرد: دستگاه قضایی تضمین‌کننده‌ی احقاق حق و عدالت در بخش‌های مختلف جامعه است.

امام جمعه زاهدان در ادامه گفت: رعایت عدالت، راسخ بودن، احساس مسئولیت، اخلاص، ایجاد رضایت مردم و برخورد خوب باید در میان کارکنان دستگاه قضایی نمود واقعی داشته باشد.

آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: تأثیرگذاری اجرای احکام الهی باید در جامعه در جلب اعتماد و رضایت‌مندی مردم باشد.

وی افزود: پویایی دستگاه قضایی، موتور محرکه سایر بخش‌ها و بدنه‌ی کشور است و این دستگاه باید اهتمام بیشتری نسبت به اقامه قسط و عدل در جامعه داشته باشد.

خطیب جمعه زاهدان ادامه داد: فعالیت‌های قوه قضائیه باید به گونه‌ای باشد که هیچ فرد و یا صاحب منصبی حتی خیال تأثیرگذاری بر روند رسیدگی به پرونده‌ها را نیز به خود راه ندهد.

وی در ادامه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هفت تیر افزود: شهید بهشتی طرح نوین دستگاه قضایی را در کشور بنیانگذاری کرد.

آیت الله سلیمانی اظهار کرد: شهید بهشتی با دید انقلابی، ارزشی، ولایی و پایبندی به اصول و موازین، در راه رسیدن به هدف بدون هراس و با عزم جدی، نگاه به آینده و البته استوار حرکت می‌کرد و همین امر سبب شد دشمنان ظلم و ستم فراوان به این فرد ارزشی روا دارند.

وی تصریح کرد: حادثه‌ی 7 تیر، یک نمادی از اقتدار و استحکام انقلاب و نظام اسلامی ماست.

وی خاطرنشان کرد: هفتم تیرغائله‌ای بود که اوج نابکاری و رذالت منافقین را مشخص کرد که این گروهک چه ویروس کشنده‌ای در نظام است.

امام جمعه زاهدان همچنین در ادامه به مسأله کم‌آبی در استان اشاره کرد و افزود: صرفه‌جویی در بحث آب یک وظیفه همگانی است که جامعه باید نسبت به آن آگاه شوند.

وی گفت: کشور ما کشور کم‌آبی است که متأسفانه با وجود کمبود منابع آب، میزان مصرف به خصوص در بخش کشاورزی بسیار بالاست و بخش اعظمی از آن هدر می‌رود که باید در این رابطه در سطح کلان کشور اقدامات مهم انجام شود.

آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: بخش اعظم از مشکل مصرف بهینه آب در اثر عدم آگاهی مردم در خصوص منابع آبی است باید این اطلاعات را از طریق رسانه ها به مردم رسانده شود

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه