خطبه های نماز جمعه زابل

  • کد خبر : 18360
  • ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۱
خطبه های نماز جمعه زابل

شهرگندمـــ : امام جمعه زابل با اشاره به یکشنبه ۳۰ آذر مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت جانسوز سید انبیا محمد مصطفی(ص)و امام حسن مجتبی(ع)ضمن تسلیت ایام سوگواری این بزرگواران گفت: پیامبر عظیم الاشان اشرف انبیا است و از حیث رتبه و مقامی که دارند، قرآن را معرفی می کند. حجت الاسلام علی اکبر کیخا […]

شهرگندمـــ : امام جمعه زابل با اشاره به یکشنبه ۳۰ آذر مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت جانسوز سید انبیا محمد مصطفی(ص)و امام حسن مجتبی(ع)ضمن تسلیت ایام سوگواری این بزرگواران گفت: پیامبر عظیم الاشان اشرف انبیا است و از حیث رتبه و مقامی که دارند، قرآن را معرفی می کند.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه درمصلی المهدی (عج) زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا اظهار کرد: خداوند در سوره حجرات می فرماید:ای مومنین ای کسانی که ایمان آورده اید در هیچ کاری از خدا و رسول خدا(ص) سبقت نگیرید و تقوا پیشه کنید و حدود الهی را رعایت کنید و پا از حریم های که خدا قرار داده فراتر نگذارید.

امام جمعه زابل ادامه داد: بی تقوایی باعث گرفتاری در دنیا و آخرت می شود ،از صدر اسلام تا کنون هزینه های زیادی اسلام به سبب بی تقوایی داده است .

وی با بیان اینکه تمام مشکلات از بی تقوایی است،افزود: در دسیسه های مشرکین بی تقوایی مسلمین، باعث گرفتاری آنها شد،رعایت تقوا را هم در رفتار و هم در گفتار و هم در اعمال داشته باشید.

حجت الاسلام کیخا گفت: با تمام وجود تقوا را رعایت کنید و حتی افکار معصیت را کنار بگذارید و دل را از رذایل اخلاقی پاک کنید.

وی تاکید نمود: ای مومنین دل را از دروغ ،غیبت،تهمت،بددهنی،غصب اموال دیگران و خوردن مال یتیم،از حسادت و کینه به مومنین پاک کنید و از غفلت یاد خدا خارج شوید.

خطیب نماز جمعه زابل تصریح نمود: در همه کارها همیشه یاد خدا باشید و از لقمه حرام ،ربا ،از شنیدن غیبت و از پا گذاشتن در مجالس معصیت و گناه اجتناب کنید.

وی بیان کرد: مرد و زن همه باید اهل عفاف و حجاب باشند و حجاب تنها مختص به زنان نیست بلکه مردان نیزباید رعایت کنند.

کیخا با اشاره به اینکه گناه باعث گرفتاری در دنیا و آخرت می شود گفت: دردها و گرفتاریهای شما مردم از گناه است و برای رفع این گرفتاریها زیاد ذکر خدا و استغفار کنید که ذکر خدا درمانگر دلهای شماست.

وی ادامه داد: برای درمان غرور ،تکبر و ریا ذکر لا حول و لا قوه الابالله را زیاد بگویید ،کسی که خدا را قدرت مطلق بداند دیگر متکبر نمی شود.

خطیب نماز جمعه زابل در خطبه دوم بار دیگر نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود و افزود: شنبه ۲۹ آذر آغاز هفته وقف یکی از سنت های الهی است.

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: این از هوشمندی انسان است که قسمتی از اموالش را در راه خدا وقف نماید تا در عالم دیگر بهره ای از آن ببرد.

وی اظهار داشت: وقف کردن ملک تنها ساختن مسجد نیست بلکه وقف شامل ساخت مدرسه،درمانگاه،حوزه علمیه و ..می شود و عمل به این سنت الهی مهم و ارزشمند است.

امام جمعه زابل با اشاره به یکشنبه ۳۰ آذر مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت جانسوز سید انبیا محمد مصطفی(ص)و امام حسن مجتبی(ع)ضمن تسلیت ایام سوگواری این بزرگواران گفت: پیامبر عظیم الاشان اشرف انبیا است و از حیث رتبه و مقامی که دارند، قرآن را معرفی می کند.

وی عنوان نمود: سه شنبه ۳۰صفر شهادت علی ابن موسی الرضا(ع) امام رئوف و مهربان را تسلیت می گوییم امامی که با علم لدّنی خود دسیسه ولایت عهدی را بر ملا ساخت.

کیخا به پنج شنبه چهارم دی ماه سالروز ولادت حضرت عیسی بن مریم اشاره و ضمن تبریک این روز گفت: افرادی که مدعی این هستند که پیروان حضرت عیسی هستند مرام ایشان را مورد مطالعه قرار دهند.

وی تاکید نمود: حضرت عیسی ظلم ستیز بودند، رهبران مسیحی چقدر ظلم ستیز بوده و چرا علیه کشتار مردم غزه،سوریه ،عراق ،افغانستان اعتراض و این جنایات را محکوم نمی کنند و چرا جنایات داعش ،طالبان و اسرائیل را محکوم نمی کنند،آیا وقت آن نرسیده همه آنهایی که ادعا می کنند پیروان حضرت عیسی هستند از نعمت تفکر و اندیشه استفاده نمایند.(اوشیدا)

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=18360

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام بر امام جمعه فهیم و دانشمند زابل . قرار بود مرز باز شه و تجارت چمدانی شروع بشه ولی فرماندار زهک فقط گفت. اقاجان اگه از طرف دفتر مقام معظم رهبری کاری بر مردم سیستان بشه و الا تا کار این استاندار عزیز ما هست فقط جلسه هست دادن وعده و وعید به مردم سیستان واز اجرا و عمل خبری نیست . البته برای سیستان اینجوری عمل میکنه.در سیستان قول میده و جلسه و دل خوشی در بلوچستان اجرا و هزینه