گندمـــ پرس : حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش می کنم. حلول ماه شعبان ماه رسول خدا (ص) ماهی که تمامش عید و شادی است را به همه شما عزیزان تبریک و […]

گندمـــ پرس : حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:خودم و شما بزرگواران را به تقوا سفارش می کنم. حلول ماه شعبان ماه رسول خدا (ص) ماهی که تمامش عید و شادی است را به همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نمایم. مخصوصا به آنهایی که دلتنگ مناجات شعبانیه بوده اند.

هر چقدر از فرصت ماه شعبان بهتر استفاده کنیم، بهره ما از ماه مبارک رمضان بیشتر می شود. ماه شعبان اعمال مخصوصی دارد، یکی از این اعمال روزه گرفتن است که فرمودند:  یک روز،روزه ماه شعبان بهشت را برانسان واجب می کند. پس از این ماه استفاده کنیم. یکی دیگر از اعمال ماه شعبان گفتن ذکر : استغفرالله و اسئله التوبه است که در هر روز از این ماه باید 70 مرتبه بگوییم. از دیگر اعمال این ماه استغفار کردن، صدقه دادن و صلوات فرستادن است.

 

IMG_1328

 

 

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های دوم بار دیگر نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود و بیان داشت:بار دیگرخودم و شما بزرگواران را به تقوا دعوت می کنم. با تقوا دل انسان نورانی می گردد.

امروز جمعه 1 خرداد سوم ماه شعبان ولادت با سعادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است.این روز را روز پاسدار هم نامیده اند. به همه سبز پوشان عزیزی که پاسدار آرمانهای انقلاب اسلامی اند تبریک عرض می کنم. هر چه از عمر انقلاب می گذرد انسان بیشتر به عمق کلام امام راحل(ره) پی می برد که فرمود: اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه به 1 خرداد سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران از سوی آمریکا اشاره نمود و گفت : تحریم ها تازگی ندارد، از اول انقلاب این تحریم ها بوده است. تحریمها با وجود سختی هایی که داشته برکاتی نیز داشته است. اگر تحریم نمی شدیم الان مانند بسیاری از کشورهای همسایه ما هم فقط مصرف کننده بودیم.

وی در ادامه سخنانش در رابطه با برکات تحریم ها افزود : در سایه تحریم ها استعدادهای بالقوه جوانان ما فعلیت پیدا کرد و امروزه در خیلی از فنون و علوم حرفی برای گفتن داریم. پس بهترین گفتمان، همان گفتمان استقامت است. و عامل پیشرفت و تعالی ما حرکت در مسیر ولایت است.

وی در ادامه به بحث مذاکرات هسته ای اشاره نمود و گفت : ما اهل منطق و گفتگو هستیم. اما در عین حال به برکت ولایت فقیه، دشمن شناس خوبی نیز هستیم. به هیچ وجه نمی شود به امریکا اعتماد کرد. وارد مذاکره در بحث هسته ای شدند ولی آن را به بحث های دیگری همچون بازدید از مراکز نظامی، بحث موشک های بالستیک و… کشاندند. ما باید محکم جلوی این دشمن خون آشام بایستیم و به مدد الهی بر سر عهدی که با ولایت بسته ایم، محکم ایستاده ایم و به هیچ وجه به دشمن اجازه زیاده خواهی نخواهیم داد.

وی در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری( حفظه الله) اشاره نمود و گفت : باید به استعدادهای درون کشور بیشتر توجه کنیم. هم مردم و هم مسئولین باید بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند. سبک زندگیمان را اسلامی کنیم و از اسراف و تجمل گرایی دوری کنیم. با اینها می توانیم به پیشرفت برسیم.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه به شنبه 2 خرداد روز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز اشاره نمود و گفت: این روز ، روز شهید و جانباز دشت کربلا حضرت ابوالفضل (ع) و همچنین روز جانباز است که این روز را به همه شما عزیزان بخصوص خانواده های شهدا و جانبازان و به بزرگ جانباز انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) تبریک و تهنیت عرض می کنم.

ایشان در ادامه به 4 خرداد آغاز هفته بدون دخانیات اشاره نمود وگفت : از زحمات فرماندهی محترم نیروی انتظامی به جهت ایجاد امنیت در جامعه تشکر می کنیم. رونق گرفتن کسب و کار در منطقه و تاسیس کارخانجات و به دنبال آن ایجاد اشتغال می تواندتاثیر زیادی در کاهش جرایم و اعتیاد دارد.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در پایان سخنانش با اشاره به پنج شنبه 7 خرداد، آغازهفته جوان گفت: جوانان را درک کنیم چرا که جوانان موتور محرک پر قدرت هر جامعه ای هستند. برای انان در زمینه های ورزش، کار و ازدواج و همچنین در رابطه با خطراتی که آنان را تهدید می کند برنامه داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه