گندمـــ پرس : حجت الاسلام کیخا خطیب این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:خودم و شما بزرگواران را به رعایت تقوا سفارش می کنم به رعایت حدود و حقوق الهی و حقوق مردم که در دین مبین اسلام مشخص شده. در آستانه ماه رجب هستیم. این ماه فضیلت بسیار […]

گندمـــ پرس : حجت الاسلام کیخا خطیب این هفته نماز جمعه زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:خودم و شما بزرگواران را به رعایت تقوا سفارش می کنم به رعایت حدود و حقوق الهی و حقوق مردم که در دین مبین اسلام مشخص شده. در آستانه ماه رجب هستیم. این ماه فضیلت بسیار زیادی دارد.در سخنی از امام صادق(ع) مشهور است که می فرمایند: در روز قیامت صدا می زنند این الرجبیون؟ کجایند آنهایی که اهل رجب بودند. و این سخن خود نشان از اهمیت و فضیلت ما رجب دارد.

 

IMG_0483

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از دفتر امام جمعه زابل , وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه رجب ماه بزرگ خداست افزود: روزه گرفتن در ماه رجب و شعبان ثواب وفضیلت بسیاری دارد و ما را برای روزه در ماه بهار قرآن آماده می سازد. یکی از اعمال این ماه در کنار روزه، استغفار است. ذکر و تداوم این ذکر شریف: استغفرالله و اسئله التوبه. در این ماه از خداوند طلب کنیم که اهل مناجات با او باشیم.

حجت الاسلام کیخا در ادامه با اشاره به اینکه، جامعه ای سربلند و عزتمند است، که عبد خدا باشد افزود: ایران اسلامی ما که همه ابرقدرتهای پوشالی جهان همدست شده اند تااو را شکست دهند و میبینیم که شکست نمی خورد، چون نگاهشان به خداست، عزت را از خدا می دانند و به این اعتقاد دارند که” ان العزه لله جمیعا.”

حجت الاسلام کیخا باردیگر در خطبه های دوم نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود و اظهارداشت:تقوا ،دین داری ، توجه به حدود الهی و رعایت دین خدا و حفظ حرمت شریعت الهی سبب برکت در جان و مال ماست.

حجت الاسلام کیخا نامگذاری 29 فروردین به روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی را از ابتکارات امام راحل دانست و اظهار داشت: نامگذاری این روز از ابتکارات امام راحل عظیم الشان است. این یکپارچگی و اتحاد و این که در مدت کمی ارتش و مردم با یکدیگر متحد شدند ،نشان از الهی بودن این حرکت داشت. این روز را به همه ملت بزرگ ایران مخصوصا دلاورمردان ارتش تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

حجت الاسلام کیخا در ادامه با اشاره به چهارشنبه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: هدف از تشکیل سپاه پاسداران، نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی است . این روز را به سبز پوشان سپاه تبریک عرض می کنیم. یادشهدا و امام راحل را گرامی می داریم و ان شاالله که رهرو خوبی برای ادامه راه شهدا باشیم.

وی در ادامه به مطالبات بحق مردم سیستان اشاره نمود و بیان داشت: مردم ولایتمدار سیستان مطالبات بحق زیادی دارند، که به مدد الهی همه مطالبلات خود را با هوشیاری و به صورت قانونی پیگیری خواهند نمود. این مردم مطالباتی درزمینه درآمدهای حاصل از مرز میلک،تحقق هرچه سریعتر منطقه آزاد تجاری، ایجاد منطقه گردشگری و بسیاری مطالبات بحق دیگر دارند، که فکر نمیکنم اینها انتظار بیجایی باشد.

حجت الاسلام کیخا خطیب نماز جمعه زابل در ادامه سخنانش خطاب به مسئولان گفت:باهیچکدام از مسئولان تعارفی نداشته و ضمن رعایت همدلی و همزبانی و تشویق، کارهایشان را زیر ذره بین رسانه ها و مردم زیر نظر داریم.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به سفر آتی رییس جمهور افغانستان به ایران گفت: امیدواریم این سفر تحول خوبی را ایجاد کند. قطعا همکاری و تعاملات بین دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان می تواند فواید و برکات زیادی داشته باشد. حق مردم ایران و افغانستان است که مثل گذشته مانند دوست و برادر کنار یکدیگر زندگی کنند. هر دو کشور به هم نیاز دارند.

خواسته ای که مردم سیستان دارند این است که: یکی از موضوعات اصلی که باید در اولویت قرار بگیرد مسئله احیاء تالاب هامون باشد.

وی در ادامه شخنانش گفت: از رییس جمهور عزیز تشکر می کنیم و خواستاریم که نگاه ویژه ای به تالاب هامون داشته باشندو خودشان شخصا به این مسئله ورود کنند، چرا که اثر بیشتری دارد. احیا تالاب بین المللی هامونی که نگاه جهانی دارد،احیای قسمتی از تاریخ بشراست. با احیاء این تالاب هزاران موقعیت شغلی ایجاد شده و نشاط و شادابی در این منطقه افزایش می یابد.

وی در پایان سخنانش از رسانه ها خواست تا مطالبات مردم را رسانه ای کنند وبه گوش مسئولین برسانند تا ان شا الله شاهد تحولاتی در این منطقه باشیم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه