تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022

خطبه های نماز جمعه زابل به امامت حجت الاسلام کیخا

  • کد خبر : 25760
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
خطبه های نماز جمعه زابل به امامت حجت الاسلام کیخا

گندمــ پرس : خطبه های این هفته نماز دشمن شکن جمعه شهر زابل به امامت حجت الاسلام علی اکبر کیخا در محل مصلی المهدی این شهرستان برگزار گردید.   خلاصه خطبه اول : خودم و شما بزرگواران، برادران و خواهران را به تقوا دعوت می کنم.از فرصتها استفاده کنیم چرا که خداوند متعال قسم یاد […]

گندمــ پرس : خطبه های این هفته نماز دشمن شکن جمعه شهر زابل به امامت حجت الاسلام علی اکبر کیخا در محل مصلی المهدی این شهرستان برگزار گردید.

کیخا

 

خلاصه خطبه اول :

خودم و شما بزرگواران، برادران و خواهران را به تقوا دعوت می کنم.از فرصتها استفاده کنیم چرا که خداوند متعال قسم یاد می کنند که تمام مکلفین از انس و جن درزیان اند. تمام انسان ها در خسران و زیان هستند. یک تعدادی خودشان را نجات می دهند. مگر آنان که ایمان آورده اند به باورها و اعتقاداتی که خدا واجب کرده و عمل صالح نیز انجام می دهند. خداوند به ما اعلام می کند که ایمان به تنهایی کافی نیست و باید ایمان در زندگیتان ظهور و بروز داشته باشد.

 

خطبه دوم :

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان زابل با اشاره به 23 رمضان روز جهانی قدس گفت: روز قدس یادگار جاوید بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام راحل عظیم الشأن هست. روز همبستگی و نمایش قدرت جهان اسلام و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و افشای جنایات رژیم منحوس صهیونیستی است.روز قدس، روز ترس دشمن و روز به هم ریختن معادلات سیاسی استکبار است.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه سخنانش افزود : آزادسازی فلسطین از همان روزهای اول انقلاب اسلامی ایران، سرلوحه آرمانهای ملت بزرگ ایران اسلامی بوده و هست

خطیب نماز جمعه زابل با اشاره به پیام امام راحل در 16 مرداد 58 گفت : اکنون می بینیم که سال به سال لبیک مسلمانان جهان به ندای سراسر نور امام راحل بیشتر و رساتر می شود. امروز هم شما عزیزان حماسه آفریدید. از همه شما مردم دارالولایه سیستان تشکر می کنم.

وی در ادامه با اشاره به 21 تیر روز عفاف و حجاب گفت: باید مراقب هجمه های فرهنگی دشمن باشیم.دشمن در تلاش است بی بند و باری و برهنگی را در جوامع رواج دهد تا فکر و اندیشه آنها را از پیشرفت و تعالی منحرف کند. و افکارشان را آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی کند.

وی در ادامه سخنانش افزود : در رابطه با هجمه های فرهنگی دشمن همه باید آگاه و متوجه باشیم. خانواده ها، حوزه ها و دانشگاهها، مسئولین، خیرین و… حمله دشمن همه جانبه است. دفاع ما هم باید همه جانبه باشد. برای جوانانمان برنامه داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به سه شنبه 23 تیر گفت : این روز روز حماسه همبستگی ملی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و پایان دادن به آشوب اخلالگران در سال 87 بود. و این هم از توطئه های آمرکایی به آزادی و فعالیت دانشجویی بود. ما باد دشمن شناس و آگاه باشیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به 23 تیر روز گشایش مجلس خبرگان رهبری افزود : مجلس خبرگان ولی فقیه را انتخاب نمی کند بلکه آن را با شاخصه هایی که امام معصوم قرار داده کشف می کند. و انتخاب ولی فقیه از سوی امام معصوم صورت می گیرد. پشتیبان ولایت فقیه باشیم عزیزی که تمام عمرش را وقف تعالی و پیشرفت اسلام کرده است. امیدواریم سرباز خوبی برای ولایت باشیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25760

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. جناب حاج آقای کیخا همین قول راه اندازی هنرستانهای بهیاری زابل را که رییس اموزش و پرورش و علوم پزشکی به مردم داده اند را لطفا تا کامل یادشان نرفته است .دوباره به این عزیزان یادآوری نمایید. بعد از شش ماه ما هنوز منتظر و چشم به راهیم. خداوند اجرش را به شما بدهد اگر راه دور تحصیل در تهران و کرمان و ایرانشهر را برایمان کوتاه کنید.