گندمـــــ پرس : ایسنا ـ فرماندار ویژه زابل گفت: بحران سیل و زلزله نیست که نابودی ایجاد میکند بلکه خشکسالی یک جوان فراتر و مهم تر از سایر مباحث می باشد.   هوشنگ ناظری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستائیان منطقه با اشاره به پیگیری مطالبات مردم،اظهار کرد: خشکسالی مرگ در سکوت است و […]

گندمـــــ پرس : ایسنا ـ فرماندار ویژه زابل گفت: بحران سیل و زلزله نیست که نابودی ایجاد میکند بلکه خشکسالی یک جوان فراتر و مهم تر از سایر مباحث می باشد.

 

هوشنگ ناظری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستائیان منطقه با اشاره به پیگیری مطالبات مردم،اظهار کرد: خشکسالی مرگ در سکوت است و مدیران دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند تا مردم با کمترین مشکل مواجه باشند.

 

فرماندار ویژه زابل با اشاره به مشکلات سالهای گذشته سیستان گفت: حضور معتادین در شهر زابل به یک معضل تبدیل شده که چهره منطقه را نامساعد جلوه میدهد.

 

وی با تاکید بر پیگیری آسیب های ناشی از کمبود و بحران آب گفت: مشکلات ناشی از ریزگردها باید در برنامه کاری ادارات مرتبط باشد و همه بدنبال حل معظلات و ارائه راهکار باشند.

 

مدیر عامل آب منطقه ای استان نیز گفت:در شرایط کنونی با تغییر اقلیم ها،در سراسر کشور با بحران آب مواجه هستیم که منطقه سیستان از جمله آنهاست و به کشور افغانستان وابسته است.

 

عاقبت بخیر افزود: آب منطقه ای وظیفه تامین و ذخیره سازی آب در مخازن را بر عهده دارد و سازمان جهاد کشاورزی متولی تقسیم آب در حوزه کشاورزی می باشد.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همچنین گفت: تاکنون در 84 روستا دارای مشکلات خاص در بین 3 هزار و 609 خانوار منطقه سیستان بسته غذایی کالاهای خاص توزیع شده است.

 

رسول راشکی افزود:25 مورد حادثه در جاده های منطقه سیستان پوشش داده شده اند و بهنگام طوفان همه پایگاه های امدادی منطقه فعال می شوند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه