شهرگندمــــ : دامدار و کشاورز قشر زحمتکش جامعه هستند که همواره مظلوم واقع میشوند و از حق و حقوق واقعی خود  دور میمانند. درحال حاضر نیز علیرغم اینکه دولت مصوب کرده است که  قیمت شیر خریداری شده از دامدار 1440 باشد اما متاسفانه آنچه درعمل مشاهده میشود اینکه قیمتی که به دامداران زحمتکش سیستانی پرداخت […]

شهرگندمــــ : دامدار و کشاورز قشر زحمتکش جامعه هستند که همواره مظلوم واقع میشوند و از حق و حقوق واقعی خود  دور میمانند.

درحال حاضر نیز علیرغم اینکه دولت مصوب کرده است که  قیمت شیر خریداری شده از دامدار 1440 باشد اما متاسفانه آنچه درعمل مشاهده میشود اینکه قیمتی که به دامداران زحمتکش سیستانی پرداخت میشود بسیار کمتر از این مبلغ میباشد.

این اتفاق درحالی رخ میدهد که  کارخانه‌های تولید فرآورده‌های لبنی قیمت محصولات را افزایش داده اند؛ اما شیر را به قیمت سابق ازدامداران خریداری می‌کنند که این یعنی ظلم به دامدار.

 

27518039_18678148cacbe

 

یارانه شیر

همچنین دامداران از حق قانونی دیگری نیز محروم مانده اند و بسیاری از آنها نیز از این مساله بی اطلاعند که دولت موظف است به ازای هرکیلو شیر مبلغ 140 تومان یارانه به دامدار بپردازد اما وقتی با اکثر دامداران و تولید کنندگان شیرخام صحبت میکنیم یا از این مساله بی اطلاعند و یا تا کنون مبلغی دریافت نکرده اند , اندک افرادی که نیز این مبلغ را دریافت کرده اند از دیرکرد آن گلایه مند هستند.

طبق این مصوبه شیر باید به مبلغ 1300 تومان از دامدار خریداری و 140 تومان دیگر را دولت بصورت یارانه به حساب دامدار واریز نماید .

طبق پیشنهاد دامداران قرار براین بود که یارانه درنظرگرفته شده بصورت علوفه دراختیارشان قرار گیرد اما این مهم نیز صورت نگرفته و عملا این عزیزان نمیدانند که به چه کسی نیز بایدمراجعه کنند.

درصورتی که این مساله با برگزار چند جلسه توجیهی و یا تهیه بروشورهای از سوی نهادهای مربوطه این مسائل به اطلاع این عزیزان برسد تا در شرایطی که با هزاران مشکل دست و پنجه نرم میکنند لااقل دراین خصوص مساعدتی هرچند کوچک درحقشان کرده باشیم. ان شالله

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه