گندمــ پرس : قائم مقام وزیر کشور از دستگیری عاملان ترور معلمان شهید در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.   به گزارش گندمــ پرس به نقل از  واحد مرکزی خبر، حسین علی امیری گفت: تاکنون حدود 20 نفر در این زمینه دستگیر شده اند که اطلاعات ارزشمندی در خصوص عاملان شهادت شهید دانایی فر […]

گندمــ پرس : قائم مقام وزیر کشور از دستگیری عاملان ترور معلمان شهید در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
 
به گزارش گندمــ پرس به نقل از  واحد مرکزی خبر، حسین علی امیری گفت: تاکنون حدود 20 نفر در این زمینه دستگیر شده اند که اطلاعات ارزشمندی در خصوص عاملان شهادت شهید دانایی فر به دست آمده است.
 
وی با بیان اینکه دستگیری این تروریست‌ها در جریان کشف مخفیگاه تعدادی از گروه‌های تروریستی در سراوان انجام شده است، افزود: در جریان این عملیات که با همکاری اعضای شورای تامین استان سیستان و بلوچستان انجام شد، مقادیری مواد منفجره نیز کشف شده است.
 
قائم مقام وزیر کشور همچنین برگزاری انتخابات خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را از مهمترین برنامه این وزارتخانه در سال جاری دانست و گفت: برگزاری انتخابات باشکوه و پرشور هدف اصلی وزارت کشور است و همه نامزدهای تائید صلاحیت شده از سوی شورای محترم نگهبان با هر گرایش سیاسی، از حقوق قانونی  یکسان برخوردار خواهند بود.
 
امیری با بیان اینکه  طبق فرمایش مقام معظم رهبری آرای مردم حکم حق الناس را دارند افزود: تاکید وزارت کشور در انجام این ماموریت مهم، حفظ بی طرفی و پرهیز از ایجاد شائبه‌های سیاسی و جناحی در جریان برگزاری انتخابات است.
 
قائم مقام وزیر کشور گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند  امسال برگزار می شود و جدول برنامه های این انتخابات هم اکنون در حال تدوین است.
 
امیری با بیان اینکه استان البرز در دروه جدید مجلس خبرگان رهبری نماینده مستقل خواهد داشت افزود: تعداد اعضای مجلس خبرگان فعلی براساس  میزان جمعیت سال 65 تعیین شده است که با توجه به رشد جمعیت طی این سال‌ها، وزارت کشور پیشنهاد اضافه شدن 11 نفر به تعداد نمایندگان فعلی مجلس خبرگان رهبری در استان‌های مختلف را به دبیرخانه  این مجلس ارائه داده است که در صورت موافقت 11 نماینده به نمایندگان مجلس خبرگان در دوره جدید افزوده خواهد شد.
 
قائم مقام وزیر کشور گفت: نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 26 آذر امسال تا دوم دی  فرصت دارند تا با مراجعه به فرمانداری های شهرستان مرکز استان یا وزارت کشور برای ثبت نام اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه