حکایت هفت ماه زندگی بدون حقوق کارگران شهرداری نیکشهر

  • کد خبر : 24179
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶

گندمــ پرس : کارگران شهرداری نیکشهر 7 ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده و فقر و نداری آنها را به ستوه آورده، به طوریکه برای امرار معاش روزمره دچار مشکل هستند.کارگران شهرداری نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان بیش از 7 ماه است حقوق معوقه، عیدی و پاداش و… ندارند و […]

گندمــ پرس : کارگران شهرداری نیکشهر 7 ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده و فقر و نداری آنها را به ستوه آورده، به طوریکه برای امرار معاش روزمره دچار مشکل هستند.
کارگران شهرداری نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان بیش از 7 ماه است حقوق معوقه، عیدی و پاداش و… ندارند و حتی کسانی که بازنشست شده‎اند در رویای پرداخت حق بازنشستگی هستند، هر روز با پای پیاده به دفتر ائمه جمعه و مسئولان شهرستان به ویژه فرماندار نیکشهر و نماینده مجلس چابهار و ایرانشهر مراجعه می‌کنند، اما همچنان مطالبات و حق و حقوق آنها پرداخت نمی‌شود.

فقر و نداری کارگران را به ستوه آورده، به طوریکه برای امرار معاش روزمره دچار مشکل هستند.

خبرنگار فارس از شهردار نیکشهر و اعضای شورای شهر مشکلات کارگران را جویا شده است که شهردار با تایید اظهارات کارگران و فقر و نداری آنها می‎گوید: فقر و نداری کارگران را قبول دارم، ولی اعتباری ندارم که مطالبات بیش از یک میلیارد تومانی معوقات کارگران و بدهی به مغازه‌های سطح شهر و کارهای عمرانی در حال انجام را پرداخت کنم.

عبدالله میربلوچزهی می‎افزاید: اگر منابع و درآمد و یا کمکی به شهرداری شود، اولویت با پرداخت حقوق کارگران و رفتگران است، ولی در عین حال کم‌کم هر ماه معوقات را در دستور پرداخت قرار خواهم داد.

رئیس شورای اسلامی شهر نیکشهر نیز می‎گوید: وضعیت کارگران در دوره چهارم شوراهای اسلامی بهتر است و خیلی از مشکلات بیمه‌ای و پرداخت حقوق بهتر شده است، ولی ایده‌آل نیست و باید شرایط بهتر شود.

یعقوب بلیده افزود: تعمیر ماشین آلات و اجرای طرح‌های پیاده‌روسازی که بیش از 10 سال متوقف شده بود، الان در حال انجام است و آسفالت بسیاری از کوچه و خیابان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تایید وضعیت مالی نامناسب کارگران شهرداری نیکشهر گفت: شهرداری نیکشهر با تلاش شهردار جدید توانسته بسیاری از فعالیت‌ها را انجام داده و به مشکلات شهرداری نیکشهر رسیدگی کند که این خود جای تقدیر دارد.

بلیده خواستار حل مشکلات کارگران شهرداری نیکشهر شد و افزود: وزارت کشور، استانداری سیستان و بلوچستان و فرمانداری نیکشهر باید مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند تا مشکلات شهرداری نیکشهر به حداقل برسد و شاهد خوشحالی و شادمانی کارگران و خانواده‎های آنها باشیم.

به نظرتان فرزندان و همسران کارگرانی که 7 ماه حقوق نگرفته‌اند، آیا تفریح و مسافرت و خوراک و پوشاک مناسب دارند؟

آیا فرزندان آنها دوست ندارند تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، تفریح و سرگرمی پیشکش! آنها خرج زندگی ندارند؟ کرایه خانه نمی‌دهند…؟

امیدواریم با درایت و تدبیر مسئولان مشکلات این قشر زحمتکش در نیکشهر برطرف شده و شاهد لبخند رضایت بر لب‌های خانواده آنها باشیم

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=24179

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام…نیشگون محکم
    سریع ریس شهرداری زابل راهی کنه تا تمام مشکلات بلوچستانه حل کنه…بشیگو