حسن شمشادی خبرنگار با سابقه صدا و سیما کشور در یکی از پست های اینستاگرام خود با انتشار این تصویر نوشت که مردم در بخش هایی از منطقه سیستان به دلیل فقر و نداری با گوشت گربه..

گندم خبر, حسن شمشادی خبرنگار با سابقه صداوسیما کشور در یکی از پست های اینستاگرامی خود با انتشار این تصویر نوشت که مردم در بخش هایی از منطقه سیستان به دلیل فقر و نداری با گوشت گربه شکم خود را سیر می کنند.

 

باید خطاب به وی گفت از شما بعید است که در قامت یک خبرنگار چنین حرفی را بیان می کنید.

 

سیستانیان و اصولا مردمان سیستان و بلوچستان همواره به استواری و استقامت و دینداری شهره خاص و عام هستند پس چرا ذره ای با خود تفکر نکردید که آیا این نوشته به صلاح مردم سیستان است یا حرمت و شخصیت آنها را لگد مال می کند؟!

 

سیستان شاید که نه، قطعا از قهر طبیعت و ضعف دیپلماسی خارجی و کوتاهی مسئولان امر رنج می برد اما مردمانش هیچ گاه این خفت و خواری را بر خود متحمل نمی شوند تا از گوشت گربه برای اطعام زنان و مردان روزه دار و کودکان خردسال استفاده کنند.

ذره ای در خیرخواهی جناب شمشادی در این نوشتار شکی وجود ندارد اما وی باید بداند که حمایت و دلسوزی با اهانت فرقی از زمین تا آسمان دارد.

 

مردم این استان و خصوصا سیستان نشینان ادبی دارند با قدمتی تاریخی. آنها از این نوشته تان دلخور شده اند اما حیا و عفت شان اجازه نمی دهد تا در ماه صیام، سخنی ناروا به میان آورند و یا با نوشتن پیام های نازیبا در نظرات صفحه شخصی تان، به شما حمله کنند اما بر شما لازم است تا نسبت به این نوشتار و تصویری که منتشر کرده اید ویرایش مجددی کرده و از این مردم دلجویی کنید.

 

جناب شمشادی راه های خیرخواهی زیاد است اما شما بدترین راه را برای حمایت از این مردم انتخاب کردید.

 

دوستی تان بیشتر شبیه دوستی خاله خرسه است.

منبع:یادداشت های یک خبرنگار

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه