کیانی جانباز فتنه ۸۸: حماسه ۹ دی، نمایش بصیرت ملت ایران بود

  • کد خبر : 30954
  • ۰۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۷
کیانی جانباز فتنه ۸۸: حماسه ۹ دی، نمایش بصیرت ملت ایران بود

گندمـــــ پرس : در سال ۸۸ چه بر سر تاریخ این ملت آمد؟ چه اتفاقات غیرمنتظره‌ای که هیچ‌کس انتظارش را در پایتخت ایران اسلامی نداشت شکل گرفت؟ از خسارت‌های مالی و فرهنگی و غیره که بگذریم در این سال عکس بنیان‌گذار انقلاب اسلامی را در همین انقلاب پاره کردند. چه توهین‌ها که به رهبر مظلوم […]

گندمـــــ پرس : در سال ۸۸ چه بر سر تاریخ این ملت آمد؟ چه اتفاقات غیرمنتظره‌ای که هیچ‌کس انتظارش را در پایتخت ایران اسلامی نداشت شکل گرفت؟ از خسارت‌های مالی و فرهنگی و غیره که بگذریم در این سال عکس بنیان‌گذار انقلاب اسلامی را در همین انقلاب پاره کردند. چه توهین‌ها که به رهبر مظلوم انقلاب زده شد؛ اما همه آن‌ها به واکسینه شدن انقلاب که تعبیر مقام معظم رهبری بود، ارزش داشت.

در آن روزها که عده‌ای وطن‌فروش و آشوبگر در قالب معترض سیاسی به خیابان‌ها آمده بودند و آرامش را از مردم سلب کردند. در مقابل عده‌ای خودجوش مقتل خونین حسین(ع) را ضامن انقلاب خود دانستند و در حفاظت از ناموس و وطن و انقلاب خود در مقابل آشوبگران ایستادند.

«مسعود کیانی» جوان ۲۲ ساله نیز ازجمله کسانی بود که بر خود تکلیف دانست و همراه با دوستانش برای دفاع از نظام و پشتیبانی از ولایت، وارد جریان این مبارزه شد.

از همین رو پای صحبت‌های دل‌نشین «مسعود کیانی» جانباز فتنه ۸۸ که از ناحیه زانو دچار آسیب‌دیدگی شده است، نشستیم و از زبان وی، یکی از آن اغتشاشات سهمگین را مرور کردیم:

DSCF5466g-6-555x416

«مسعود کیانی» با یادآوری روزهای تلخ پس از انتخابات باشکوه سال ۸۸ گفت: در ۳۰ خردادماه سال ۸۸ به همراه تعدادی دیگر از دوستان برای مقابله با آشوبگران به تهران اعزام شدیم.

وی اظهار کرد: افراد حاضر در محل اغتشاشات و آشوب‌ها، فقط وظیفه ایجاد امنیت و هدایت مردم به مسیرهای آرام را بر عهده داشتند و با متانت خاصی برای برپایی آرامش کامل تلاش می‌کردند.

جانباز فتنه ۸۸ افزود: در آن روز اغتشاش‌گران، با هر نوع وسیله‌ای، سعی در برهم زدن امنیت داشتند؛ به‌طوری‌که فتنه گران مسلح، حتی عبور و مرور را برای مردم ازجمله افراد سالمند سلب کرده بودند.

وی تصریح کرد: دوستان ما کوچک‌ترین برخورد خشونت‌آمیزی با مردم نداشتند و تمام تلاش خود را برای آرامش و امنیت به کار بسته بودند.

کیانی ادامه داد: اما پس از مدتی، آشوبگران، از چهار طرف چهارراه آذربایجان، هجوم آوردند که در آن درگیری‌ها، پهلوی یکی از دوستانم شکافته شد.

وی ابراز کرد: فتنه گران با اسلحه، اسید، چوب، سنگ و … به سمت ما حمله‌ور شدند، آن‌ها حتی از بالای ساختمان‌ها بر روی مردم آب جوش می‌ریختند و کوچک‌ترین رحمی نداشتند و چون، نقاب بر چهره داشتند قابل‌شناسایی نبودند.

او در مورد نحوه جانباز شدن خود می‌گوید: در ضمن همین درگیری‌ها بود که به دست فتنه گران افتادم و با چوبی که در دست داشتند زانویم موردحمله و اصابت ضرباتی سخت قرار گرفت.

جانباز فتنه سال ۸۸ عنوان کرد: به دلیل ازدحام جمعیت و انسداد راه، امکان انتقال به بیمارستان برایم فراهم نشد؛ بطوریکه درد زانو بیشتر و بیشتر شد.

وی بیان کرد: سرانجام پس از بازگشت به مقرّمان، زانویم، توسط پزشک مورد معاینه قرار گرفت اما با مشاهده صحنه‌های دردناک‌تر دیگری درد زانوی خود را از یاد بردم.

کیانی درحالی‌که بغض‌کرده بود، ادامه داد: چشم فردی تخلیه‌شده بود؛ دیگری مورد اصابت ضربات چاقو قرارگرفته بود و چند صحنه دیگر ازجمله موارد دردناکی بود که با دیدن آن، با کمک دوستان از محل خارج شدم تا درد پای من، خدمت‌رسانی مطلوب به آنان را با مشکل مواجه نکند.

وی تصریح کرد: اما، درد، ادامه‌دار بود و تمامی نداشت. نظر پزشک و تصاویر پزشکی نیز حاکی از پارگی مینیسک است و رباط پا بود.

کیانی، مقابله با فتنه گران را تکلیف خود دانست و گفت: با توجه به آشوب‌های گسترده در شهر تهران، اعزام نیرو همچنان ادامه داشت و من بدون در نظر گرفتن وضعیت پای خود خواستار اعزام دوباره بودم.

وی عنوان کرد: ما باهدف رضای خدا و برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی پا در این میدان نهادیم و بدون هیچ چشم‌داشتی برای امنیت و آرامش ایران اسلامی، در تلاش بودیم.

این جوان انقلابی افزود: فتنه از بیرون کشور ساماندهی شده بود وعده‌ای خواسته و یا ناخواسته در بازی دشمن قرار گرفتند که عروسک‌گردان آن نیز استکبار جهانی بود.

جانباز فتنه ۸۸ با اشاره به حماسه ۹ دی گفت: هدف فتنه ۸۸ براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود؛ اما حضور آگاهانه مردم، پشتوانه محکمی برای انقلاب و تثبیت آن شد و بصیرت ملت ایران در حماسه ۹ دی نمایانگر شد.

کیانی خاطرنشان کرد: صف‌های به‌هم‌پیوسته ملت ایران در این روز بزرگ و تاریخ‌ساز به‌تمامی مستکبران عالم ثابت کرد که ملت مسلمان ایران هرگز اجازه نخواهد داد، سرنوشت کشورشان به دست بیگانگان رقم بخورد.

وی با اشاره به شغل فعلی خود گفت: در حال حاضر کنتور خوان اداره گاز پاکدشت هستم؛ که با توجه به وضعیت پای من، این کار، دردم را روزبه‌روز تشدید می‌کند.

«مسعود کیانی» در ادامه با اشاره به دو انتخابات مهم سال ۹۴ گفت: انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است و باید نسبت به انتخاب افراد اصلح توجه ویژه داشته باشیم.

وی به کاندیداهای مجلس دهم پیشنهاد کرد: از نامزدهای انتخابات می‌خواهم از اقداماتی مبنی بر توهین و سیاه نمایی نسبت به یکدیگر خودداری کنند؛ چراکه این رفتار در قاموس دین و اخلاق جامعه اسلامی جایی ندارد و زمینه‌ساز فتنه است.

جانباز فتنه ۸۸ افزود: انتخابات مجلس نباید سبب ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم شود بلکه باید به یک رقابت سالم با رعایت قانون و تبعیت از ولایت‌فقیه تبدیل شود.

کیانی با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت از سوی مردم و کاندیداهای احتمالی خاطرنشان کرد: بی‌گمان ایجاد تفرقه و اختلاف برای ضربه زدن به انقلاب از سیاست‌های دشمنان است که همه باید مراقب آن باشیم./پاکدشت

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30954
  • دیدگاه‌ها برای کیانی جانباز فتنه ۸۸: حماسه ۹ دی، نمایش بصیرت ملت ایران بود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.