حــق فـــوتبـال زابــل را چه کسـی مــی گــیــرد ؟؟؟

  • کد خبر : 29254
  • ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
حــق فـــوتبـال زابــل را چه کسـی مــی گــیــرد ؟؟؟

گندمـــــ پرس : حـامــد سـراوانــی مــربی تیم فـوتبال زابل در لیگ برتر استان به نمایندگـی از طرف تیم های حاضر در لیگ استان با ارسـال نامه ای به گندمـــ پرس از رییس هیات فوتبال شهرستان زابل گــلایه نمودنـد .   متن نامه ارسالی بدین شرح  می باشـد :   بسمه تعالی باسلام و عرض تسلیت […]

گندمـــــ پرس : حـامــد سـراوانــی مــربی تیم فـوتبال زابل در لیگ برتر استان به نمایندگـی از طرف تیم های حاضر در لیگ استان با ارسـال نامه ای به گندمـــ پرس از رییس هیات فوتبال شهرستان زابل گــلایه نمودنـد .

 

متن نامه ارسالی بدین شرح  می باشـد :

 

بسمه تعالی

باسلام و عرض تسلیت به مناسبت فـرارسیدن ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) سـرور و سالار شهیدان

 

 

جلسه هم اندیشی روسای هیات فوتبال شهرستانها به مدیریت رییس محترم هیات فوتبال استان و به میزبانی شهرستان نیکشهر در روز جمعه بیست و چهارم مهـر مصادف با دوم محرم الاحرام در راستای پیشرفت فوتبال استان برگـزار گردیده است ؛ که متاسفانه و بازهم متاسفانه در این جلسه نه تنها رییس هیات فوتبال (یکی از وظایف اصلی آن) زابل ، بلکه هیچ نماینده ای نیز از طـرف هیات فوتبال زابل در آن شرکت نکـرده است.

 

تیم های زابل هر وقت با کوچکترین حمایتی از سوی مسئولین در مسابقات استانی شرکت کـرده اند به دلیل پتانسیل و استعـدادهای خـوبی که داریم توانسته اند با مقام قهـرمانی آن مسابقات را به پایان برسـانند.و هم اکنون نیز قدرت اول چه در فوتبال و چه در فوتسال تیمهای این شهر هستند .

 

اما چرا و به چه دلیل نباید در این جلسه نماینده ای از هیات فوتبال حضور داشته باشد و با عدم حضور خوددر جلسه محکوم به اجرای قوانین وصف شده در جلسه حتی اگر به ضرر فوتبال زابل باشد هستیم .

 

رییس هیات فوتبال هـر شهرستان چرا و به چه دلیل به این سمت منصـوب میشود ؟

آیا فقـط جهـت برگـزار کــردن مسابقات عهده دار این مسئولیت سنگـین شـده است ؟

 

برگـزار کـردن مسابقات که ساده ترین راه ممکن است زیرا تمـام هزینه ها اعم از داوری و حق الزحمه اعضا هیات و هزینه های جانبی از تیم های شرکت کننده در غالب مبلغ ورودی اخذ میشود .

 

متاسفانه مشکلات فوتبال زابل یکی دو تا نیست که همه آنها به عدم حضور رییس هیات فوتبال و نظارت صحیح بر اعضا هیات و داوری برمیگردد که در ذیل به تعدادی از آنها میپردازیم .

 

1. عـدم حضور رییس هیات فوتبال زابل و یا یکی از اعضا هیات در جهت هم اندیشی حل مشکلات فوتبال استان و شهرستانها که به میزبانی نیک شهر و به مدیریت آقای دکتر سید الحسینی در بیست و چهارم مهر برگزار گردیده است .

 

پس چه کسی باید از حق و حقوق فـوتبال زابل در استان دفـاع کند ؟

تکلیف دو نماینده زابل در لیگ دسته اول استان (سروش بنجار و ساحـل هیرمند) و یک نماینـده در لیگ برتر (کوروش کبیر)  استان چه میشود؟

 

2. در سال گذشته مشکلات مالی شدیدی را یکی از اعضا هیات بوجود آورد که منجر به دوری او از هیات فوتبال گردید.

 

3. فینال جام رمضان بین دو تیم علوم پزشکی و شیرینی سرای خوشه در حضور فرماندار و امام جمعه و مدیرکل ورزش استان و رییس هیات فوتبال به دلیل اعتراض تیم شیرینی سرای به داوری نیمه تمام ماند که تماشاگران با پرتاب بطری به وسط زمین اعتراض خود به هیات فوتبال رو اعلام داشتند

 

4. امـا پس از فینال جـام رمضان اولین بازی رسمی برگـزار شده از سوی هیات نیز نیمه تمام ماند ؛ در مسابقه سوپر جام زابل ( بین دو تیم شمال و تکاور قهرمان مسابقات دسته اول و جام حذفی سال قبل ) به دلیل اعتراض تیم تکـاور به داور مسابقه و عـدم حاشیه امنیت داور از سوی تیم تکاور این بازی نیز نیمه تمام ماند.

 

5.اعتراضات شدید به داوری پس از گـذشت دو هفته از مسابقات دسته اول باشگاهها ی زابل ( گـرچه قبلا هم این اعتراضات بوده اما از جام رمضان به اوج خود رسیده ) .

 

6. عـدم حضـور رییس هیات در استادیوم پس از گذشت دو هفته از مسابقات دسته اول فـوتبال زابل (فقط به صورت تلفنی با اعضا در ارتباط هستند. )

 

7. تخلف دیگربه دلیل اینکه بستن قرارداد بازیکن و باشگاه به صورت توافقی است در صورتجلسه اولیه هیات عنوان شده بازیکنی که در ابتدای فصل با هر تیمی وارد میدان شود تا آخر فصل بازیکن همان تیم به حساب می آید و حق حضور در تیم دیگـری را ندارد .

 

بازیکنی بنام کیان-ص در ابتدای فصل با تیم شمال بازی کرده اما در هفته دوم با تیم جنوب مقابل تیم کوروش کبیر در حضور دبیر هیات و مسئول اجرایی مسابقات به میدان رفته است.و هیچ ممانعتی از حضور این بازیکن در زمین بعمل نیامد .(گرچه تا زمان حضور مربی شمال از حضورش در میدان جلوگیری کردند اما پس از خروج مربی شمال از استادیوم و در شروع نیمه دوم این بازیکن وارد میدان شد) .

 

ضمن اینکه به دلیل عدم حمایت مالی هیات از تیم های فوتبال و عدم جذب اسپانسر توسط هیات، فشار مالی روز به روز بر روی تیم های فوتبال زابل که حرف اول را در بازیکن سازی در زابل میزنند بیشتر شده و در پایان مسابقات نیز جز یک کاپ ناقابل هیچ چیز عاید تیم قهرمان نخواهد شد در صورتیکه هر تیم مبلغ پانصدهزار تومان هم بابت ورودی به حساب هیات واریز کرده اند..تعداد کل تیم ها ده تیم است.یعنی هیچ حمایتی از سوی هیات فوتبال در قبال تیمها رخ نداده است.

 

 

خط کشی چمن استادیوم هم با گچ کار به صورت پودر صورت میگرد که بازیکنان پس از زمین خوردن با بدنی پوشیده از گچ از زمین بلند میشوند نه تنها برای بازیکن خطرناک است بلکه برای رشد خود چمن هم گچ مضر است .پس اینهمه پول واریزی در کجا هزینه میشود و هیات فوتبال توانایی رنگ کردن خطوط چمن رو هم ندارد

 

از مسئولین محترم تقاضا داریم چنانچه آقای دهمرده یی وقت کافی جهت اداره فوتبال زابل را ندارند در کمال آرامش کنار رفته و این مسئولیت را به فرد دیگری که وقت کافی در جهت حل و فصل مشکلات و پیشرفت فوتبال داشته باشد تحویل دهد.

 

 

با تقدیم احترام به نمایندگـی از طرف تیم های حاضر در لیگ استان

حـامد سـراوانی شـریف

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29254

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
  1. احسنت آقای سراوانی! آقای دهمرده که در سمت وکالت دادگستری هستند کجا میتوانند به فوتبال کمکی کنند!

  2. الان همون همیشگی میاد می نویسه : با تشکر از * که خیلی برای زابل زحمت کشیده و …. 🙂

  3. دقیقا درست گفتن سراوانی عزیز

  4. حامد سراوانی صدای مظلومیت فوتبال سیستان است

  5. ?? عجب شیر تو شیری هست در این آشفته بازار!!!! هیچ کسی هم پاسخگو نیست و نخواهد بود. بهتره منتظر خوب شدن اوضاع هم نباشیم… چون اینجا هیچکس به دادمون نمیرسه، چه در ورزش و چه در سایر زمینه ها. هر کسی به فکر …………… چیزی که ارزشی برای کسی نداره حقوق شهروندانِ عادیه.

  6. باسلام لطفا تمام هیئت برن کنار و از دوستانی که موی در فوتبال سپید کردن استفاده کنند،داور فوتبال سوپر جام یکی از چند داور خوب زابل هست ولی متاسفانه هیئت فوتبال و کمیته داوران ضعیف عمل کردن که این جسارت به داور بازی شده هست،متاسف هستم برای کسانی که فقط به فکر خودشان هستند،وقتی مسئولیتی قبول می کنی با جان دل باید زحمت بکشی