شهرگندمــــ : محرم امسال در سیستان متفاوت تر و با شکوه تر از سالهای گذشته برگزار شد. حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل از همان روزهای ابتدای حضور در زابل اعلام کرد که امسال سعی خواهد کرد مراسماتی باشکوه دراین ایام برگزار شود. در تاسوعا و عاشورای حسینی همگان شاهد بودند که این مراسم به […]

شهرگندمــــ : محرم امسال در سیستان متفاوت تر و با شکوه تر از سالهای گذشته برگزار شد.

حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل از همان روزهای ابتدای حضور در زابل اعلام کرد که امسال سعی خواهد کرد مراسماتی باشکوه دراین ایام برگزار شود.

در تاسوعا و عاشورای حسینی همگان شاهد بودند که این مراسم به بهترین شکل ممکن در مصلی شهر زابل برگزار و شبکه های مختلف سیما نیز این برنامه را بصورت مستقیم پخش کردند.

از همان روزها زمزمه ها براین بود که این مراسمات در ایام اربعین نیز برگزار شود.

 

IMG_89031

 

از چند روز قبل پلاکاردهای در سطح شهر  نصب و از آحاد مردم دعوت شده بود تا دراین مراسم حضور بهم رسانند , صبح روز اربعین جمعیت دسته دسته به سمت محل برگزاری مراسم در میدان امام حسین(ع) حرکت و درنهایت با حضور خیل عظیم جمعیت این مراسم معنوی و باشکوه برگزار گردید.

 

IMG_8903

 

بسیج و بسیجی همیشه در صحنه :

یکی از دسته های عزاداری که  به سمت محل برگزاری مراسم درحرکت بودند , هیات عاشقان ثارالله بودند که اکثر عزیزان بسیجی و یا از پاسداران غیور سپاه پاسداران زابل , قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیستان و تیپ مردم پایه علی اکبر(ع) بودند.

 

IMG_8894

 

حضور فرمانده و سرباز در کنار هم

حضور سرهنگ پاسدار ناظری فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی سیستان نیز درکنار بسیجیان با لباسهای متحد الشکل (شلوارهای نظامی و پیراهن مشکی)  و بصورت کاملا مرتب از نکات قابل توجه مراسم دیروز بود.

 

IMG_8901

 

حضور بسیجیان دلیر مردم سیستانی که فرمانده و سرباز درکنار هم قرارگرفته بودند , در کنار دیگر هیئات مذهبی شکوه و جلال خاصی به مراسم اربعین در زابل بخشیده بود , بسیج یکبار دیگر در سیستان نشان داد که همواره در صحنه است و بیدار.

 

IMG_8883

 

 

 

IMG_8912

 

IMG_8929

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه