شهرگندمــــ : اولین همایش ملی انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار در دانشگاه زابل برگزار گردید. تلاش قابل تقدیر دکتر اوکاتی و دانشگاه زابل جهت عملی کردن استفاده از انرژیهای نو دانشگاه زابل و در راس آن دکتر اوکاتی صادق نشان داده است که عزم خود را جذم کرده تا بحث استفاده از انرژیهای نو […]

شهرگندمــــ : اولین همایش ملی انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار در دانشگاه زابل برگزار گردید.

تلاش قابل تقدیر دکتر اوکاتی و دانشگاه زابل جهت عملی کردن استفاده از انرژیهای نو

دانشگاه زابل و در راس آن دکتر اوکاتی صادق نشان داده است که عزم خود را جذم کرده تا بحث استفاده از انرژیهای نو در سیستان را به یک مبحث مهم و عملی تبدیل کند و با توجه به عملکرد این دانشگاه دراین حوزه میتوان گفت که این عزیزان از حالت شعاری خارج و به مرحله عمل ورود کرده اند.

IMG-20150115-WA0025

یکی از این تلاشها برگزار همایش های گوناگون محلی و استانی دراین حوزه میباشد که حال با برگزاری اولین همایش ملی , بزرگ و با اهمیت انرژیهای تجدید پذیر و توسعه پایدار در دانشگاه زابل نشان دادند که قدم در راهی عملی جهت استفاده بهینه از پتانسیلهای سیستان گذاشته اند که این مساله و تلاش قابل تقدیر است و جای تشکر دارد.

 

نکته قابل تقدیر : برگزاری همایش با حضور بزرگان صنعت انرژی کشور (دولتی و خصوصی)

به گزارش شهرگندمـــ نکته حائز اهمیت و قابل تقدیر این همایش حضور مسئولینی وزارت نیرو و کشاورزی و شرکتهای خصوصی بزرگ در صنعت انرژیهای نو بود , که بسیار جالب توجه و با اهمیت بود.

IMG-20150115-WA0023

 

IMG-20150115-WA0043

 

IMG-20150115-WA0041

ازجمله این میهمانان میتوان به حضور حسین صفایی رئیس سازمان تعاون روستایی کشور , دکتر گرشاسبی معاون سازمان منابع طبیعی کشور ,  مهندس امیر طاهری مدیرعامل شرکت صبا نیرو تنها تولید کننده توربینهای بادی در خاورمیانه  ,  دکتر ساتکین مدیردفتر انرژی باد و امواج سانا و رئیس انجمن انرزی ایران , مالکی معاون استاندار , دکتر ابوترابی عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس پژوهشکده انرژیهای نو مشهد , دکتر اوکاتی رئیس دانشگاه زابل , دکتر بهزادمهر رئیس دانشگاه دریانوردی چابهار , موسوی مدیرعامل بانک کشاورزی استان و . . . 

 

نکته قابل تاسف : عدم حضور مسئولین استانی و نمایندگان سیستان

عدم حضور مسئولین استانی  بخصوص در روز دوم این همایش بزرگ و با اهمیت بسیار تاسف برانگیز بود.

چند تن از سخنرانان نیز به این مساله واکنش نشان دادند , یکی از سخنرانان بطور مستقیم از عدم حضور مسئولین محیط زیست کشور و بخصوص مدیرکل محیط زیست استان گلایه کرد و گفت : جا داشت که با توجه به اینکه این مساله مستقیم با محیط زیست درارتباط میباشد یکی از معاونین سازمان محیط زیست کشور و یا حداقل مدیرکل استان دراین همایش حضور میداشتند.

IMG-20150115-WA0035

 

حرف ایشان و گلایه دیگر عزیزانی که از تهران و دیگر شهرهای کشور , دلسوزانه دراین همایش شرکت کرده بودند صحیح بود , جا داشت که مسئولین استانی دراین همایش حضور میداشتند که متاسفانه چنین نشد.

حال استاندار بتازگی از سفر و ماموریت خارج برگشته بودند اما شایسته بود که روز دوم نیز همچون روز اول یکی از معاونین ایشان در این همایش حضور میداشتند , تنها شرکت کننده از سوی استانداری اربابی مدیرستاد بحران استانداری بود.

عدم حضور مسئولین برق استان و نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی نیز بیش از دیگران مشهود بود و عدم حضورشان کاملا محسوس بود.

ابتدا فکر میکردیم شاید این عزیزان به همایش دعوت نشده اند اما پس از سوال از دبیر همایش ایشان فرمودند که با تمامی مسئولینی که لازم بوده دراین همایش حضور داشته باشند اعم از نمایندگان استان و مسئولین استانی تماس گرفته شده , اما متاسفانه مشاهده میشود که حضور نیافته اند.

IMG-20150115-WA0037

اما دبیرهمایش گفت : بنده شخصا با نمایندگان سیستان تماس گرفته ام و از آنها دعوت کرده ام , حتی دعوتنامه ها نیز به دفاترشان ارسال شده است , اما . . .

تصمیم گیران بخش انرژی کشور اعم از مسئولین دولتی و فعالین بخش خصوصی با سخنرانیها و مباحثی که مطرح شد  بسیار به سرمایه گذاری و موفقیت استفاده از انرژیهای نو در سیستان امیدوار شده بودند , آیا اگر حمایت نمایندگان مردم و مسئولین استانی نیز دراین زمینه وجود میداشت این دلگرمی بیشتر نمیشد ؟

در هفته های گذشته همه ما به این نتیجه رسیدیم که تنها راه حل برون رفت از مشکلات فعلی درکنار هم بودن است و بس , حال چرا از این رخدادهای بزرگ درس نمیگیریم , الله اعلم

 

مطالبات مردم در زمینه استفاده از انرژیهای نو را چه کسی پیگیری کند؟

یکی از دیگر سخنرانان حرف زیبای زد و گفت : مباحث بسیار خوبی که دراین همایش مطرح شد باید به یک مطالبه تبدیل شود تا مسئولین امر آنرا پیگیری نمایند , سوال این است که این مطالبه که ایجاد شده است را چه کسانی باید پیگیری کنند , کسانی که حتی زحمت حضور دراین همایش را به خود نداده اند ؟؟؟؟؟

 IMG-20150115-WA0040

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه