تاریخ : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022

حضور شهید میرحسینی قوت قلب رزمندگان بود/سایه جنگ را وجود ایثارگران برداشته است

  • کد خبر : 43913
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
حضور شهید میرحسینی قوت قلب رزمندگان بود/سایه جنگ را وجود ایثارگران برداشته است
رزمنده دفاع مقدس گفت: حضور شهید میرحسینی قوت قلب رزمندگان بود .

گـنــدم خـبــر: عیسی نکویی رزمنده دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : در سال ۱۳۶۱ در سن کمتر از هفده سالگی توفیق حضور جبهه حق علیه باطل را پیدا کرده ام.

وی افزود: در این سال پس طی دوره آموزشی در سپاه وارد منطقه عملیاتی استان خوزستان شدیم که برای اولین بار در قالب گردان امام جعفر صادق (ع) در عملیات والفجر یک حضور پیدا کردیم.

نکویی تصریح کرد: بنده به عنوان کمک خمپاره انداز در این گردان انتخاب شدم و توفیق خدمت در کنار سردار حسین معروفی مسئول خمپاره انداز گردان امام جعفر صادق (ع) و فرمانده حال حاضر سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان را داشته ام.

رزمنده دفاع مقدس همچنین خاطرنشان کرد: در شب عملیات والفجر ۱ وقتی که نیروهای خودی به عنوان گردان خط شکن در معبر میدان مین قرار گرفتند؛عراقی ها متوجه حضور رزمندگان اسلام در این منطقه شدند.

وی ادامه داد: نیروهای بعثی امکانات بیشتری نسبت به رزمندگان اسلام داشتند لذا پس از متوجه شدن حضور نیروهای ایرانی آتش سنگینی را به سوی رزمندگان اسلام روانه کردند.

نکویی گفت: برخی از همرزمان ما در میدان مین به شدت مجروح شدند و به طور کل گردان در این منطقه عملیاتی زمین گیر شد، پس از گذشت مدتی صدای فرمانده دلاور جبهه های حق علیه باطل حاج قاسم میر حسینی که در وسط میدان مین مستقر شده بود به گوش رسید.

وی ادامه داد: حاج قاسم با بلندگویی قرمز رنگی رزمندگان اسلام را دلداری داد و گفت : ماندن در وسط میدان مین از حرکت به سوی جلو خطرناک تر است لذا رزمندگان که شجاعت شهید میر حسینی را در این صحنه دیدند با دل قرصتری به سوی عراقی ها به حرکت درآمدند.

نکویی خاطرنشان کرد: در یکی از روزها نیز که عراقی ها قصد پاتک به خاکریز رزمندگان را داشتند، مجدداً سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم میرحسینی در بالای خاکریز حضور پیدا کرد و با کاشت بذر شجاعت در دل رزمندگان از شکسته شدن خط توسط عراقی ها جلوگیری کرد.

نکویی گفت: جنگ را می توان به دو مرحله تقسیم کرد، یکی در دوران فرماندهی کل قوا بنی صدر و دیگری نیز پس از عزل بنی صدر که فرماندهی کل قوا شخص حضرت امام شدند؛ در دوران بنی صدر چهار عملیات انجام شد که به عملیت های ناموفق مشهور هستند.

وی بیان کرد: پس از عزل بنی صدر بلافاصله چهار عملیات موفق انجام شد و روند همکاری ارتش و سپاه بیشتر از قبل شد، بنی صدر فرماندهان ارشد سپاه را در در برخی از عملیات ها شرکت نمی داد ، تعامل با ارتش قدرت رزمندگان را افزایش داد.

رزمنده دفاع مقدس بیان داشت: در مسائل سیاسی کشور ، برخی از مسئولین می گویند دیپلماسی یا برجام سایه جنگ را از کشور برداشته است؛ اما آیا مردم باور می کنند که دیپلماسی سایه جنگ را برداشته است، حضرت امام فرمودند هر گاه دشمن از شما تعریف کرد باید به خودتان شک کنید، سایه جنگ را حضور ایثار گران، جانبازان ، رزمندگان و حضور مردم همیشه در صحنه برداشته است.

بعد از فتح خرمشهر عملیات والفجر ۸ موفقترین عملیات رزمندگان دفاع مقدس بود

عیسی نکویی جانباز دفاع مقدس بیان داشت: بعد از عزل بنی صدر روند جنگ تغییر کرد و رزمندگان اسلام موفقیت های بزرگی را بدست آوردند.

وی افزود: عملیات والفجر ۸ بعد از فتح خرمشهر یکی از موفقترین عملیات های دوره دفاع مقدس است، زیرا که پس از عبور رزمندگان از اروند رود و فتح شهر فاو خبرگزاری های نزدیک به عراق باور نمی کردند که این شهر توسط رزمندگان تصرف شده است و اعلام کردند که ارتش عراق عقب نشینی تاکتیکی را پیش کشیده است.

نکویی بیان داشت: در این بین بسیاری از خبرگزاری های جهان نیز که طرفدار عراقی ها بودند، همانند فتح خرمشهر باور نمی کردند که ارتش عراق شکست خورده است و رزمندگان اسلام از اروند رود عبور کرده اند و بنده به عنوان یک رزمنده در شهر فاو به مدت۹ ماه حضور داشته ام.

وی گفت: در دوران فرماندهی آیت الله خامنه ای رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران، هنگامی که عراقی ها با هواپیماهای جنگده خود شهرهای ایران را بمباران می کردند و مردم بیگناه را به شهادت می رساندند ایشان دستور دادند که موشک جواب موشک است اما با این تفاوت که از قبل به شهرهای عراق اعلام کنید که شهرها را جهت بمباران خالی کنند تا مردم بیگناه کشته نشوند این تفاوت اخلاقی و انقلابی رزمندگان اسلام و ارتش عراق بود.

نکویی با بیان اینکه صدام فردی تحت حمایت کشور آمریکا بود خاطرنشان کرد: در آخرین عملیاتی که من به عنوان رزمنده در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته ام توفیق همسنگری در کنار بزرگانی همچون حاج قاسم سلیمانی، شخید میرحسینی، شهید محب فارسی و بسیاری از رزمندگان شهید را داشته ام.

رزمنده دفاع مقدس همچنین بیان داشت: آنچه که امروز مهم است؛ ماندن در راه ولایت و رهبریست، تا هنگام شهادت؛ همانند همسنگرانمان سربلند و با توفیق به خیل عظیم شهدا بپیوندیم./ندای هیرمند

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43913
  • دیدگاه‌ها برای حضور شهید میرحسینی قوت قلب رزمندگان بود/سایه جنگ را وجود ایثارگران برداشته است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.