تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

حرکت انقلابی وآزادی خواهی با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد

  • کد خبر : 31089
  • ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳
حرکت انقلابی وآزادی خواهی با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد

گندم پرس : علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان با بیان اینکه حرکت انقلابی وآزادی خواهی با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد ، عنوان کردند: آل سعود با چراغ سبز آمریکا این جنایت را انجام داد. اعدام شیخ نمر از نظر اهل سنت […]

گندم پرس : علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان با بیان اینکه حرکت انقلابی وآزادی خواهی با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد ، عنوان کردند: آل سعود با چراغ سبز آمریکا این جنایت را انجام داد.

اعدام شیخ نمر از نظر اهل سنت محکوم است
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: اعدام شیخ نمر از نظر علمای اهل سنت شهرستان خاش محکوم است و این اقدام در دین اسلام هیچ جایگاهی ندارد و مردود است.
مولوی محمدعلی شهنوازی در گفت و گو با تفتان ماضمن تسلیت شهادت شیخ نمر، اظهار کرد: آل سعود با اعدام آیت الله نمر لکه ننگ دیگری را به پرونده سیاه خود اضافه کرده است و به لبه فروپاشی نزدیک شده و گور خود را با دستان خود کنده است.
وی با محکوم کردن اقدام بسیار زشت آل سعود در اعدام شیخ نمر، افزود: این اقدام در دین اسلام هیچ جایگاهی ندارد و مردود است و هیچ فردی نمی تواند به علت انتقاد و اظهار عقیده و مخالفت جان انسانی را بگیرد و علمای اهل سنت شهرستان خاش این اقدام را محکوم می کنند.

آل سعود نوکری خود را به استکبار جهانی ثابت کرده است
مولوی شهنوازی با بیان اینکه حکومت آل سعود تابع دستورات و فرمان های آمریکا و همدستانشان است، گفت: استکبار جهانی و ایادی آنان روزی مردم مظلوم و بی دفاع یمن و بحرین را به خاک و خون می کشانند و روزی دیگر دست به اعدام علمای ارزشمند و مجاهدی همچون آیت الله نمر می زنند.
وی با اشاره به فعالیت بسیار ارزشمند شیخ نمر، اذعان کرد: تمامی جهانیان می دانند که آیت الله نمر در عالم ندای دعوت به دین اسلام حق سر داده بود و از بزرگترین علمای اسلام است اما با اقدام ظالمانه آل سعود اعدام شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بیان اینکه آیت الله نمر یک شخصیت بسیار شناخته شده در جهان اسلام بود، اظهار کرد: شیخ نمر در مسیر عدالت محوری و وحدت حرکت می کرد و این اقدام به منزله بی اعتنایی آل سعود به علما است و این اقدام غیر قابل قبول و پذیرش است و سکوت در مقابل این جنایات جایگاهی ندارد.

اجرای حکم ناعادلانه شیخ نمر، اوج بی عدالتی آل سعود را نشان می دهد
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: اعدام شیخ نمر نه فقط در بین مردم عربستان بلکه در منطقه نیز تبعات شومی دارد.
مولوی عبدالله حسن زهی امام جمعه اهل سنت هامون در گفت و گو با اوشیدا در واکنش به اجرای حکم اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان با اظهار تاسف از این اقدام جنایتکارانه آل سعود بیان کرد: شیخ نمر علیه ظلم‌ها و کشتارهای که توسط عربستان به وجود آمده، ایستاد و امروز این حکم ناعادلانه در حق او اجرا شده است که اوج بی عدالتی آل سعود را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: اعدام شیخ نمر نه فقط در بین مردم عربستان بلکه در منطقه نیز تبعات شومی دارد و مورد سرزنش و طعن مردم قرار گرفته و این عمل آل سعود مورد محکومیت جامعه اسلامی است.
امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: وظیفه علما، حاکمان و عدالت خواهان اسلام این است که در مقابل اجرای این حکم ظالمانه و ستمکارانه اعتراض کنند.
وی گفت: با این اقدام وقیحانه، چهره آل سعود منفورتر از گذشته شد و همه مسلمانان عدالت خواه هیچگاه جنایتهای آل سعود را فراموش نخواهند کرد.
مولوی حسن زهی بیان کرد: دنیای اسلام خواهان نابودی کفر است و آل سعود مصداقی از کفر است که سبب به خاک و خون کشاندن مردم بی گناه شده است.

حرکت انقلابی وآزادی خواهی با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد
رئیس انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: حرکت انقلابی وآزادی خواهی مسلمانان با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد.
سید محمد درتکیده در گفت و گو با چهاربهاران، اعدام شیخ نمر را حاکی از وحشت آل سعود از سست شدن حکومت نامشروع خود دانست و اظهار کرد: اعدام این عالم و چندین نفر دیگر توسط آل سعود بیانگر این است که آنان از این حرکت انقلابی به وحشت افتاده و برای نجات خود و اربابانش دست و پای خود را گم کرده اند وبا اعدام شخصیت های انقلابی سعی در مبارزه با آزادیخواهی وعدالت خواهی دارند.
مولوی اهل سنت با بیان اینکه اعدام عالم شیعی را توسط آل سعود با چراغ سبز امریکا انجام شده است افزود: با توجه به مخالفت علمای شیعه و سنی از صدور این حکم غیر انسانی، اجرای آن توسط آل سعود نشان از بی تدبیری و نداشتن مدیریت و حاکمیت صحیح آنان حکایت داشته و بیان گر این است که آنان از خود هیچ توانایی نداشته بلکه برای دشمنان اسلام و استکبار نوکری کرده و تابع دستور آنان هستندو قطعا این اقدام با چراغ سبز امریکا صورت گرفته است.

آل سعود با چراغ سبز امریکا این جنایت را انجام داد
 نویسنده چابهاری اعدام شخصیتهای مذهبی وانقلابی را موجب زنده شدن روح مقاومت در مردم دانست و تصریح کرد: آل سعود که روابط حسنه ونزدیکی با صهیونیسم پیدا کرده است برای خدمت به اربابان خود از هیچ کاری ابایی ندارند و بی شرمانه به چنین اقدامات غیر انسانی دست می زنند والبته حکام سعودی باید بدانند که خون این مظلومان هرگز بی جواب نخواهد ماند و خون به ناحق ریخته شده به قهر الهی تبدیل شده و به زودی تخت شاهی انان را سرنگون خواهد کرد. 
مولوی درتکیده سرنوشت آل سعود را با قذافی مقایسه کرد و خاطر نشان کرد: ال سعود باید از دیکتاتورهایی همچون قذافی که در همسایگی وی قرار داشته اند، درس عبرت گرفته و ازاین اعمال ننگین خود دست بردارند؛ در غیر این  صورت راه فراری نخواهند داشت و این اربابانشان نیز جا خالی داده و ازپناه دادن به آنان خودداری خواهند کرد

اعدام شیخ نمر باعث سست شدن پایه های حکومت آل سعود می شود
امام جمعه نصرت آباد گفت: اعدام شیخ نمر نشان از اوج خشمگیری سران سعودی دارد که باعث سست شدن پایه های حکومت آل سعود می شود.
امام جمعه نصرت آباد در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه اظهار داشت: وحشیگری از این بدتر نمی شود اینکه یک انسانی را که از حق و حقیقت سخن به میان می آورد را اعدام کرده اند کار درستی نیست و از نظر جوامع بین المللی این اقدام محکوم است.
مولوی جان داد نارویی با اشاره به اینکه علمای اهل سنت این اقدام را محکوم می کنند، گفت: خون شیخ نمر پایه های رژیم متوحش آل سعود را به لرزه در می آورد زیرا خون شهدا پایمال نخواهد شد و موجب پایان دادن به تاریخ سیاه مالکیت وهابی خواهد شد.
وی از مسئولین جمهوری اسلامی ایران خواستار پیگیری این اقدام وحشیانه آل سعود را داشت و افزود: باید این اقدام وحشیانه حکومت آل سعود از جوامع بین المللی پیگیری کنند.
مولوی جان داد نارویی بیان داشت: اعدام شیخ نمر نشان از اوج وحشیگری سران سعودی دارد که باعث سست شدن پایه های حکومت آل سعود می شود.

شکست سیاستهای آل سعود در سوریه و یمن عامل اصلی اعدام شیخ نمر است
امام جمعه شهر نگور گفت: شکستهای پی در پی مزدوران آل سعود در سوریه و یمن باعث سرخوردگی عربستان ودست زدن به شهادت علمایی همچون شیخ نمر شده است.
مولوی عبدالرحمن عارفی در گفت و گو با چهاربهاران، اقدام سعودی ها را عاملی برای دو دستگی بین مردم دانست و اظهار کرد: ما مسلمانیم وکلمه محمد کلمه رحمت العالمین است پیغمبر رحمت است،چگونه است دینی با این همه مهربانی و عطوفت دست به کشتار بیرحمانه کودکان در یمن و توسط مزدورانش در سوریه بزند؟! اینها همه در پشت پرده بازی صهیونیسم با ما مسلمانان است که هوشیاری زیادی را می طلبد و مسلمانان در مقابل این گونه حرکات تفرقه آمیز باید هوشیار باشند.
وی وحدت مسلمین بزرگ ترین سرمایه عنوان کرد و افزود: هیچ اقدام ناراحت کننده ای نباید به وحدت مسلمانان ضربه بزند، هر چند برخی از دشمنان به دنبال آن باشند.
امام جمعه اهل سنت نگور تقویت روحیه مبارزه از نتایج شهادت شیخ نمر دانست و خاطر نشان کرد: هر چند فقدان این عالم رباتی برای مردم عربستان دردناک است ولی این گونه اقدامات روح مقاومت ومبارزه را در این کشور خاموش نمی کند بلکه به تقویت روح مبارزه و وحدت بیشتر منجر خواهد شد.

اعدام «شیخ نمر» از دیدگاه دین اسلام حرام است
امام جمعه مسجد حنفاء اهل سنت شهرستان خاش گفت: اعدام «شیخ نمر» از دیدگاه دین اسلام حرام است و سکوت در برابر این جنایت وحشیگرانه گناه بزرگی است.
مولوی عبدالستار حسین زهی در گفت و گو با تفتان ما با اشاره به شهادت شیخ نمر، اظهار کرد: این اقدام ظالمانه و اعدام شیخ نمر نزد هر مسلمانی چه شیعه و چه سنی محکوم است چرا که آیت الله نمر برای احکام و دستورات الهی و دین اسلام قیام کرده و منادی حق و وحدت و اتحاد مسلمانان بوده است.
وی افزود: تمامی مسلمانان باید این حرکت سخیف و بسیار زشت را محکوم و رد کنند چرا که این اقدام جاهلانه خارج از اصول دین مبین اسلام و سنت نبوی است و هر نوع سکوت در برابر اینگونه جنایات گناه بزرگی است.
مولوی حسین زهی بیان کرد: افرادی که حگم اعدام این روحانی ارزشمند و والامقام را امضاء کردند طومار فروپاشی رژیم جعلی اسرائیل و دولت خود را امضاء کردند.
 
اعدام شیخ نمر یک اقدام ضدحقوق بشری است
وی با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد در بین امت اسلامی، خاطرنشان کرد: شیعه و سنی با یکدیگر برادر هستند و باید در اینگونه مسائل اتحاد و وحدت خود را پیش از بیش حفظ و تقویت کنند.
امام جمعه مسجد حنفاء اهل سنت خاش اظهار کرد: این اعدام در راستای اجرایی اهداف پلید و شوم گروه تروریستی داعش برای ضربه زدن به مسئله بیداری اسلامی و وحدت مسلمانان است اما باید بدانند جهانیان آگاه و با بصیرت هستند و اجازه نخواهند داد که استکبار جهانی به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

اقدامات آل سعود همگام با سیاستهای آمریکاست
مدرس حوزه علمیه اهل سنت چابهار در گفت وگو با چهاربهاران، اقدام عربستان را در اعدام رهبر شیعیان این کشور ایجاد تفرقه بین شیعه وسنی دانست واظهار کرد: حکام آل سعود با اجرا کردن تدابیر صهیونیستها با اعدام شیخ نمر در پی انداختن اختلاف بین شیعه وسنی هستند و ما علمای اهل سنت با قاطعیت این اقدام را محکوم می کنیم.
مولوی داوود احمدی مقدم اعدام علما به بهانه مبارزه با تروریسم توسط سعودی ها را مضحک خواند و تصریح کرد: دولت عربستان با ادعای مضحکی اعدام علما را مبارزه با تروریسم خواند در حالی که خودشان سالهاست مهد پرورش تروریست در کشورهایی همچون عراق وسوریه وعربستان شده اند.
 
عربستان با اعدام شیخ نمر در منطقه به دنبال قدرت نمایی است
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار، در گفت و گو با خبرنگار ما اقدامات آل سعود را همگام با سیاستهای امریکا در منطقه دانست و اظهار کرد: آل سعود همگام و گوش به فرمان اربابان خود برای اجرای دستورات است و اعدام شیخ نمر در راستای سیاستهای تفرقه امیز غرب انجام شده است.
مولوی عبدالرحمان ترنج زر ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر توسط عربستان سعودی افزود: جامعه اهل سنت این اقدام را غیر عادلانه و غیر شرعی می‌دانند چراکه این عمل خلاف شریعت اسلام است.
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار بیان کرد: کینه آل سعود با محبان اهل بیت سابقه دیرینه ای دارد و علمایی که در راستای ایجاد وحدت و وفاق امت اسلامی گام برمی دارند را سدی در مقابل خود می بینند و این دلیل واضحی بر وجود تفکرات وهابیت در دستگاه سعودی صهیونیستی است.
وی خاطرنشان کرد: عربستان با این جنایت به دنبال قدرت‌نمایی در منطقه است و در کنار آن می‌خواهند از پشتیبانی رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بقا و موجودیت‌شان در منطقه استفاده کنند.
 
عربستان با اعدام شیخ نمر مورد نفرت دنیای اسلام قرار گرفت
امام جمعه موقت شهرستان چابهار در گفت و گو با چهاربهاران، ضمن انتقاد از سکوت مجامع به اصطلاح صلح طلب بین المللی اظهار کرد: مجامع بین المللی فقط حافظ و مدافع  انسانهای خاصی هستند وخون بعضی از انسانها از جمله شیخ نمر اگر در خلاف منافعشان باشد جایز است و در غیر این صورت مخالف حقوق بشر است.
وی افزود: تمامی کسانی که در ایجاد این فتنه و کشتن عالم شیعه عربستان نقش داشتند مورد نفرت دنیای اسلام و اهل سنت قرار دارد.
مولوی عبدالرحمن بزرگزاده با اشاره به سابقه جنایات آل سعود بیان کرد: آل سعود سالهاست از زمان پیدایش خود دست به جنایبت می زند ولی متسفانه جهان اسلام در این خصوص سکوت میکند در حالی که این تفکر تکفیری بزودی دامن اها را نیز خواهد گرفت.
ما علمای اهل سنت اجرای حکم اعدام شیخ نمر توسط رزیم سعودی را محکوم و نفرت و انزجار خود را از اعمال ننگین آن رژیم غرب پرست و نوکر اجانب اعلام می داریم

کاش عربستان در این آشوب بازار جهان اسلام کمی هم دغدغه وحدت داشت
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: جهان اسلام در عصر حاضر بیش از هر چیز به وحدت و انسجام نیاز داشت که عربستان با این عمل خطرآفرین خود به تفرقه دامن زد.
مولوی شمس الحق دامنی در گفت و گو با پهره اظهار کرد: حکم اعدام شیخ نمر توسط دولتی که خود را منتصب به اسلام می داند عمل غیر قانونی و غیر اسلامی بود که همه ما را به یکباره شوکه کرد.
معاون حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر افزود: این روزها همزمان با ایام میلاد پیامبر و هفته وحدت بود که ای کاش این خبر تأسف بار را نمی شنیدیم.
وی دین اسلام را دین رأفت و مهربانی نامید و افزود: در کجای قرآن و روایات حکمی مبنی بر جایز دانستن اعدام یک منتقد وجود دارد؟ بلکه برعکس؛ در صدر اسلام حتی کافران از پیامبر و صحابه انتقاد می کردند و پیامبر با مهربانی و آغوش باز سخنانشان را می شنیدند.
مولوی دامنی بار دیگر با ابراز تأسف از این عمل دولت عربستان افزود: به طور قطع تمامی مردم ایران و خصوصأ جامعه اهل سنت شهرستان ایرانشهر این عمل شنیع را محکوم کرده و امیدواریم سایر حکام اسلامی در سرتا سر دنیا از تکرار چنین فجایع خودداری کنند و بیش از این با آب ریختن به آسیاب دشمن وحدت جهان اسلام را متضرر نسازند./عصرهامون

 
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31089
  • دیدگاه‌ها برای حرکت انقلابی وآزادی خواهی با اعدام شیخ نمر متوقف نخواهد شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.