تاریخ : چهارشنبه, ۸ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022

حذف نام کوچه شهداء درخاش به چه معناست؟

  • کد خبر : 24392
  • ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲

  گندم پرس : تفتان ما :  در روزهای گذشته با سفر سید محسن کالوندی مشاور امور جوانان استاندار به شهرستان خاش کوچه ای به نام کوچه جوان به مناسبت هفته جوان در این شهرستان افتتاح شد که افتتاح این کوچه را در ابتدا همه به فال نیک گرفتند و هرچند که افتتاح کوچه جوان […]

 

گندم پرس : تفتان ما :  در روزهای گذشته با سفر سید محسن کالوندی مشاور امور جوانان استاندار به شهرستان خاش کوچه ای به نام کوچه جوان به مناسبت هفته جوان در این شهرستان افتتاح شد که افتتاح این کوچه را در ابتدا همه به فال نیک گرفتند و هرچند که افتتاح کوچه جوان هیچ دردی را از مطالبات و مشکلات جوانان حل نمی کند اما باز هم در نوع خود اقدامی قابل تحسین بود اما پس از اینکه موضوع توسط خبرنگار ما در این مراسم بررسی شد، متوجه شدیم که این کوچه قبلا به نام شهید “محمود عباس زاده(نخستین و تنها شهید انقلاب در خاش)” بوده است که شهرداری خاش در شب قبل از این مراسم و با عجله زیاد در اقدامی تعجب‌برانگیز تابلو کوچه شهید “محمود عباس زاده” را حذف و جای آن تابلو کوچه جوان را نصب کرده است. به راستی چه سیاست و فکر ناقصی می‌تواند پشت پرده این تصمیم‌گیری‌ها باشد؟ اگر چه شاید این اتفاق به‌نظر کوچک برسد، اما اگر این روند ادامه یابد و عادی شود، به قیمت زیر سؤال رفتن یکی از ماصلی‌ترین شعارها و فرهنگ‌های انقلاب اسلامی تمام می شود.

 

tablo

البته بی‌توجهی به نام شهداء چیز جدیدی نیست و بسیاری از تابلوهای خیابان‌ها و کوچه‌ها که مزین به‎نام شهدا هستند، ناخوانا و محو شده‌اند که لازم است مسئولان شهرداری خاش همت بیشتری برای زنده کردن نام شهدا در خاش که این شهر نیز با عنوان شهر شهید پرور شناخته می شود، به‎کار بندند.

در تمام دنیا زیباترین بناهای یادبود را برای شهدا و کسانی می‌سازند که در راه میهن و اعتقادشان جان برکف گرفتند و به ‎نوعی قهرمانان وطنی به‌حساب می‌آیند اما برخی رفتارها در کشور ما که اساس و شالوده‎اش با خون شهدا مستحکم شده، از برخی دست‎اندرکاران سر می‌زند که نشان از غبار فراموشی و بی‌وفایی بر دل آنها دارد.

این نامگذاری‌ها تنها بهانه‌ای است که ما گاهی یادشان کنیم هرچند تفکرات تکنوکراتی و پیروی از مبلمان شهری روز دنیا میان بسیاری از مدیران شهری و این فرهنگ، فاصله انداخته اما باید سیاستی از سوی مسئولان ارشد تبیین شود که حق نام و یاد شهدا در حوزه المان‎های شهری و نام‌گذاری‎ها همیشه محفوظ بماند.

* تغییر تابلو شهید اشتباهی رخ داده!!!

یارمحمد شهنواز رییس شورای شهر خاش در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ما دلیل محکمه پسندی ارائه نکرد و اظهار کرد: اشتباه رخ داده و متوجه نشده اند، این مسئله را حل می کنند.

 

tablo (4)

 

وی افزود: من خودم پیگیر این مسئله هستم و به مسئولان شهرداری گوش زد خواهم کرد و تابلو را تغییر می دهیم.

گفتنی است تمندانی شهردار در این خصوص حاضر به پاسخگویی نشد.

 

tablo (1)

.tablo (2)

.tablo (3).

javan

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=24392

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام
    اونها هم از شهرداری ما یاد گرفتند .