تاریخ : پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023

حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل : مسئولین سرعت اجرایی شدن طرح ها را بیشتر کنند

  • کد خبر : 19697
  • ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۸:۳۴
حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل : مسئولین سرعت اجرایی شدن طرح ها را بیشتر کنند

شهرگندمــــ : حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه در مصلی المهدی(عج) زابل ضمن دعوت نمازگزان به رعایت تقوا و حدود الهی  , گفت : خداوند به مومنین در سوره حجرات امر فرموده که همدیگر را مسخره نکنید،هیچکس دیگری را مسخره نکند و اینها از اخلاقیات زشتی است […]

شهرگندمــــ : حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه در مصلی المهدی(عج) زابل ضمن دعوت نمازگزان به رعایت تقوا و حدود الهی  , گفت : خداوند به مومنین در سوره حجرات امر فرموده که همدیگر را مسخره نکنید،هیچکس دیگری را مسخره نکند و اینها از اخلاقیات زشتی است که برخی دارند و موجبات خنده دیگران را به قیمت خرد کردن شخصیت دیگران فراهم می آورند.

 

تفکر قومی و قبیله ای خلاف قرآن است

امام جمعه شهرستان زابل بیان کرد: از گمانهای بد بپرهیزید و بعضی از این گمانهایی که دارید گناه است.
وی ادامه داد: در اسرار دیگران تجسس نکنید و پشت سر یکدیگر بدگویی نکنید.
کیخا گفت: یکی از گناهانی که خیلی از گروهها را تحریک می کند ،غیبت است و منشا غیبت غرور و تکبر و خود خواهی است ،بدانید که غیبت کننده در واقع گوشت مردار برادر خود را می خورد.
امام جمعه زابل خاطر نشان کرد: تفکر قومی و قبیله ای جوامع را بیچاره می کند و یکی از برنامه های استکبار اشاعه همین تفکر در ذهن ها است.

وی تاکید نمود: تفکر قومی و قبیله ای خلاف قرآن است و ضدیت دارد با قرآن و بدانید که خداوند دانا و آگاه است و از تمام شئون و زوایای فکری من و شما با خبر است.

DSC_9206600

مردم ایران اسلامی زیر پرچم انقلاب اسلامی طعم شیرین آزادی را چشدیدند

خطیب نماز جمعه زابل در خطبه دوم نماز با بیان اینکه در آستانه یوم الله دهه فجر هستیم ،گفت: نسیم رحمت و عطر خوش دهه فجر مخصوصا 22 بهمن به مشام جانمان می رسد.

وی تصریح کرد: بختیار کوته فکر ،گمان می کرد می تواند جلوی سیر خروشان امت را بگیرد و به مدد الهی و مخصوصا تحصن علما و مردم در 7 بهمن در دانشگاه تهران بختیار مجبور به عقب نشینی شد.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه گفت: ورود امام در همان بهمن شکل گرفت ،بعد از سالها تبعید به میهن بازگشتند و مصداق آیه “جاء الحق و زهق الباطل شدند که زمزمه لسان آحاد ملت شد که می گفتند”دیو چو بیرون رود فرشته درآید” که ترجمه همین آیه قرآن است.

کیخا یادآور شد: مردم ایران اسلامی طعم شیرین آزادی ،عزت و افتخار را چشیدند و از زیر یوغ استعمار خارج شدند و آزادی را حس کردند. روز به روز و سال به سال بر این عزت و آزادی افزوده می شود.

امام جمعه زابل اظهار کرد: در این چند روزی که گذشت اتفاقی افتاد که باعث شد دهه فجر امسال رنگ و بوی خاصی بگیرد و این اتفاق نامه ای بود که از طرف مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) خطاب به جوانان اروپا و غرب منتشر شد.

وی ادامه داد: نامه ای که تمام سیاستمداران جهان را در بهت و حیرت فرو برد،نامه ای سرشار از محبت پدرانه و دعوت به تعقل و استقلال فکر و اندیشه داشت،نامه ای که فطرت ها و عقول دور از تعصب را بیدار می کند و آنها را دعوت کرد تا مستقل اندیشه کنند و به تبلیغات مستکبران نگاه نکنند و نسخه پیچیده استکبار را مصرف نکنند و خودشان اهل پژوهش از منابع اصیل اسلام باشند.

حجت الاسلام کیخا افزود: استکبار جهانی سیاست اسلام هراسی را در دستور کار قرار داده است و اهانت های متعدد به قرآن و ساحت مقدس پیامبر (ص) سید الانبیا که رحمه للعالمین و پیامبر مهربانی ها ست در همین راستا است .

 

نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی منافع مستکبرین را به خطر انداخت

وی بیان داشت: اینها بیم دارند که به برکت فجر اسلام و انقلاب تمام قلوب در جهان فتح می شود و اینها بدانند آنچه که از آن بیم و هراس دارند محقق خواهد شد چرا که فکرها بیدار شده است و منافع مستکبرین در تمام جهان در معرض خطر افتاده است.

خطیب نماز جمعه زابل با بیان اینکه اینها وعده های خدا است ، گفت: جهان ،جهان گذشته نیست ،بزودی پرچم صلح و عدالت در جهان به اهتزاز در خواهد آمد و جهان آماده ظهور منجی عالم بشریت است و اینها وعده های خدا است.

وی در ادامه با اشاره به دولتمردان گفت: دولتمردان نکاتی را باید مورد توجه قرار دهند ،دولتمردان که به نیابت از این مردم فهیم،بصیر و شهید پرور در مجامع مختلف حاضر می شوند باید بدانند که بهترین گفتمان برای پیروزی و شکست تحریم ها ،گفتمان استقامت ،ایستادگی و قدم در مسیر ولایت فقیه است.

کیخا با بیان اینکه لبخندهای پی درپی و بی مورد در پشت میز مذاکره معنی خوبی ندارد و ما مذاکره مقتدرانه ، هوشمندانه و عزتمند می خواهیم تاکید کرد: قدم زدن در خیابان با طرف امریکای فریبکار خوشایند مردم ایران اسلامی نیست و همه باید متوجه باشند و به وعده های خدا که مقام معظم رهبری بارها فرمودند ایمان داشته باشیم .

 

مسئولین سرعت اجرایی شدن طرح ها را بیشتر کنند

امام جمعه شهرستان زابل تاکید کرد: مسئولین محترم در خطه دارالولایه سیستان که به خوبی از وضعیت بحرانی این منطقه مطلع هستند و می دانند که حیات این مردم که بخشی دامدار،کشاورز و برخی صیاد بودند به آب بسته بوده و امروز بدلیل خشکسالی معیشت مردم به حالت بحرانی درآمده است،ما از مسئولین بزرگوار خواستاریم که سرعت اجرایی شدن طرح ها را بیشتر کنند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز مردم شاهد عملیاتی شدن منطقه آزاد تجاری در سیستان هستند ،افزود: ما به مسئولین زمان لازم را دادیم و هر چقدر لازم باشد به آنها زمان می دهیم اما خواستار این هستیم که طرح منطقه آزاد تجاری شدن سیستان از حالت شعاری خارج شود.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا ادامه داد: منطقه آزاد تجاری در سیستان باید عملیاتی شود و طرح تجارت چمدانی در همین چند روزه عملیاتی گردد .

 

تعجب دارد که چرا قابلیتهای سیستان دیده نمیشود

امام جمعه زابل با اشاره به اینکه سیستان قابلیت های زیادی دارد ، گفت: تعجب اینجاست که چرا این قابلیتها دیده نمی شود ،بنده بارها تاکید کردم طرح گردشگری را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: از امکانات آثار باستانی که تمام باستانشناسان را متعجب کرده و هر چه از کشفیات می گذرد تعجب آنها بیشتر می شود ،استفاده شود .هرچه اخطار می دهیم می بینیم آن حرکت لازم از مسئولین مربوطه در استان دیده نشده است.

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: به راحتی می توان از ساختمانهای رامشار به عنوان هتل آپارتمان برای گردشگران استفاده کرد.

خطیب نماز جمعه زابل عنوان کرد:ما معتقدیم موقعیت تنگه احدی که مقام معظم رهبری این منطقه را به تنگه احد تشبیه کردند از مسئله اسید پاشی در اصفهان مهم تر است.

وی با بیان اینکه به فکر مردم صبور ،شهید پرور و کم توقع این منطقه باشید ،گفت: کاری کنید که روز قیامت یقه شما در دستان این مردم گیر نباشد و بلکه دعای مردم توشه آخرت شما باشد.

وی در پایان ضمن تشکر از کسانی که پیگیر نماز باران بودند ،گفت: ان شالله که خداوند لحظه به لحظه بر عنایاتش بیافزاید و این سرزمین تشنه را سیراب بفرمایید.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19697

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. با سلام و درود خدمت امام جمعه پرتلاش و فهیم سیستان.فرزند شجاع سیستان عملیاتی شدن همه طرحها پیگیری مجدانه شما بزرگوار را میطلبد و ما مردم پشتیبان شما هستیم. و حامی همه ما خداست

  2. من از امام جمعه عزیزمون تشکر میکنم چون واقعا میبینم که برای رفع مشکلات زابل تلاش میکنند و هر کاری که از دستشون بر می آید انجام میدن….زابل به این چنین مردان دلسوزی نیاز دارد….درود بر تو فرزند سیستان.