گندمــ پرس : انتخابات انجمن هنرهای تجسمی زابل شنبه شب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار و رییس این انجمن با کسب بیشترین آرا هنرمندان عضو انتخاب شد به گزارش گندمـــ پرس به نقل از ایرنا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل در نشست مجمع عمومی انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان […]

گندمــ پرس : انتخابات انجمن هنرهای تجسمی زابل شنبه شب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار و رییس این انجمن با کسب بیشترین آرا هنرمندان عضو انتخاب شد

به گزارش گندمـــ پرس به نقل از ایرنا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل در نشست مجمع عمومی انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان گفت: هنرهای تجسمی فعال ترین، پویاترین و متنوع ترین رشته های هنری است که بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده است.

عباس باقری با بیان اینکه هنرهای تجسمی افزون بر 40 رشته هنری را شامل می شود اظهار داشت: این رشته طیف بسیار وسیع و دربردارنده بسیاری از رشته ها است.

وی ادامه داد: سفال، حجم، گرافیک، نقاشی، مینیاتور، عکاسی، خوشنویسی، طراحی از جمله رشته های هنرهای تجسمی است.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل با اشاره به ظرفیت های فراوان آداب، سنن، ساختار و شیوه های فرهنگی و هنر ایران اسلامی بیان کرد: تنوع، گستردگی و موضوعیت هنر در این رشته باعث شده از اهمیت ویژه ای در کشور برخوردار شود.

باقری تصریح کرد: متاسفانه در چند سال اخیر این انجمن نتوانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند که امیدواریم در دوره جدید این انجمن جان تازه ای به خود گیرد و استعدادها را شناسایی و شکوفا کند.

وی یادآور شد: مهاجرت هنرمندان از منطقه، شاغل شدن هنرمندان و محدودیت خانواده برای حضور در هنر باعث شده هنرهای تجسمی در این شهرستان پیشرفتی نداشته باشد.

محمد رحیمی، مهدی عربی و حامد غلامی برای ریاست انجمن هنرهای تجسمی کاندیدا شدند که حامد غلامی با اکثریت آرا بمدت سه سال به عنوان رییس جدید انجمن هنرهای تجسمی انتخاب شد.

81533758-6322212

 

رییس جدید انجمن هنرهای تجسمی زابل با اشاره به برنامه های آینده خود در این انجمن گفت: استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان زابل دارای ظرفیت های زیاد، دست نخورده و گنجی بسیار بزرگ برای هنرمندان بشمار می آید.

حامد غلامی افزود: هنرمندان برای معرفی توانمندیها، ظرفیت ها و قابلیت های این استان و تغییر چهره منفی آن از اذهان عمومی رسالت و نقش مهمی بر عهده دارند و باید بنحو شایسته ای به این وظیفه خود عمل کنند.

وی ایجاد و راه اندازی محل دایمی نگارخانه برای برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان را یکی از اولویت های اصلی این انجمن برشمرد و اظهار داشت: برای ایجاد نگارخانه در زابل تمام تلاش خود را انجام خواهم داد.

وی افزود: برپایی مستمر نمایشگاه آثار هنرمندان استان در زابل، حضور اساتید مطرح کشوری و استان در برگزاری کارگاه آموزشی و ورک شاپ، امضا تفاهم نامه با آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل برای استعدادی یابی و آموزش از جمله برنامه های این انجمن در آینده نزدیک خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه