گندم پرس : عصر هامون : در تماسی که یکی از فرهنگیان استان با پایگاه خبری عصر هامون در خصوص برخورد نامناسب برخی مسئولین در روز برگزاری آزمون قرآن و عترت با فرهنگیان استان شد، گفت: روز جمعه زمان برگزاری آزمون که توسط موسسه قرآنی ایستگاه هدایت در زاهدان برگزار شده بود برخی از همکاران […]

گندم پرس : عصر هامون : در تماسی که یکی از فرهنگیان استان با پایگاه خبری عصر هامون در خصوص برخورد نامناسب برخی مسئولین در روز برگزاری آزمون قرآن و عترت با فرهنگیان استان شد، گفت: روز جمعه زمان برگزاری آزمون که توسط موسسه قرآنی ایستگاه هدایت در زاهدان برگزار شده بود برخی از همکاران به دلیل کمبود صندلی خواهان کنسل کردن جلسه بودند که با پادرمیانی برخی مسئولین و همکاران، فرهنگیان معترض به جلسه آزمون بازگشتند اما با گذشت 30 دقیقه به دلیل عدم رفع مشکلات، فرهنگیان در حال ترک جلسه بودند که از خبرنگار صداو سیما خواستند که گزارشی از کمبود امکانات تهیه نماید که این منجر به بحث و جدال و حضور نیروی انتظامی در صحنه شد.

آزمون به دلیل کمبود امکانات و عدم برنامه ریزی لغو شد
علی مرادی مدیر روابط عمومی اداره کل سیستان و بلوچستان در گفت و گویی که با خط اول داشت دلیل لغو آزمون سیزدهمین دوره قرآن و عترت را کمبود امکانات و عدم برنامه ریزی مناسب خواند و گفت: یک دوره آزمون مفاهیم قرانی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کل کشور اجرا گردید که در استان ما نیز به میزبانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان برگزار شد ولی این آزمون در زاهدان پس از بازدید مدیر کل آموزش و پرورش از محل برگزاری بدلیل کمبود امکانات از جمله نبود فضای مناسب، نبود صندلی کافی برای شرکت کنندگان،توهین لفظی به فرهنگیان و عدم برگزاری به موقع در ساعت ذکر شده لغو گردید.
وی افزود: در حاشیه این آزمون تعدادی از فرهنگیان که خواستار پوشش کمبود امکانات از طریق خبرنگار حاضر صدا و سیما در انجا بودند که منجر به بحث و جدال و در نتیجه ورود نیروی انتظامی گردید و ما براساس ادعاهای هر دو طرف پیگیر مراجع قانونی می باشیم.
مرادی ادامه داد :با توجه به اینکه آموزش و پرورش هیچ نقشی در این اتفاق نداشته و با مسئولیت اداره کل ارشاد اسلامی بوده باید پاسخگوی این ماجرا باشد.
همچنین مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش در گفت و گو با عصر هامون گفته بود که این آزمون تنها برای آقایان در زاهدان لغو شده است و در سایر نقاط استان به قوت خود باقی است.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان از فرهنگیان استان دلجویی کرد
روز گذشته حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان با حضور در جمع فرهنگیان مراتب ناخرسندی خود را از بروز نا هماهنگی ها در برگزاری آزمون قرآن و عترت که توسط موسسه قرآنی ایستگاه هدایت برگزار شده بود، اعلام و از جامعه فرهنگیان استان دلجویی نمود.
وی ادامه داد که این آزمون مجددا برای کسانی که موفق به شرکت در آن نشده اند طی هفته های آینده برگزار خواهد شد. حجت الاسلام دانشی افزود: تاریخ آزمون فوق متعاقبا اعلام می گردد.
نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این گفت و گو ضمن تشکر از حسن نیت مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تاکید کرد: تلاش شود در برنامه های مشترک آینده هماهنگی مناسب تری برای حفظ شان فرهنگیان صورت پذیرد.
گفتنی است در روز برگزاری آزمون مذکور ،مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان با حضور در جمع فرهنگیان و رصد فرآیند برگزاری آزمون به دلیل بروز نا هماهنگی ها ضمن تذکرات لازم به برگزار کنندگان از آنان دلجویی کردند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه