گندمــ پرس : بنازم به نیشگون که اگر ناراحتی هم دارد , کار خودش را درست انجام میدهد و هر وقت که لازم باشد سرو کله اش پیدا می شود. اینبار هم پس از انتشار نامه محبت آمیز ریاست محترم منابع طبیعی زابل نیشگون جوابیه ای نوشته و برایمان ارسال کرده است که خواندنش خالی […]

گندمــ پرس : بنازم به نیشگون که اگر ناراحتی هم دارد , کار خودش را درست انجام میدهد و هر وقت که لازم باشد سرو کله اش پیدا می شود.

اینبار هم پس از انتشار نامه محبت آمیز ریاست محترم منابع طبیعی زابل نیشگون جوابیه ای نوشته و برایمان ارسال کرده است که خواندنش خالی از لطف نیست.

البته لازم به ذکر است که بزودی جوابیه رسمی گندمــ پرس نیز درخصوص این نامه منتشر خواهد شد.

 

حکایت های نیشگون

نیشگـــون : سلام
داشتیم توی کوچه باغ سایت های منطقه ای و فرا منطقه ای قدم می زدیم و با نگاه نیشگونی خودمان آن را زیر و رو می کردیم که چشممان خورد به یک پاسخ از ریاست محترم اداره منابع طبیعی شهرستان زابل به یکی از سایت های مغرض , پاچه گیر , ریاکار , ددمنش , گندمـ پرس!!!

یک دفعه هر چه سرخوشی و لذت دنیا بود آمد سراغمان که بابا بالاخره نقد و جوابیه در سیستان جا افتاد … داشتیم دنبال گردو می گشتیم تا با دم مبارکمان بشکنیم که دیدیم ….
گفتیم اگر چیزی ننویسیم نمی شود … آخر ناسلامتی ما نیشگونیم و دل نیشگونی ما برای سیستان می تپد… از طرفی ما که در آن جلسه معروف «نشست ….. » که  نمی دانم چه کسانی  بودند و کدامشان نبودند و فقط می دانم تعدادی خواص بودند , حضور نداشتیم که روان نویس های چند ده هزار تومانی بگیریم و بعدش هم «هیس»!!!!
پیش آمده هزینه دادیم و قلم نفروختیم … فرقی هم نمی کند مدیر گندم پرس باشد یا سیستان پرس و یا هرچی پرس دیگر…

از آن جا که از یونس خان صاحب قلم والسایت دل خوشی نداشتیم ( باورکنید اگر دستم بهش برسد یک جای سالم در بدنش باقی نخواهم گذاشت) تصمیم گرفتیم چند مورد نیشگونی را به افکار عمومی تقدیم کنیم :

توصیه ای به متخصص گمنام
آقا چرا این قدر گمنام و چراغ خاموش راه می روید ؟؟؟ ـ همان فرد متخصص را می گویم (نمی دانم واقعا متخصص بوده یا نه ) که از نماینده مجلس سئوال پرسیده … ـ

آخر مرد یا زن حسابی مگر نمی دانی برای سئوال پرسیدن از برخی مدیران باید ابتدا ثبت سیستم بشوی و کد رهگیری بگیری بعد تازه سوالت را مطرح کنی !!!

شهر هرت که نیست پابرهنه بیایی و سوال بپرسی … به ما چه که دغدغه داری و تخصصی سئوال می کنی ؟؟؟ نمی گویی برخی دوستان درد اثنی عشر می گیرند؟؟؟

و اما شما یونس خان صاحب قلم والسایت که کله ات از رستوران حوالی خانه مان هم بیشتر بوی قورمه سبزی می دهد اول این که یاد بگیر و به جای این که آتش به جان بخری و از مدیران انتقاد کنی بیا و مانند آن همکار محترمت , بی دردسر از افراد صاحب قدرت تعریف کن … به جان خودم  و خودت نان توی این کارهاست نه طرح مشکلات در قالب سوال و درخواست و یادداشت ….

بیا و کمی قربان صدقه رفتن را یاد بگیر … اگر دوست داشته باشی بگویم دوستان برایت ضمن خدمت بگذارند…

تازه این نامردی محض است از سهمی که می گیری ما را بی نصیب می گذاری این رسم همکاری نیست !!! اگر سهمی دریافت کرده ای , سهم ما را فراموش نکنی , اینطور که میگویند مثل اینکه خیلی کاسب شده ای و ما خبر نداریم.

آقای مدیر محترم سیستان پرس با شمایم:
دست مریزاد از این همه شجاعت!!!

بالا غیرتا کمی خوشمان آمد این که آدم چشم خود را ببندد و دهانش را باز کند برای فریاد کشیدن درد !!!! آفرین …. از شفاف سازی ات حال کردم … به کسی مربوط نیست که رسالت قلم چیست و تا کجا باید به دیگران توپید…. فقط تو را به جان هرکس که دوست داری بیا و تکلیف ذهن یخ بسته ی نیشگونی ما را روشن کن که اگر کسی بدون ذکر نام خود چند سئوال بپرسد توهین و تخریب است یا واژه های نوازشگر و محترمانه مثل «پوشالی» و « گرفتن پاچه ی مردم» که حضرتعالی در مقدمه آن مطلب آورده ای ؟؟؟؟

خدا وکیلی این واژه های مودبانه در قاموس کدام قوم و قبیله وجود دارد ؟؟؟ تازه اگر آوردن واژه هایی مثل: « حسادت » ، « حب و بغض » و « تشویش اذهان عمومی » توسط رییس یک اداره اقدام شجاعانه است شکوه و صبر مردم سیستان در قبال این همه کم کاری برخی مدیران(تاکید می کنم برخی) چه نام دارد … انصافا که دیدگاه های نو ظهورتان ستودنی است!!!
دوست خوبم در قسمت نظرات همین مطلب به روح شهر . . .  اهانت شد و شما بدون توجه به راس هرم اعتقادی مردم نظری را در بخش نظرات منتشر کردید که توصیه نیشگونی ما به شما دقت بیشتر می باشد.

اما از این همه شجاعت شما در نقد کردن شجاعانه همکارانت در دیگر سایتها و تعریف و تمجید از مردان سیاست را ارج مینهم , راستی به این یونس گندمک هم بیاموز که چگونه شجاعت داشته باشد , چون ما که هرچه میگوییم درکله اش فرو نمی رود که بابا شجاعت این روزها معادلاتش فرق کرده است.

اما آقای رییس منابع طبیعی و آبخیزداری محترم:
سید بزگوار کسی حق ندارد به شما گیر بدهد که چرا 15 سال در این پست باقی مانده اید آن هم در این آشفته بازار عزل و نصب ها… خب حتما طی این پانزده سال کار کرده اید و هر سال ایده ای نو داشته اید و اصلا هم تکرار یا خدای ناکرده پس رفت در کارتان نبوده…  به کسی ربطی ندارد تازه همین که درب اداره باز است خودش هنری بزرگ به شمار می رود چه کار داریم به کیفیت کار مگر خدای ناکرده فضول و بیکاریم؟؟؟

تو را به خدا از دست این افراد مغرض دلگیر نشوی ها !!! نمی دانند چه می گویند , همانگونه که شما گفته ای این یونس  حب و بغض دارد و بدنبال منافع خود می باشد… می نشیند و مدت مدیریت و تجربه شما را تقسیم بر کیفیت و همان چند هزارهکتار کارتان می کند و یک سری اعداد نامفهوم به دست می آورد دست خودش که نیست!!!
راستی بهتر نبود به جای توجه به «مَن قال»(چه کسی گفت؟) بنا به فرمایش جد بزرگوارتان مولا علی (ع) به «ما قال» (چه گفت؟) توجه می کردید و به جای بد و بیراه گفتن اقدامات متهورانه و شجاعانه خود !!! را محترمانه مثل پتکی بر سر مغرضین می کوبیدید ؟
  امیدوارم روزی برسد که بتوانیم به نظرات مخالف احترام بگذاریم و نقد را به معنای واقعی بفهمیم.

انشاءالله ــ با تشکر نیشگـون

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه