تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

جوابیه رئیس اتحادیه صنف اغذیه فروشی , چلوکبابی و قصابان به یادداشت گندم پرس

  • کد خبر : 21515
  • ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۵
جوابیه رئیس اتحادیه صنف اغذیه فروشی , چلوکبابی و قصابان به یادداشت گندم پرس

گندمـــ پرس : خدا را شاکریم که بالاخره یکی از مهمترین اهداف گندمــ پرس درحال اجرایی شدن است و مدیران مسئولی که مورد نقد قرار میگیرند بجای اینکه گلایه کنند , با ارسال جوابیه که حق قانونی آن است , آنهم جوابیه های مودبانه از حق خود و عملکردشان دفاع میکنند. پس از انتشار مطلبی […]

گندمـــ پرس : خدا را شاکریم که بالاخره یکی از مهمترین اهداف گندمــ پرس درحال اجرایی شدن است و مدیران مسئولی که مورد نقد قرار میگیرند بجای اینکه گلایه کنند , با ارسال جوابیه که حق قانونی آن است , آنهم جوابیه های مودبانه از حق خود و عملکردشان دفاع میکنند.

پس از انتشار مطلبی با عنوان عدم اجرای دستورالعمل ها و برخورد قاطع با تخلف از سوی اداره صنعت , معدن و تجارت که بیان دو مشکل در حوزه اتحادیه صنف اغذیه فروشی , چلوکبابی و قصابان زابل بود , فرهاد خالقدادی رئیس این اتحادیه در اقدامی قابل تقدیر با ارسال جوابیه ای مودبانه از عملکرد خود و مجموعه تحت امرش دفاع کرده است .

جوابیه

 

متن جوابیه ارسالی بدین شرح می باشد:

مدیریت محترم پایگاه خبری گندمـــ پرس
سلام علیکم
خواهشمند است در پاسخ به مطلب منتشر شده درخصوص این اتحادیه جوابیه زیر را منتشر فرمائید.
همانطوریکه در متن منتشر شده نیز بدان اشاره فرموده اید , اداره صنعت , معدن و تجارت هر شهرستان یکی از مهمترین ارگانهای نظارتی در سطح آن شهرستان و درخصوص مشکل مطروحه اگر آن اداره محترم به وظایف خود آشنا نبود , طبق گزارشاتی که در سه ماه اخیر دو نفر از اعضای هیات مدیره , به دلیل به چالش کشاندن اتحادیه و به دلیل اختلافات شخصی به اداره صنعت , معدن و تجارت زابل و استان , ارسال کرده اند , بازرسین محترم از شهرستان زابل و استان طبق دستور مدیرکل محترم درچندین مورد به اتحادیه مراجعه نمی نمودند و پرونده ها را بازبینی نمی کردند , پس این مساله نشان از آن دارد که این بزرگوران مسائل را با حساسیت دنبال میکنند و هرجا که نیاز به بررسی بیشتر نیز باشد , آنرا مورد بررسی قرار میدهند.
اما پس از بازرسی مشخص نمودند که مشکل خاصی در اتحادیه وجود ندارد به جز چند مشکل جزئی که قابل حل است و باز هم به دلیل حساسیت بالا به جای اینکه دوبار به بنده اخطار شفاهی بدهند درهمان مرتبه اول اخطار کتبی با درج در پرونده را ابلاغ کرده اند و اینجانب تمکین به رای کمیسیون محترم نمودم.
در اینجا اما ذکر یک نکته ضروری بنظر میرسد : بنده چهار دوره از سوی کسبه محترم بعنوان رئیس اتحادیه انتخاب شده ام و دراین مدت هیچگونه مشکلی نداشته و ندارم اما متاسفانه دراین سه ماهه اخیر مسائلی بوجود آمده است که جای تاسف دارد  و اگر وضع به همین منوال پیش برود بنده مجبور خواهم بود که مسائل را بازگو کنم.
دراین مدت حتی یک ریال بعنوان حقوق از حساب اتحادیه برای خود در نظر نگرفته ام بااینکه این حق درقانون نیز برای بنده دیده شده است , در 16 سال رضایت کاری کسبه به حدی بوده که درآخرین دوره نیز بنده با رای بسیار بالایی انتخاب شده ام که خود این مساله نشان از رضایت کسبه از بنده و عملکردم دارد.
حتی بنده حاضر هستم که انتخابات مجدد برگزار شود تا مشخص شود این هیاهو برای هیچ است و کسبه از بنده و دیگر همکارانم رضایت کامل دارند , اما حال عده ای به دلیل اختلافات قومی و سیاسی اتحادیه را به چالش کشیده اند که اگر ادامه یابد بنده مجبور خواهم بود که بصورت کاملا شفاف مسائل را بیان کنم.
پس با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد , کمیسیون نظارت برابر اساسنامه خود کار را به نحواحسنت انجام داده است و هرکاری باید طبق قانون انجام شود نه به سلیقه من و شما , شاید اگر بخواهیم غیرقانونی عمل کنیم و به خواسته های من و شما تن بدهند هزاران اتفاق ناگوار دیگر درقانون نظام صنفی باید بیفتد و این مساله را هم اتحادیه و مقامات مافوق به حساب بی تجربگی هیئت مدیره می گذارند.
درخصوص مجوز صادره برای سفره خانه های سنتی (قلیان خانه ها) روال بدین شکل بوده است که : فرد طبق قانون ثبت نام اینترنتی می کند , اگر دولت درسایت دبیرخانه هیات نظارت برسازمانهای صنفی کشور از وی ثبت نام بعمل آورد , اتحادیه نیز طبق قانون ادامه مراحل جهت صدور پروانه کسب را انجام می دهد , اما از تاریخ 22/10/93 طــی بخشنامه ای که از سوی اداره صنعت , معدن و تجارت به این اتحادیه ابلاغ شده است هیچ پروانه کسبی برای قلیان صادر نکرد ه ایم.
پس این اتحادیه خودسرانه پروانه صادر نمی کند , باز هم این اتحادیه قبل از صدور پروانه تعهد نامه محضری از شخص دریافت میکند که افراد زیر 18 سال را به هیچ عنوان نپذیرند و دوم اینکه خانواده ها (خانم ها) را بدون سرپرست قبول نکنند و چند مورد دیگر.
براساس این تعهد نامه , بیش از 50 واحد صنفی درسال 93 به دلیل رعایت نکردن مفاد آن پلمپ شده اند
اما درخصوص تعطیلی این واحدهای صنفی که به تازگی بخشنامه ای دراین خصوص صادر شده است باید عرض کنم , تنها در شهر زابل بیش از 500 خانوار اشتغالزایی شده است و این مورد دست بنده نیست که بتوانم این واحدهای صنفی را تعطیل کنم , این مساله به یک همت دسته جمعی از مدیران کلان شهرستان نیاز دارد که دراین خصوص تدبیر کنند.
مساله دیگری که درخصوص حق عضویت و ورودی ها ذکر شده بود نیز باید بعرض برسانیم , طبق مصوبه کشوری که درداخل اتحادیه نصب شده است و هریک از اعضاء این مصوبه را نیز دراتحادیه مطالعه می نمایند و سپس حق این اتحادیه را پرداخت میکنند و هیچگونه مبلغ مازادی از کسی دریافت نمی شود و اگر کسی ازاعضاء مدعی است اتحادیه حاضر به پاسخگویی می باشد.
درپایان نیز جا دارد از اعضای محترم کمیسیون نظارت شهرستان , بخصوص آقایان طباطبایی و سرگزی تقدیر و تشکر نمایم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21515

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
  1. تشکراززحمات حاج فرهادخالقدادی

  2. .اول تحقیق وبعد قضاوت….م

  3. واقعا جای تشکر دارد از چنین اشخاصی که به مردم …..

  4. بار خود را سبک کنید.کفشهایتان رادر اورید وبا پای برهنه حرکت کنید………………………………………..

  5. هشت راه حل به اثبات رسیده برای قدم برداشتن به سوی اینده ای بهتر…یاد بگیرید تا تغییرات و نقاط ضعفتان رابپذیرید.اگر احتیاج به کمک دارید در خواست کمک کنید.مستقیما با مشکلات خود در امیزید.اشتبا هات خود رابپذیرید ومسولیت کامل قلب خود را به عهده بگییرید.واقعییت را بگویید مخصوصا به خودتان!!!!!

  6. مدیر شایسته گندم پرس.خواهشا نیشگون بفرست تا واقعیت ها رو به تصویر بکشه.تا ببینیم کی حرف حقو میگه…