یادداشت

روزهای سخت و جانگداز کرونایی این روزها بارِ گرانیست بر شانه های رنجور و خسته ی مردم سیستان و بلوچستان اما این سنگینی زمانی دو چندان میشود که مردم میبینند کسانی که به عنوان هنجره ی خویش به مجلس فرستاده اند همدل و همقدمشان در این مصائب نیستند.

روزهای سخت و جانگداز کرونایی این روزها بارِ گرانیست بر شانه های رنجور و خسته ی مردم سیستان و بلوچستان اما این سنگینی زمانی دو چندان میشود که مردم میبینند کسانی که به عنوان هنجره ی خویش به مجلس فرستاده اند همدل و همقدمشان در این مصائب نیستند.

گندم خبر، در این یک سال اخیر که استان ما تبدیل به شاه راه رفت و آمد های بی حاصل مسئولان گردیده، قول های زیادی داده شد اما دریغ از اقدام خاصی پس از بازدید ها، از جذب مبالغ بالای اعتباری گفته میشود که دیده نمی شوند.

همه ی این اتفاقات و منم منم هایی که در بین نمایندگان استان ما در این مدت نمایان گردیده است به نظر من خروجی اش شد آن تقدیرنامه ای ‌که به وزیر بهداشت از سوی مجمع نمایندگان برای انجام وظیفه ذاتی اش اهدا گردید.

اهداء این تقدیر نامه از سوی نمایندگان آن هم در زمانی که گرد غم و مصیبت بر رخ همگان است، باعث شد صدای اعتراض مردم بلند شود و نسبت به این اقدام نابخردانه ابراز نارضایتی کنند، اما با خود فکر کرده اید چگونه شد که هفت نماینده که خود را اوج سیاست و درایت می نامند دچار چنین اشتباه استراتژیکی شدند؟

گواه این ادعایم سکوت معنی دار رسانه ها و فعالین به ظاهر بی طرف اجتماعی است که اگر این عمل آقایان اشتباه نمی‌بود قطعا حداقل یکی از جیره بگیران تحت امر حضراتشان حداقل واکنشی به اعتراضات نشان میداد نه اینکه همه شان در سوراخ های خود خفته و سکوت اختیار کرده اند.

اما آیا با خود اندیشیده اید که چرا این اتفاق افتاد؟ به نظر بنده این اتفاقی بود که خداوند آنرا رقم زد تا تلنگری باشد بر روح و جان نمایندگانی که دچار غرور و خود بینی گشته اند.

خداوند میخواست به آن ها بفهماند که میتواند با برگه ای کاغذ که به دست خود نوشته اند طبل رسوایی آنان را به صدا در بیاورد و همه ی آن یال و کوپال پوشالی را به لحظه فروریزد.

امروز چهره واقعی خیلی از افراد با اهدا آن تقدیر نامه برای مردم عیان شد که شاید آنچه میگویند با آنچه عمل میکنند متفاوت است، اشک و لابه های مادران، پدران و فرزندان داغدار از نبود امکانات پزشکی چنین شرایطی را رقم زد.

چه کودکانی که بدون پدر و مادر شدند، چه جوان هایی که در زیر خرمن ها خاک خفتند و شما درگیر تسویه حساب های شخصی خود و درگیر مسائل مربوط به خویش ایام میگذرانید، این بی آبرویی امروز حاصل همان جان های از دست رفته ایست که شما را به عنوان نماینده انتخاب کردند.

عزیزان نماینده به خویش آیید که لحظه دیر است کمی با خود و خدای خویش خلوت کنید ببینید کجای راه را بی راه رفتید و این پند را آویزه گوش خود نمایید:مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاه
سیدمحمدکاظم حسینی طباطبائی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد