تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Thursday, 19 May , 2022

جلسه کــمیته تعادل بازار شهرستان زابل بـرگزار شــد

  • کد خبر : 21269
  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۷
جلسه کــمیته تعادل بازار شهرستان زابل بـرگزار شــد

گندمـــ پرس : جلسه کــمیته تعادل بازار شهرستان زابل با حضور فرماندار ویژه شهرستان ، روسای ادارات کشـاورزی ، صنعـت و معـدن ،اصـناف، تعزیرات و دیگر شورای اداری با هـدف کنترل و تنظیم قیمت اقلام اساسی مردم در سـالن جلسات فـرمـانـداری ویـژه شهـرستان زابل تشکیل شد. به گــزارش گندمــــ پرس به نقل از پایگاه اطلاع […]

گندمـــ پرس : جلسه کــمیته تعادل بازار شهرستان زابل با حضور فرماندار ویژه شهرستان ، روسای ادارات کشـاورزی ، صنعـت و معـدن ،اصـناف، تعزیرات و دیگر شورای اداری با هـدف کنترل و تنظیم قیمت اقلام اساسی مردم در سـالن جلسات فـرمـانـداری ویـژه شهـرستان زابل تشکیل شد.

IMG-20150228-WA0013

به گــزارش گندمــــ پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرسـتان زابل ، سید رضا موسوی مدیر جهاد کشاورزی زابل در این جلسه اظهار داشت : مرغ منجمد به اندازه کافی وجود دارد و قیمت مرغ منجمد 5500 تومان و قیمت مرغ درب مرغداری 5400 تومان و در بازار 7000 تومان است که اگر مرغ به اندازه کافی وارد بازار شود این تفاوت قیمت‌ از بین می‌ رود .

وی افزود : در حال حاضر کشتار روز مــرغ در شهرستان فعال نیست که باید فعال شود .

مهندس امیری رییس تعاون روستایی زابل نیز در این جلسه در ارتباط با میوه شب عید گفت: سیب زرد و قرمز و پرتقال تامین است

وی افزود: سهمیه سیب زرد 15 تن، سیب سرخ 30 تن و پرتقال 35 تن است که جمعا به میزان 80 تن میوه شب خریداری شده است و دو سردخانه 100 تنی ، از شرکت تعاونی روستایی آماده پذیرش برای نگهداری این میوه‌هاست.

رضوانی رییس اتاق اصناف شهرستان هم اظهار داشت : امسال با توجه به مشکلات موجود در بازار شهرستان، نمایشگاه فروش بهاره دایر نمی‌شود و فروش عمده توسط مغازه‌داران عرضه خواهد شد و این کار برعهده اصناف شهرستان است.

وی گفت: نمایشگاه بهاره هر سال به نفع قشر خاصی بود اما امسال به دلیل دو بعد مسافت و عدم فروش زیاد توسط تولید کنندگان خارج ازشهرستان گشایش نمی‌ یابد و قیمت‌ها زیر نظر اتحادیه‌ها و اصناف خواهد بود.

IMG-20150228-WA0014

رضوانی به دست‌فروشان شهرستان اشاره کرد و افزود : وضعیت بازار شهرستان مدتی است که به واسطه وجود دست‌ فروشان مطلوب نیست که باید آن‌ها را جمع‌ آوری کرده و یا محلی خاص برایشان در نظر گرفته شود و باید به فکر بازاریان باشیم چرا که مسائل بهداشتی توسط دست‌فروشان رعایت نمی‌شود و در این باره شکایاتی از سوی برخی از صنوف به دست ما رسیده است .

هوشنگــ ناظری فرماندار ویژه زابل هم در این جلسه اظهار داشت: مرغداری‌های سطح شهرستان توانایی تولید 10 تن مرغ را دارند اما باید برای باقی آن فکری اساسی شود.

ناظری در مورد نمایشگاه فروش بهاره نیز بیان کــرد : نمایشگاه‌های بهاره بدلیل تنوع برای مردم باید برگزار شود و اصناف تولیدات خود را در این نمایشگاه عرضه کنند و خدمات ارائه شده در نمایشگاه باید از تولید به مصرف باشد.

وی درباره دست‌ فروشان سطح شهرستان هم گفت: هر چیزی باید قانونمند شود زیرا دست‌ فروشان قشر آسیب‌پذیر منطقه هستند لذا ما باید کاری بینابین انجام دهیم تا اصناف، شهرداری آن‌ها را سـاماندهی کنند.

حسین سرگزی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل هم گفت: بازرسان و تلفن گویای 124 اصناف آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به شهروندان می باشد که کنترل و نظارت توسط سه تیم دو نفره، اداره صنعت، معدن و تجارت، اصناف با 4 تیم دو نفره و شهرداری با سه تیم این کار را انجام خواهند داد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21269

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. دست فروشان همیشه مایه بی اعتمادی به اجناس شهر و مختل شدن کار خریدار وفروشندگان ثابت است. نمایشگاه فروش اجناس مختلف نیز به علت عدم نظارت صحیح ،اکثراَ باعث سوء استفاده برخی فروشندگان می باشد تا اجناس بنجل و خاک خورده را با قیمت کارشناسی شده برای جنس درجه 1 به مردم بفروشند. حالا آنچه مورد توجه باید قرار گیرد،تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد. امیدوارم تجارت چمدانی بهانه ای برای ورود دست فروشان جدید به حاشیه بازارها نباشد.

  2. جناب آقای رضوانی در خصوص نمایشگاه بهاره که نیاز اشخاص کم درآمد است و وظایف هر اتاق اصناف است که در هر سال نمایشگاه بهاره را دایر نمایند تا قشر کم درآمد هم بتوانند احتیاج خود را برطرف نمایند و باتوجه به اینکه قشر بازاری جامعه هم موافقند مخالفت جنابعالی در این زمینه به چه علت می باشد؟

  3. جناب آقای رضوانی قبل از انتخابات اتاق اصناف شما قول داده بودید که یک شهرک برای صنوف مزاحم احداث کنید و همچنین در خصوص اتحادیه نمایشگاه داران قرار شد با ارگان های زیرربط در خصوص انتقال نمایشگاه داران به خارج از شهر اقداماتی را انجام دهید و در پایان از شما مسئول محترم خواهشمندیم که گفته ای خود را عملی کنید.