گندمــــ پرس : صبح روز چهـارشنبه (15 مهرماه) جلسه مشترک شهـرداران حوزه سیستان و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداریهای منطقه سیستان به منظور ایجاد هماهنگی بین شهرداریهای عضو، جهت مشارکت و همکاری در اجرای برنامه ها و پروژه های مدیریت پسماند در محل شهـرداری زابل برگـزار گردید.     در این نشست به مسائل مربوط […]

گندمــــ پرس : صبح روز چهـارشنبه (15 مهرماه) جلسه مشترک شهـرداران حوزه سیستان و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداریهای منطقه سیستان به منظور ایجاد هماهنگی بین شهرداریهای عضو، جهت مشارکت و همکاری در اجرای برنامه ها و پروژه های مدیریت پسماند در محل شهـرداری زابل برگـزار گردید.

 

IMG_1044

 

در این نشست به مسائل مربوط به مدیریت پسماندهای عادی شهری در شهرها و چگونگی مشارکت شهرداریها منطقه سیستان در برنامه ها و طرح مدیریت پسماند که با محوریت این سازمان در دست پیگیری میباشد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از جمله طرحهای در دست اقدام سازمان،پروژه احداث کارخانه بیوکمپوست منطقه سیستان و همچنین طرح ایجاد سایت مشترک دفن زباله می باشد.

 

 

گفتنی است سازمان مدیریت پسماند شهرداریهای منطقه سیستان با مشارکت شهرداریهای منطقه تشکیل گردیده است. شهرداریهای زابل ، زهک ، ادیمی ، دوست محمد ، محمد آباد ، بنجار و علی اکبر سهامداران این سازمان میباشند. و شهرداران شهرداریهای عضو به عنوان نمایندگان قانونی سهام شهرداریها ، از اعضای شورای سازمان مدیریت پسماند منطقه سیستان می باشند.

 

IMG_1026

 

 

در پایان جلسه تنی چند از شهرداران از سایت بیوکمپوست و سایت دفن زباله بازدید بعمل آوردند .

 

 

بحران مالی شهرداریهای منطقه سیستان ، عاملی مهم در عدم بهره برداری و افتتاح سایت بیوکمپوست منطقه سیستان

 

 

به گزارش گندمــــ پرس در این نشست : آنچه ملموس و قابل تامل است ، عزم جدی شهرداران منطقه سیستان و سازمان مدیریت پسماند شهرداریهای منطقه سیستان برای اتمام و افتتاح پروژه سایت بیوکمپوست منطقه سیستان بود، اما خشکسالی 18 ساله و تبعات ناشی از آن ،من جمله مشکلات عدیده مالی شهرداریهای منطقه ، چونان دژی عظیم مانع به حقیقیت پیوستن این پروژه سترگ طی سالهای آتی می باشد.

 

IMG_0976

 

به گونه ای که شهرداری های مذکور با عنایت به بحران های شدید مالی که با آن سردرگریبان بوده و دست و پنجه نرم می کنند ، و نیز درآمد شهرداریها ،پاسخگوی هزینه های جاری و حقوق و مزایای پرسنل آنها نیست . این مهم عاملی شده است تا تحت هیچ عنوان اجازه مساعدت و کمک مالی به سازمان مدیریت پسماند منطقه سیستان میسر نشود و بهره وری و افتتاح سایت بیوکمپوست منطقه، سالیان متوالی به درازا بکشد.

 

 

لذا می طلبد نمایندگان مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی و مسولان استانی بالاخص استاندار استان سیستان و بلوچستان بیش از پیش به این پروژه عظیم توجه و نگاه ویژه ای داشته و با تخصیص اعتبارات لازم ملی و استانی ، مردم منطقه سیستان را از نعمت کارخانه بازیافت زباله بهره مند فرمایند ، تا ان شاء الله با بهره برداری وافتتاح آن، ضمن به حداقل رسیدن مشکلات زیست محیطی و بهداشتی ، امکان اشتغال مستقیم و غیر مستقیم فراهم گردد و نقش موثری در ماندگاری طیفی از مردمان سیستان که برای کار به اقصی نقاط کشور مهاجرت می کنند، ایفا نماید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه