تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

جزئیات کامل حمله ناکام اشرار به ساختمان اداری مبارزه با مواد مخدر خاش

 • کد خبر : 25536
 • ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴

گندمــ پرس : سرهنگ ابراهیم قربانزاده جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در راستای مقابله با قاچاق مواد مخدر و در پی اطلاع از اینکه تعدادی از قاچاقچیان مسلح با استفاده از چند دستگاه خودرو تیزرو قصد جابجایی مقادیر قابل توجهی مواد مخدر در محورهای فرعی شهرستان خاش را […]

گندمــ پرس : سرهنگ ابراهیم قربانزاده جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در راستای مقابله با قاچاق مواد مخدر و در پی اطلاع از اینکه تعدادی از قاچاقچیان مسلح با استفاده از چند دستگاه خودرو تیزرو قصد جابجایی مقادیر قابل توجهی مواد مخدر در محورهای فرعی شهرستان خاش را دارند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران پلیس با اشراف اطلاعاتی، شب گذشته خودرو تویوتا حامل مواد مخدر را که توسط چند دستگاه خودرو دیگر پشتیبانی می‌شد، شناسایی کردند، قاچاقچیان هم به محض مشاهده ماموران با تیراندازی به سمت پلیس با آنان به صورت مسلحانه درگیر شدند و پس از حدود یک ساعت درگیری با توجه به آتش شدید پلیس، این افراد با به بجا گذاشتن خودروی حامل مواد مخدر و استفاده از تاریکی شب از محل متواری شدند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان همچنین در خصوص مقدار مواد کشف شده در این عملیات گفت: ماموران در بازرسی دقیق از خودروی تویوتای قاچاقچیان، مقدار 900 کیلوگرم تریاک و مقادیری سلاح و مهمات مربوطه کشف و ضبط کردند.

سرهنگ قربانزاده در ادامه بیان کرد: در ادامه این عملیات و پس از اطلاع ماموران انتظامی از دپو مقداری مواد مخدر در اطراف یکی از روستاهای این شهرستان، بلافاصله اکیپ‌های عملیاتی به محل اعزام شدند و در پاکسازی منطقه مقدار 120 کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای در لابلای خار و خاشاک مخفی شده بود را کشف کردند.

وی همچنین از اجرای یک عملیات موفق پلیسی دیگر در شهرستان ایرانشهر خبر داد و گفت:در این عملیات یک باند دیگر از قاچاقچیان که قصد انتقال مواد مخدر از شهرستان ایرانشهر را توسط یک دستگاه خودروی 405 داشتند، توسط پلیس محاصره و طی یک درگیری مسلحانه، مغلوب شدند.

سرهنگ قربانزاده در پایان خاطرنشان کرد: قاچاقچیان با رها کردن خودرو از محل متواری شدند و ماموران نیز حدود 400 کیلوگرم تریاک را به همراه مقادیری سلاح و مهمات از خودروی مربوطه کشف و ضبط کردند.

همچنین پارسینه به نقل از فرمانده نیروی انتظامی استان نوشت : سردار حسین رحیمی در تشریح جزئیاتی از حمله ناکام اخیر اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر به اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش، اظهار داشت:‌ دو شب پیش، گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر که در روزهای اخیر ضربات متعددی از نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان خورده‌اند، پس از دو عملیاتی که در دو روز گذشته در شهرستان خاش انجام شد و طی آن صدها کیلوگرم مواد مخدر از این گروه خاص به دست آمده، با حمله به اداره مواد مخدر شهرستان خاش، قصد انتقام‌گیری از نیروی انتظامی را داشته که در این امر ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: پس از دو عملیاتی که پلیس در روز و شب پنجشبه علیه این گروه انجام داد که به کشف دو محموله بزرگ مواد مخدر انجامید، این گروه از اشرار با هدف انتقام گیری و تلافی، یک ساعت پس از آخرین عملیات پنجشنبه شب، به صورت گروهی و مسلحانه به ساختمان اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش حمله‌ور شدند که به لطف خداوند و با هوشیاری و اقدام به موقع یگان حفاظتی پلیس مبازره با مواد مخدر این شهرستان، حمله این گروه از اشرار ناکام ماند.

وی افزود: به دنبال درگیری مسلحانه این گروه از قاچاقچیان مواد مخدر که به مدت نیم ساعت به طول انجامید، دو تن از اشرار مهاجم، مجروح شده و در نهایت با مقاومت نیروهای پلیس، تمام این قاچاقچیان مسلح به همراه مجروحان، از صحنه گریختند.

رحیمی در پایان با اشاره به ضربات مهلکی که در سال جدید از سوی ماموران پلیس استان سیستان و بلوچستان به اشرار و گروه‌های مختلف قاچاق مواد مخدر وارد شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با وجود عملیات‌ها و درگیری‌های بسیار موفقی که علیه اشرار و گروه‌های تروریستی و قاچاقچیان موادمخدر استان داشتیم به حمدالله علی رغم مجروحیت تعدادی از پرسنل جان بر کف پلیس، تاکنون هیچ تلفات جانی نداشته‌ایم و این موفقیت‌ها درحالی رقم خورده که در تمامی عملیات‌های انجام شده، ابتکار عمل در دست نیروی انتظامی قرار داشته است

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25536

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. خدا قوت سردار بزرگ اسلام جناب رحیمی. خداوند به شما و همه همکاران خیر و برکت دنیا و آخرت عنایت فرماید.

 2. عزیزم خرده اشرارند که به مرکز استان واردشدند و اینقدر به خود جرات دادند

 3. واقعا خنده داره مرز سیستان رو بخاطر قاچاق سوخت بستن که تا جای که من یادم میاد هیچ شهیدی نداده بود و از این عملایات ها هم خبری نبود ولی مرز بلوچستان رو که امار شهیداش از شهیدان 8 سال دفاع مقدس هم بیشتر شده چرا نمی ببندن
  ایا میترسید مرز را ببندید؟؟؟

 4. به این بخشهای خبر توجه کنین.
  در نهایت با مقاومت نیروهای پلیس، تمام این قاچاقچیان مسلح به همراه مجروحان، از صحنه گریختند.
  ر پایان خاطرنشان کرد: قاچاقچیان با رها کردن خودرو از محل متواری شدند و ماموران نیز حدود ۴۰۰ کیلوگرم تریاک را به همراه مقادیری سلاح و مهمات از خودروی مربوطه کشف و ضبط کردند.
  س از حدود یک ساعت درگیری با توجه به آتش شدید پلیس، این افراد با به بجا گذاشتن خودروی حامل مواد مخدر و استفاده از تاریکی شب از محل متواری شدند.
  ین موفقیت‌ها درحالی رقم خورده که در تمامی عملیات‌های انجام شده، ابتکار عمل در دست نیروی انتظامی قرار داشته است
  . آیا فقط خوراک تبلیغاتی برای رسانه ها میخواهند؟ کار را برای خدا بکنید.

 5. محمد خان، بستن مرز سیستان به خاطر هم مرزی با مبدا و تولید کننده تریاک (افغانستان) بسته شده نه تعداد شهدا و در ضمن مرز بلوچستان تنها راه ارتزاق مردم محروم این ناحیه است که آن هم همیشه باز نیست و در ضمن خرابکاری عده ای قاچاق چی دلیل بر سخت گیری و فشار بر مردم منطقه نمیشه که. همین سخت گیری ها و بیکاری ها ست که باعث شده جوانان منطقه برای کسب درآمد به هر کاری حتی قاچاق روی بیارند.