تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

جزئیات درگیری مامورین هنگ مرزی زابل با سوداگران مرگ

  • کد خبر : 21668
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۱۴
جزئیات درگیری مامورین هنگ مرزی زابل با سوداگران مرگ

گندمــ پرس : فرمانده هنگ مرزی زابل از کشف و ضبط بیش از 210 کیلوگرم مواد مخدر، هلاکت یک قاچاقچی و کشف مقادیری مهمات در درگیری مرزداران این هنگ با سوداگران مرگ خبر داد.     به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا سرهنگ رضا علی احمد روز دوشنبه افزود: مرزداران هنگ مرزی زابل […]

گندمــ پرس : فرمانده هنگ مرزی زابل از کشف و ضبط بیش از 210 کیلوگرم مواد مخدر، هلاکت یک قاچاقچی و کشف مقادیری مهمات در درگیری مرزداران این هنگ با سوداگران مرگ خبر داد.

 

81534339-6323223

 

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا سرهنگ رضا علی احمد روز دوشنبه افزود: مرزداران هنگ مرزی زابل با استفاده از اقدامات گسترده اطلاعاتی و عملیاتی از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله مواد مخدر از آن سوی مرز به داخل کشور آگاه شدند، بلافاصله راههای احتمالی ورود قاچاقچیان را در کنترل خود درآورده و با هوشیاری کامل به تشدید پوشش نوار مرزی پرداختند.

فرمانده هنگ مرزی زابل با اشاره به عزم جدی مرزداران در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر خاطر نشان کرد: ماموران یگان تکاوری 125 نیاتک و مرزداران گروهان مرزی هیرمند پس از ساعتی کمین بر سر راه سوداگران مرگ تعدادی قاچاقچی مواد مخدر را که بدون توجه به تابلوهای هشدار دهنده و فرمانهای پلیس از داخل خاک کشور افغانستان وارد خاک کشورمان شده بودند را مشاهده و با استفاده از قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی کردند.

وی ادامه داد: آتش پرحجم مرزداران هر گونه اقدام را از سوداگران مرگ سلب و آنان را وادار به عقب نشینی به سمت کشور افغانستان کرد که در پاکسازی از محل 120 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.

فرمانده هنگ مرزی زابل همچنین از اجرای عملیات موفقیت آمیز دیگری خبر داد و گفت: مرزداران این فرماندهی در یک عملیات مشترک با کارکنان حفاظت اطلاعات موفق شدند نقشه شوم سوداگران مرگ را خنثی کنند.

سرهنگ علی احمدی در این خصوص افزود: مرزداران در این عملیات و درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ موفق شدند ضمن به هلاکت رساندن یک نفر قاچاقچی مواد مخدر 88 کیلوگرم تریاک، دو کیلو و 400 گرم شیره تریاک و مقادیری مهمات را کشف و ضبط کنند.

فرمانده هنگ مرزی زابل تصریح کرد: ورود به حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران هزینه سنگینی برای متجاوزان به دنبال خواهد داشت و مرزداران با اقتدار کامل با هر گونه تخلف و اقدامات غیر قانونی در مرز برخورد و مقابله خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون در شمال استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور افغانستان واقع شده است

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21668

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. خواستن ، توانستن است!!!