گندمــ پرس : فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با اشاره به شهادت یک مرزبان هنگ مرزی سراوان در درگیری با قاچاقچیان مسلح گفت: این افراد به کشور پاکستان متواری شده‌اند و ما اعتراض‌مان را به پاکستان ابلاغ کرده‌ایم. به گزارش گندمــ پرس به نقل از فارس، سردار سرتیپ پاسدار رهام‌بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و […]

گندمــ پرس : فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با اشاره به شهادت یک مرزبان هنگ مرزی سراوان در درگیری با قاچاقچیان مسلح گفت: این افراد به کشور پاکستان متواری شده‌اند و ما اعتراض‌مان را به پاکستان ابلاغ کرده‌ایم.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از فارس، سردار سرتیپ پاسدار رهام‌بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ، با اعلام این خبر اظهار داشت:‌ مرزبانان هنگ مرزی سراوان با اشرافیت اطلاعاتی از قصد یک باند قاچاق مواد مخدر برای انتقال محموله به داخل کشور آگاه شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سحرگاه امروز مرزبانان موفق شدند سوداگران را در محاصره خود قرار دهند و سوداگران مرگ پس از رویارویی با مأموران بدون توجه به هشدارهای پلیس به سمت مأموران تیراندازی کردند که با واکنش سریع و مقتدرانه آنها مواجه شدند و با برجا گذاشتن محموله مواد مخدر و با استفاده از کوهستانی بودن منطقه به عمق کشور پاکستان گریختند.

این مقام ارشد مرزبانی سیستان و بلوچستان با تأکید بر برخورد متقابل و مقتدرانه با قاچاقچیان و متجاوزین به حریم ایران، گفت: در این عملیات قاچاقچیان مسلح با برجا گذاشتن یک تن و ۶۷۰ کیلو مواد مخدر، تعدادی چهارپا، ۴ دستگاه تویوتا و ۳ دستگاه موتور از صحنه متواری شدند.

سردار حبیبی بیان داشت: متأسفانه یکی از مرزبانان غیور هنگ مرزی فراوان به نام ستوان دوم اسحاق سیاسرمقدم در این درگیری به درجه رفیع شهادت نائل شد.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با ابراز تأسف از شهادت این مرزبان غیور اظهار داشت: کشور ایران اعتراض شدید خود را به کشور پاکستان به‌دلیل عدم نظارت و کنترل مرزها و همچنین مبارزه با فعالیت گروهک‌ها و قاچاقچیان مسلح به این کشور اعلام کرده است.

سردار حبیبی ادامه داد: متأسفانه در عمل شاهد بی‌توجهی و نابسامانی دستگاه‌های نظامی و امنیتی کشور پاکستان هستیم.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به پاکستان ابلاغ شده و از طریق دستگاه دیپلماسی در حال پیگری هستیم و این موضوع در دستورکار قرار گرفته است.  

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه