تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

جایگاه جوانان در زمامداری آقای اوسط هاشمی کجاست؟

 • کد خبر : 30617
 • ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۵
جایگاه جوانان در زمامداری آقای اوسط هاشمی کجاست؟

بنیانگذار انقلاب اسلامی :(جوانان سرمایه ها وذخیره های عظیم الهی اند) جایگاه جوانان در زمامداری آقای اوسط هاشمی کجاست؟

گــنــدمـــ پــرس : یکی از عوامل تاثیر گذار برای پیشرفت یک جامعه استفاده از نوجوانان ، جوانان و تحصیل کرده های بومی می باشد و باید به این باور جمعی برسیم  که رنگ و بوی پیشرفت زمانی حاصل خواهد شد که به جوانان بها و جایگاه داده شود و راه برای پیشرفت آنان باز شود،در این بین علامت سوال های بی شماری در ذهن کوچک ما نقش بسته است و در پی پاسخ در گشت و گذار بودیم که به جمله ای زیبا از سخنان ناب  امام خمینی(ره) بر خورد کردیم:

“من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان، به این سرمایه‏ ها و ذخیره‏ های عظیم الهی و به این گلهای معطر و نوشکفته جهان اسلام، سفارش می ‏کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید؛ و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید. (صحیفه امام، ج 21)

سخن زیبای امام راحل درباره جوانان ما را به این فکر وا داشت که به اهمیت و جایگاه بالای نوجوانان وجوان در دارالولایه سیستان بپردازیم و بر این باوریم که پیشرفت حاصل نخواهد شد مگر با همت و حمیت تک تک جوانان همراه با اعتماد و حمایت مسئولین کشوری و استانی از این قشر که این روزهد کمتر از تن سخن به میان می آید.

شاید آقایان مسئول فراموش کرده اند که یکی از دلایل مهم و اساسی پایداری سیستان، وجود جوانانی بوده  است که به هیچ وجه ترک خاک نکردند و ماندند،خاک خوردند و تحمل سختی ها و کمبود امکانات و ….را به ترک دیار ترجیح دادند.

جوانان غیرتمندی که مرزداری از تنگه ی ٱحد ایران را وظیفه شرعی و دینی خود می دانستند و با وجود اینکه سالیان سال است از خشکسالی و بسته شدن مرز می گذرد و شاهدیم که جوانان دیروز و امروز منبع درآمدی ندارند و با خون دل خوردن و خاک بر ریه پاشیدن روزگار می گذرانند همچنان با عشق به دیار رنج ها را صبورانه دوام می آورند.

 و عده ای نیز برای فرار از گرسنگی شغل سابق خود یعنی کشاورزی را رها و برای کارگری به سوی غربت قدم برداشتند.

همانطور که در سخن امام راحل مشاهده می گردد توصیه های فراوانی به جوانان جهت قدر دانستن لحظات شیرین زندگی و آماده شدن برای یک مبارزه علمی و عملی تا رسیدن به اهداف بزرگ و عالی انقلاب اسلامی  شده است.

و ما می خواهیم بدانیم ؛
 -مسئولین استانی و کشوری چقدر به این امر مهم توجه داشته و دارند و آیا بسترها و زیر ساخت های لازم،اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و …. را برای حصول به این امر فراهم نموده اند؟

-در سیستان و بلوچستان شرایطی که برای جلوگیری از خمودگی،افسردگی و ایجاد انگیزه ،شادابی و نشاط و فعالیت در راستای فرمایش حضرت امام(ره) فراهم  آمده چیست؟
 
ما بعنوان جوانان مرزدار و مرزبان جنوب شرقی ایران حق داریم بدانیم ؛
مسولین ارشد شهرستانی و استانی و در راس ایشان جناب آقای استاندار

_دیدگاهشان نسبت به قشر نوجوان و جوان استان چگونه است و با توجه به سخن امام راحل چه برنامه هایی برای جوانان این خطه از میهن عزیزمان ایران اسلامی داریدتا راه را برای مبارزه علمی و عملی تارسیدن به اهداف بزرگ انقلاب اسلامی بازتر ببینند؟؟!
 
_ برنامه ی اصلی استاندار سیستان و بلوچستان برای ایجاد شغل و اشتغال جوانان چیست؟؟

_ و جایگاه جوانان در برنامه ریزی ها و برنامه سازی های کوتاه مدت و بلند مدت،کجاست؟

 

               به امید سیستانی آباد
                 و آبادانی پایدار

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30617

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. استاندار جواب بده به سوال

 2. هرچی پیر پتاله جایگاه های کشوری رو محکم گرفتن مگه عزرایل اونا رو از منسبشون جدا کنه بعد جوانان برن معتاد بشن و افسرده بابا بفکر ما جوانهای ایران زمین هم باشین

 3. اقای استاندار محترم ماهرچه داریم ارجوانان داریم عدالت چیز خوبی است به فکر دانشجویان سییتانی هم باشید آن دنیا مکافات اعمال ماست

 4. فقط می تونم بگم خنده داره

  متاسفم

  افتضاحه گندم، افتضاح

 5. تا زمانی که جوانان منطقه فریاد زدن مشکلات یاد نگیرند فایده ندارد.ایتقد سکوت کرده ایم که آقای استاندار هم از این سکوت جوانان کمال بهره یعنی همان ارامش را برده است

 6. در بحث منتظه آزاد هم آقای هاشمی فقط جو سازی کردندو میخواستن دل مردم را خوش کنند آقای هاشمی پلاکارد های تقدیر و تشکر شما رو همین چند روز پیش باد برد خبری از منطقه آزاد نشد .

 7. اخر این سوال را از نمایند گان پرسید که چند بار این سوال را در مجلس فریاد زدند .باید به نمایندگان عزیز خسته نباشید گفت حداقل هر چند یک بار که از گوشه و کنار صدایی از انها می شنویم ولی چه فایده زمانی به فکر بیفتیم که خیلی دیر شده باشه و افسوس بخوریم که چرا در این دوره چهار ساله کاری بر سیستان محروم و مردمش نکردیم و سهم جوانان را در استان مشخص نکردیم جوانانی که از خانواده شهداهستند و غیر شهدا خلاصه که بیکارند و یا در جاهایی که لیا قتشو دارند نیستند و انهایی کا بیکارند متهمند به هزارو یک چیز در روستاشون

 8. با سلام :دوست عزیز گندم حرکت کندی داری ولی باز هم جای تشکر است ،آقای استاندارحرفهای کتابی وپر محتوایی می زند ولی در عمل پوک وتو خالی است ،بارها فرمودند استان جای برنامه ریزی وپیشرفت زیادی دارد ،ولی تا حالا هرچه دیدیم پسرفت است،جوانان در این منطقه با دانشگاههایی که در دورترین مناطق راه اندازی شده تحصیل کرده وبیکارند در سیستان چند تا کارخانه برای جذب این جوانان وجود دارد تنها مسیری که بعضی از جوانان به اجبار مشغول تامین معیشت زندگی بودند (مرز)متاسفانه مسدود شده است ،دولت تدبیر وامید وام برای خرید خودرو می دهد ولی برای اشتغال نه ،به فکر جیب همراهان دلال شان هستند ولی به فکر جوان که به گفته خودشان آینده ساز مملکت است نیستند ،البته به فکر جوانان خودشان که هستندولی جوانان مردم نه؟نمایندگان محترم نمدانم اولویت شما در مجلس برای منطقه سیستان چه بود ؟منطقه آزاد ،رفع بیکاری جوانان ؟و…… یا اهداف شخصی وقومی خودتان مهمتر از اهداف مردم بوده که واقعا همین طور است چون شاهکاری از شما به چشم نمی آید؟به هرحال استاندار محترم مابقی سالهای خدمتتان را به فکر جوانان باشید ،معاونت …. معاونت ….. معاونت ….دیگه کارایی ندارن اگر داشتند در مجلس ،فرمانداری ها و…مفید وموثر بودند لطفااز جوانان استفاده کنید .

 9. سلام :برادر محترم شخص استاندار کلیه شاخص های اقتصادی ،اجتماعی وفرهنگی استان را می دانددارای معاونین خبره ،مشاورین متعدد..است آیا از وضعیت بیکاری جوانان اطلاع ندارد ،ایا از آمار بالای اعتیاد وبزهکاری که ناشی از بیکاری است با خبر نیست ،حتما هست ولی متاسفانه ماموریتی دارد وباید به پایان برسد ،در سال حوادث جاده زابل وزاهدان چند نفر هستند ؟ازکدام مدیر کل راه وشهرسازی توضیح خواستند ؟در جامعه ما کدام مسئول به خاطر کم کاری وعدم اجرای طرحهای مصوب از کار برکنار شد ؟خدا مگر ضهور امام زمان را برساند که مشکل جوانان ومردم حل شود.