گندمــ پرس : پس از تک نرخی شدن قیمت بنزین ,  اکثر دفاتر تاکسی تلفنی حوزه سیستان تعطیل و در معرض ورشکستگی قرار دارند. به گزارش گندمــ پرس نوری رئیس اتحادیه تاکسی تلفنی شهر زابل در گفتگو با گندمـ پرس ضمن بیان این مطلب  گفت : در پی تک نرخی شدن بنزین دفاتر تاکسی تلفنی […]

گندمــ پرس : پس از تک نرخی شدن قیمت بنزین ,  اکثر دفاتر تاکسی تلفنی حوزه سیستان تعطیل و در معرض ورشکستگی قرار دارند.

به گزارش گندمــ پرس نوری رئیس اتحادیه تاکسی تلفنی شهر زابل در گفتگو با گندمـ پرس ضمن بیان این مطلب  گفت : در پی تک نرخی شدن بنزین دفاتر تاکسی تلفنی حوزه سیستان ورشکسته و تعطیل گردیده اند.

 

IMG-20150705-WA0028

 

حسین نوری رییس اتحادیه تاکسی تلفنی و وانت بار زابل و حومه در ادامه ابراز داشت : قریب به ۶۰ دفتر تاکسی تلفنی فعال که تحت پوشش این اتحادیه قرار داشته اند بدلیل اجرای مصوبه تک نرخی شدن بنزین و عدم اختصاص بسته حمایتی تعطیل و ورشکسته شده و موجب از دست رفتن تعداد کثیری فرصت شغلی گردیده است.

وی بابیان اینکه تاکسی تلفنی ها همواره مورد اعتماد خانواده ها بوده و وظیفه حمل و نقل و جابجایی مسافران را بر عهده داشته اند , که هم اکنون به لحاظ نبود جایگاه سی ان جی در حوزه سیستان قادر به ادامه فعالیت نبوده و از لحاظ اقتصادی ادامه فعالیت  برای مدیریت تاکسی تلفنی و رانندگان مقرون به صرفه نبوده و بالاجبار تعطیل خواهند شد.

نوری درادامه گفتگو با بیان اینکه علیرغم وعده های مسولین اجرایی شهرستان در روزهای اغاز اجرای طرح مبنی براختصاص بسته حمایتی و خوش بینی اعضای این اتحادیه و پیگیری مکرر و تشکیل چندین جلسه و دیدار با نمایندگان در مجلس شورای اسلامی تاکنون هیچ اقدامی درجهت تحقق وعده ها و رفع مشکل این قشر از جامعه که انصافا از اقشار اسیب پذیرهستند , صورت نگرفته و به تبع ورشکستگی و تعطیلی دفاتر تلفنی ، اتحادیه نیزمنحل و تعطیل خواهدشد.

وی در پایان  ضمن تشکر از صبوری مدیران و رانندگان تاکسی تلفنی ها که درطول این مدت صبورانه خواسته خود را از طریق مبادی قانونی پیگیری نموده اند از مسولین عالی استان بالاخص شخص جناب آقای استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسولین ذیربط خواست با توجه به شرایط خاص مردم سیستان وخشکسالی طولانی و اینکه در حال حاضر تنها منبع درامد و شغل افراد مسافرکشی بوده و در صورت عدم رفع مشکل انان بالاجبار شاهدمهاجرت انان خواهیم بود اقدام لازم وعاجل نسبت به اختصاص بسته حمایتی ویژه به حوزه سیستان انجام می گیرد.

 

گزارش : سید حمید مهدوی

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه